Finové porazili na MS dvacítek Švýcary, zápas rozhodli třemi přesilovkami

27. 12. 2020 22:33

Hokejisté Finska zdolali ve svém druhém vystoupení na mistrovství světa dvacítek v Edmontonu Švýcarsko 4:1 a mají po dvou zápasech ve skupině A plný počet bodů. Švýcaři naopak na první zisk čekají.

Finové, kteří na úvod v pátek vyhráli nad Německem 5:3, vstoupili do utkání hůř. Ve čtvrté minutě totiž v přesilové hře získal Švýcarsku vedení Attilio Biasca. Za 36 sekund vyrovnal Anton Lundell, který po akci Kaspera Simontaivala zblízka zamířil do odkryté branky.

Ve 25. minutě otočil stav v početní výhodě Juuso Pärssinen. Ve třetí třetině Finové pojistili výhru v dalších dvou přesilovkách. V 51. minutě usměrnil do branky přihrávku Brada Lamberta Aku Räty a v čase 56:49 dovršil výsledek Kasper Simontaival. Švýcaři po páteční porážce se Slovenskem 0:1 opět vyšli naprázdno.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Edmontonu:

Skupina A:

Finsko - Švýcarsko 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Lundell (Simontaival), 25. Pärssinen (Niemelä, Lambert), 51. Aku Räty (Lambert, Niemelä), 57. Simontaival (Hirvonen, Lundell) - 4. Biasca (Fust, Allenspach). Rozhodčí: Garon, Maille - Harris, O'Quinn (všichni Kan.). Vyloučení: 6:5. Využití: 3:1. Bez diváků.

1. Finsko 2 2 0 0 0 9:4 6
2. Kanada 1 1 0 0 0 16:2 3
3. Slovensko 1 1 0 0 0 1:0 3
4. Švýcarsko 2 0 0 0 2 1:5 0
5. Německo 2 0 0 0 2 5:21 0