Zpět v čele extraligy. Sparta doma těsně porazila Vítkovice

3. 10. 2023 20:51
Hokejisté Sparty porazili v předehrávaném utkání 8. kola Vítkovice 3:2 a vrátili se do čela extraligy. Na sedmé výhře Pražanů v sezoně se gólem a dvěma asistencemi podílel Roman Horák. Vítkovice prohrály pátý z posledních šesti zápasů a klesly na dvanácté místo tabulky.
Radost hokejistů Sparty
Radost hokejistů Sparty | Foto: Milan Kammermayer

Oba týmy nastoupily do čtvrtého zápasu v sedmi dnech a na tempu hry to bylo v úvodu znát. Po opatrném začátku si mírnou převahu vytvořili domácí, častěji stříleli, gólové šance si ale nevytvářeli. Nejblíže brance byl v 15. minutě kapitán Řepík, který ale minul branku.

Do vedení se tak dostali hosté, když Raskobovu střelu od modré čáry usměrnil za záda brankáře Kováře Chlán. Americký obránce mohl o dvě minuty později vedení Vítkovic navýšit, druhý gól v sezoně ale nepřidal.

Ve druhé třetině Sparta výrazně zvýšila aktivitu a tlačila se před Klimeše. Domácí však často své akce překombinovávali. Vyrovnat se jim podařilo v první přesilové hře. Horákovi ke gólu ale pomohla skutečnost, že Kestnerovi se předtím zakončení nevydařilo.

Při Miklišově vyloučení mohl Ostravany posunout zpět do vedení Chlán, trefil ale jen tyč. Ve 37. minutě tak mohli Pražané otočit vývoj utkání, po Horákově asistenci přesně střílel Kousal.

Aktivní druhý sparťanský útok se postaral i o třetí gól, když po Horákově střele zakončoval po 57 sekundách závěrečné třetiny do prázdné branky Kestner a připsal si první extraligový gól v dresu Pražanů. Stejná formace mohla přidat ve 45. minutě další branku, Kousalovo zakončení však skončilo těsně vedle tyčky.

Vítkovice mohly snížit při Řepíkově vyloučení, Kováře ale výrazněji neohrozily. Naopak při následném trestu Fridricha byl v permanenci Klimeš, čtvrtý gól nicméně neinkasoval. Již v 58. minutě se hosté odhodlali k power play, podařilo se jim snížit, vyrovnat už nedokázali.

Předehrávka 8. kola hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Horák (Kestner, P. Kousal), 37. P. Kousal (Horák, Kestner), 41. Kestner (Horák) - 16. Chlán (Raskob, Mikuš), 59. Kalus (Raskob, Lakatoš). Rozhodčí: Jaroš, Hribik - Ondráček, Šimánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 9863.

Sparta: J. Kovář - Irving, Kempný, Mozík, Němeček, Moravčík, Krejčík, Mikliš - Řepík, Sobotka, Chlapík - Kestner, Horák, P. Kousal - Hauser, Lajunen, Buchtele - D. Vitouch, O. Najman, Forman. Trenér: Gross.

Vítkovice: Klimeš - Grman, Percy, Raskob, Mikuš, L. Kovář, Gewiese - Mueller, Chlán, Bukarts - Lakatoš, Krieger, Fridrich - M. Kalus, Claireaux, J. Káňa - Lednický, Kotala, Dej. Trenér: Holaň.