Sparta v krizi povolala na lavičku Hořavu, znovu doplní Jandače

Sport ČTK Sport, ČTK
4. 11. 2021 14:14
Na střídačku hokejové Sparty se vrací trenér Miloslav Hořava, který u týmu působil v minulé extraligové sezoně. Opět doplní Josefa Jandače, s nímž vytvoří rovnocennou dvojici.
Miloslav Hořava se vrací na lavičku Sparty
Miloslav Hořava se vrací na lavičku Sparty | Foto: Milan Kammermayer

Šedesátiletý Hořava po minulé sezoně ve Spartě trochu nečekaně skončil. K mužstvu se opět připojí v pátek.

V dnešním zápase v Litvínově, ve kterém se Pražané budou snažit ukončit krizi zosobněnou sérií sedmi porážek a vylepšit deváté místo v tabulce, povede tým Jandač s asistenty Jaroslavem Hlinkou a Tomášem Hamarou.

"S Milošem jsme byli v kontaktu už delší dobu. Měli jsme velký zájem, aby u nás nadále působil," uvedl sportovní ředitel Petr Ton.

"Jsme moc rádi, že se rozhodl pokračovat v rozdělané práci a opět utvoří rovnocenný tandem s Josefem Jandačem," doplnil.

Hořava s Jandačem převzali Spartu v loni v únoru, kdy nahradili odvolaného německého kouče Uweho Kruppa. Nejprve byl hlavním koučem jmenován Hořava, který si k sobě jako spolupracovníka vybral Jandače.

Tým pod jejich vedením skončil v základní části třetí, play off bylo poté kvůli pandemii koronaviru zrušeno. V minulé sezoně dovedli Spartu k vítězství v základní části, v play off tým postoupil do semifinále, ve kterém prohrál 3:4 na zápasy s Libercem.

Následně se Hořava i přes zájem klubu o jeho služby rozhodl na střídačce skončit s tím, že se chce pokusit najít uplatnění v zahraničí. Po stážích ve Švédsku se opět domluvil na spolupráci se Spartou.

"Než jsem se dohodl se Spartou, seděli jsme spolu s Pepou Jandačem. V uplynulém angažmá jsme si skvěle rozuměli a bavilo mě s ním spolupracovat," uvedl Hořava, který by opět měl mít na starosti zejména obránce.

Staronová trenérská dvojice Jandač - Hořava povede Pražany poprvé v nedělním zápase 23. kola v Brně.

 

Právě se děje

Další zprávy