Litvínov přišel s Kometou za šest minut o vedení 3:0, přesto po devíti zápasech slaví vítězství

15. 10. 2017 17:52
Sparta dvakrát dotahovala v zápase s Piráty Chomutov. Nakonec jí vítězství přisoudil až ve třetí třetině Smejkal. Liberec porazil doma Vítkovice 2:1 góly Bakoše a Bulíře. Olomouc doma opět vyhrála, Jihlavu porazila 3:0. Hradec Králové nadělil šest branek Pardubicím ve východočeském derby. Zlín dotáhl manko tří branek v zápase s Plzní, nakonec padl po nájezdech. Mladá Boleslav doma nestačila na Třinec, prohrála 2:3. Litvínov porazil doma na nájezdy Kometu 4:3, předtím ale přišel v posledních šesti minutách o náskok 3:0.

Litvínov - Hokejisté Litvínova ukončili v extralize černou sérii devíti porážek, když v dnešním utkání 13. kola porazili obhájce titulu Brno 4:3 po samostatných nájezdech.

Kometa přišla naopak o sérii sedmi výher, ale v posledních sedmi minutách zachránila třemi góly alespoň bod, jež ji udržel v čele tabulky. Vítězný gól Severočechů dal útočník Lukáš Válek.

Od úvodních vteřin zápasu dávali Litvínovští najevo své odhodlání přerušit sérii neúspěchů. Trávníček se mohl zapsat jako první mezi střelce, ale Čiliak fantastickým zákrokem lapačkou zmařil jasný gól. Až v 11. minutě byl krátký na kombinaci Kubáta s Lukešem, jenž otevřel v přesilové hře skóre.

Třetí třetina přinesla infarktový závěr. Nejprve v 48. minutě Sörvik krásnou ranou zvýšil na 2:0, třetí trefu přidal o čtyři minuty později Nejezchleb a zdálo se, že je rozhodnuto. Opak byl však pravdou. Nejprve nenápadná střela švihem v podání Bartejse znamenala snížení Komety na 1:3.

V 58. minutě neproměnil svou šanci Trávníček, na druhé straně ujel Vincour a s přehledem vstřelil druhý brněnský gól. Hosté v závěru odvolali brankáře, k tomu jim navrch nabídl Lukeš přesilovou hru vyhozením puku a přišel trest - jen 23 vteřin před vypršením základní hrací doby se o vyrovnání postaral Čermák.

V prodloužení se šance střídaly na obou stranách, ale o vítězi rozhodly až nájezdy. Za domácí uspěli Válek a Hanzl, hosté se neprosadili a tak si Litvínov připsal cennou výhru i druhý bod.

Hokejisté Sparty dokázali naplno bodovat i ve třetím domácím utkání v řadě, když v utkání 13. kola extraligy porazili Chomutov 3:2.

Pražané tak navázali na předchozí úspěchy proti Litvínovu a Mladé Boleslavi a podařila se jim náprava předchozí série tří utkání bez bodového zisku. Piráti nepotvrdili pozici nejlepšího týmu soutěže venku, přestože v utkání dvakrát vedli. V čase 52:21 rozhodl Jiří Smejkal.

Liberec si doma poradil s Vítkovicemi, Třinec vyhrál v Boleslavi

Hokejisté Liberce porazili ve Vítkovice 2:1 a připsali si teprve druhou výhru z posledních sedmi zápasů. Vítěznou branku vstřelil v 58. minutě v přesilové hře útočník Michal Bulíř. Ostravané nenavázali na páteční domácí výhru nad posledním Litvínovem (7:3) a prohráli šesté z posledních sedmi utkání.

Třinec zakončil první čtvrtinu základní části extraligy výhrou 3:2 na ledě Mladé Boleslavi a ukončil tak sérii tři porážek na kluzištích soupeřů. Domácí dokázali ve třetí třetině snížit z 0:3 na 2:3, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Oceláři tak proti Mladé Boleslavi uspěli po předešlých třech prohrách.

To Olomouce porazila Jihlavu hladce 3:0. Hanáci si všechny trefy schovali na druhou polovinu zápasu, Dukla venku ještě nevyhrála. Góly dali Vilém Burian, Jan Eberle a Jan Knotek, čisté konto vychytal díky 20 úspěšným zákrokům gólman Branislav Konrád.

Hradec deklasoval Pardubice, Zlín stáhl tříbrankové manko

Šesté východočeské derby v hokejové extralize v řadě vyhrál Hradec Králové. Pardubice zdolal jednoznačně 6:0 a zabodoval naplno popáté za sebou, k čemuž přispěl dvěma brankami a asistencí kapitán Jaroslav Bednář. Gólman Patrik Rybár navíc udržel třetí nulu v řadě, společně se svým týmem neinkasoval již 190 minut a 16 vteřin.

Plzeň ztratila na ledě Zlína vedení 4:1, ale nakonec slavila výhru 5:4 po samostatných nájezdech. V páté sérii rozhodl útočník Tomáš Mertl, který se zaskvěl druhým hattrickem v sezoně a v tabulce střelců je s 12 trefami druhý o dvě branky za spoluhráčem Dominikem Kubalíkem. Indiáni bodovali pojedenácté za sebou.

13. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - Piráti Chomutov 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Uher (P. Vrána), 32. Reichenberg (A. Kudrna), 53. Smejkal (P. Vrána, Říčka) - 5. Vondrka (J. Mrázek, Tomica), 24. Vondrka (Huml, Tomica). Rozhodčí: Hradil, Kika - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 6582.

Sparta: Honzík - T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Zámorský, Kalina, J. Mikuš, Piskáček - Smejkal, Pech, Saponari - Forman, J. Hlinka, Klimek - Říčka, P. Vrána, Uher - A. Kudrna, Reichenberg, Kumstát. Trenéři: Kalous a J. Nedvěd.

Chomutov: Laco - Flemming, J. Mrázek, Valach, Rašner, Slovák, Dlapa, Grman - Vondrka, Huml, Tomica - V. Tomeček, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, Chlouba, Poletín - Koblasa, Lauko, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Ridera 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Bakoš (Ševc, L. Krenželok), 58. Bulíř (Ševc) - 41. Lev (O. Roman). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), M. Sýkora - Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:8. Vyloučení: 2:1. Diváci: 4987.

Liberec: Will - Havlín, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner - Bulíř, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, Redenbach, Jašek - J. Stránský, Lakatoš, Ordoš - Jeník, D. Špaček, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Vítkovice: Dolejš - Baranka, Hrbas, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Dej, Lev, Olesz - P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera - Szturc, Š. Stránský, Kurovský - od 41. navíc Hudeček. Trenéři: Petr a Trnka.

HC Olomouc - HC Dukla Jihlava 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Burian (Vyrůbalík, Ondrušek), 37. Eberle (J. Knotek), 49. J. Knotek (Eberle, Vyrůbalík). Rozhodčí: Kubičík, Pešina - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváků: 4139.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas, Staněk - Eberle, J. Knotek, Laš - Skladaný, Sundher, Burian - Ostřížek, Strapáč, B. Mráz - Roman Vlach, Herman, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Jihlava: Škarek - De la Rose, Suchánek, Šidlík, J. Zdráhal, Bryhnisveen, Ulrych, Váňa - T. Kubalík, Skořepa, Jiránek - Čachotský, F. Seman, Rys - Žálčík, M. Hlinka, Anděl - Macík, R. Hubáček, R. Diviš. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Mountfield Hradec Králové - HC Dynamo Pardubice 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 18. Gregorc (Koukal, Jaroslav Bednář), 22. Jaroslav Bednář (Cingel, F. Pavlík), 25. Köhler (Šimánek, F. Pavlík), 30. Jaroslav Bednář (Cingel), 46. Vopelka (Červený, Koukal), 57. Jarůšek (Dragoun, Šimánek). Rozhodčí: Šír, Lacina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 6890 (vyprodáno).

Hradec Králové: Rybár - Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený - Köhler, Dragoun, Šimánek - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Cingel - Vopelka, Koukal, Červený - Jarůšek, Zigo, M. Látal. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Pardubice: Klouček - Wishart, Trončinský, Čáslava, Cardwell, Ščotka, Mojžíš - Perret, Marosz, J. Sýkora - S. Treille, Tomášek, Vondráček - Rolinek, Bojko, Quenneville - Starý, Poulíček, M. Beran. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Aukro Berani Zlín - HC Škoda Plzeň 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 1:3, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 20. O. Veselý (Okál), 40. O. Veselý (Matějíček, Okál), 55. Fryšara (Žižka, Kubiš), 60. D. Šťastný (O. Veselý, Roberts Bukarts) - 11. Mertl (Gulaš), 28. Hollweg (Preisinger, Schleiss), 35. D. Kubalík (Preisinger), 36. Mertl (D. Sklenička), rozhodující sam. nájezd Mertl. Rozhodčí: Hodek, Souček - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 3843.

Zlín: Kašík - Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Petran, Valenta, Žižka - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Okál, Popelka, O. Veselý - Rihards Bukarts, Fryšara, Gago. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

Plzeň: M. Svoboda - Jones, Moravčík, Kadlec,D. Sklenička, Čerešňák, Pulpán - Gulaš, Mertl, Schleiss - D. Kindl, Stach, D. Kubalík - Indrák, Kracík, P. Straka - Hollweg, Preisinger, Kodýtek. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Jiří Hanzlík a Čihák.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 43. Klepiš (Valský), 50. Knot (Jan Hanzlík) - 2. Adamský (Polanský, Jank), 33. Cienciala (Rákos), 34. Irgl (O. Kovařčík). Rozhodčí: Hejduk, Bejček - D. Hynek, D. Klouček. Vyloučení: 6:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3423.

Mladá Boleslav: Maxwell (41. J. Růžička) - Knot, Jan Hanzlík, Kotvan, J. Říha, Hrdinka, Němeček - P. Musil, P. Holík, Lenc - Valský, T. Knotek, Pacovský - Klepiš, Žejdl, Orsava - L. Pabiška, T. Urban, M. Procházka. Trenéři: Augusta, Ujčík a Žabka.

Třinec: Hrubec - M. Doudera, Krajíček, Jank, Linhart, Adámek, D. Musil - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Svačina, Polanský, Adamský - Irgl, Cienciala, Hrňa - Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 2:3 - 0:0)

Branky a nahrávky: 11. F. Lukeš (Kubát, Sörvik), 48. Sörvik (M. Hanzl, F. Lukeš), 52. Nejezchleb (M. Hanzl, F. Lukeš), rozhodující sam. nájezd Válek - 54. Bartejs (Haščák, Malec), 58. Vincour (Krejčík), 60. L. Čermák (Zaťovič, M. Erat). Rozhodčí: M. Petružálek, Hribik - Zavřel, L. Kajínek. Vyloučení: 6:8, navíc Bartejs (Brno) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4045.

Litvínov: Petrásek - Sörvik, Kubát, Gula, L. Doudera, Baránek, Dietz, Z. Sklenička - Nejezchleb, M. Hanzl, F. Lukeš - Matoušek, Gerhát, J. Černý - Jurčík, Válek, Trávníček - M. Hořava, Jícha, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Brno: Čiliak - Štencel, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec, Mlčák - M. Erat, J. Hruška, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, T. Svoboda - Haščák, V. Němec, Dočekal - H. Zohorna, Nahodil, Mallet. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken.