Rekordní návštěva, světelná show, drama i bitka. Taková byla extraliga v Drážďanech

Rekordní návštěva, světelná show, drama i bitka. Taková byla extraliga v Drážďanech
Extraliga se už hrála na plochodrážním stadionu ve Svítkově nebo v Brně Za Lužánkami. Díky duelu na stadionu Dynama Drážďany poprvé vycestovala za hranice ČR.
Oba celky nastoupily ve speciálních dresech. Litvínov v černožluté variantě, Sparta v černorudé.
"Bude bomba, až se zaplní tribuny, bude nasvícený led… Trošku jsem se asi namlsal i tím zápasem Winter Classic, kdy tam byly ohňostroje a přelety stíhaček. To asi nebude, ale přimhouřím oči," smál se před zápasem litvínovský forvard Richard Jarůšek.
Přimhouřit oči musel tak jako tak, vyprodaný fotbalový stadion totiž při slavnostním úvodu vzplál záplavou světel...
Foto: ČTK
Sport Sport
4. 1. 2020 23:48
Extraligový zápas Litvínova se Spartou pod širým nebem na stadionu fotbalového Dynama Drážďany stanovil návštěvou 32 009 diváků nový rekord soutěže.

Předchozím maximem bylo 21 500 diváků, kteří přišli před čtyřmi lety rovněž na venkovní utkání mezi hokejisty Brna a Sparty.

Tribuny týmu druhé bundesligy pojmou 32 123 fanoušků. Po úvodním utkání druhé německé ligy mezi Drážďany a Lausitzerem (5:3) zůstala na tribunách i většina příznivců obou týmů. Zatímco saské derby se hrálo za vytrvalého deště, na extraligový duel nastavilo počasí vlídnější tvář. Podívejte se na to, jak program v Drážďanech vypadal.

 

Právě se děje

Další zprávy