Rekordní návštěva, světelná show, drama i bitka. Taková byla extraliga v Drážďanech

Rekordní návštěva, světelná show, drama i bitka. Taková byla extraliga v Drážďanech
Extraliga se už hrála na plochodrážním stadionu ve Svítkově nebo v Brně Za Lužánkami. Díky duelu na stadionu Dynama Drážďany poprvé vycestovala za hranice ČR.
Oba celky nastoupily ve speciálních dresech. Litvínov v černožluté variantě, Sparta v černorudé.
"Bude bomba, až se zaplní tribuny, bude nasvícený led… Trošku jsem se asi namlsal i tím zápasem Winter Classic, kdy tam byly ohňostroje a přelety stíhaček. To asi nebude, ale přimhouřím oči," smál se před zápasem litvínovský forvard Richard Jarůšek.
Přimhouřit oči musel tak jako tak, vyprodaný fotbalový stadion totiž při slavnostním úvodu vzplál záplavou světel...
Foto: ČTK
Sport Sport
4. 1. 2020 23:48
Extraligový zápas Litvínova se Spartou pod širým nebem na stadionu fotbalového Dynama Drážďany stanovil návštěvou 32 009 diváků nový rekord soutěže.

Předchozím maximem bylo 21 500 diváků, kteří přišli před čtyřmi lety rovněž na venkovní utkání mezi hokejisty Brna a Sparty.

Tribuny týmu druhé bundesligy pojmou 32 123 fanoušků. Po úvodním utkání druhé německé ligy mezi Drážďany a Lausitzerem (5:3) zůstala na tribunách i většina příznivců obou týmů. Zatímco saské derby se hrálo za vytrvalého deště, na extraligový duel nastavilo počasí vlídnější tvář. Podívejte se na to, jak program v Drážďanech vypadal.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Pošta bude od dubna vydávat důchod opět i na pobočkách. Přizpůsobí se návykům seniorů

Česká pošta se v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Uvedl to mluvčí Matyáš Vitík. Nejbližším výplatním dnem pro důchody je čtvrtek 2. dubna. 

Minulý měsíc kvůli koronaviru všechny důchody pošťáci roznášeli lidem domů.  Pošta podle Vitíka vyhodnotila tento dosavadní způsob výplaty. Úspěšnost doručování byla 80 procent, lokálně ve velkých městech ale pouze 35 procent.

"Z terénního dotazování mezi důchodci a z reakcí této klientely na pobočkách vyplynulo, že velká část těch, kteří si standardně nechávají posílat důchod na poštu, kde si ho také vyberou, nemají o doručování na adresu zájem a stále preferují návštěvu pobočky. S ohledem na tyto odlišnosti a klientské návyky různých skupin seniorů bude od 2. dubna Česká pošta bude vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý," sdělil Vitík.

Zdroj: ČTK
Další zprávy