Rekordní návštěva, světelná show, drama i bitka. Taková byla extraliga v Drážďanech

Rekordní návštěva, světelná show, drama i bitka. Taková byla extraliga v Drážďanech
Extraliga se už hrála na plochodrážním stadionu ve Svítkově nebo v Brně Za Lužánkami. Díky duelu na stadionu Dynama Drážďany poprvé vycestovala za hranice ČR.
Oba celky nastoupily ve speciálních dresech. Litvínov v černožluté variantě, Sparta v černorudé.
"Bude bomba, až se zaplní tribuny, bude nasvícený led… Trošku jsem se asi namlsal i tím zápasem Winter Classic, kdy tam byly ohňostroje a přelety stíhaček. To asi nebude, ale přimhouřím oči," smál se před zápasem litvínovský forvard Richard Jarůšek.
Přimhouřit oči musel tak jako tak, vyprodaný fotbalový stadion totiž při slavnostním úvodu vzplál záplavou světel...
Foto: ČTK
Sport Sport
4. 1. 2020 23:48
Extraligový zápas Litvínova se Spartou pod širým nebem na stadionu fotbalového Dynama Drážďany stanovil návštěvou 32 009 diváků nový rekord soutěže.

Předchozím maximem bylo 21 500 diváků, kteří přišli před čtyřmi lety rovněž na venkovní utkání mezi hokejisty Brna a Sparty.

Tribuny týmu druhé bundesligy pojmou 32 123 fanoušků. Po úvodním utkání druhé německé ligy mezi Drážďany a Lausitzerem (5:3) zůstala na tribunách i většina příznivců obou týmů. Zatímco saské derby se hrálo za vytrvalého deště, na extraligový duel nastavilo počasí vlídnější tvář. Podívejte se na to, jak program v Drážďanech vypadal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Šéf banky Credit Suisse rezignoval, opakovaně porušil opatření proti koronaviru

Předseda správní rady švýcarské bankovní skupiny Credit Suisse António Horta-Osório kvůli porušení pravidel karantény v době pandemie nemoci covid-19 s okamžitou platností rezignoval. Ve funkci byl devět měsíců. Banka v prohlášení uvedla, že Horta-Osório odešel na základě interního vyšetřování a ve funkci ho nahradí Axel Lehmann.

Credit Suisse minulý měsíc při předběžném vyšetřování zjistila, že Horta-Osório porušil koronavirová pravidla. V červenci se zúčastnil finále tenisového turnaje ve Wimbledonu v době, kdy podle britských nařízení měl být v karanténě. V listopadu pak podle agentury Reuters porušil švýcarská pravidla, když přiletěl do země 28. listopadu a odletěl 1. prosince, ale po příletu měl být deset dní v karanténě.

"Horta-Osório byl sice zodpovědný za novou strategii, jeho krátké působní ale znamená, že reorganizace je pravděpodobně teprve v rané fázi. Ironií je, že Horta byl najat, aby napravil poškozenou pověst Credit Suisse a reorganizoval kulturu riskování v bance," uvedl analytik investiční firmy United First Partners Justin Tang. Dodal, že Credit Suisse se už delší dobu nachází v sekci "poškozené zboží".

Zdroj: ČTK
Další zprávy