Překvapení v extralize. Poslední Pardubice v závěrečné třetině sebraly výhru lídrovi

7. 12. 2019 17:34
Hokejisté Pardubic porazili v dohrávce 25. kola extraligy vedoucí Spartu 4:3. Pražané neuspěli po sérii devíti výher, dva góly posledního týmu soutěže dal útočník Robert Kousal.
Pardubický Robert Kousal skóre vítězného duelu se Spartou otevřel i uzavřel
Pardubický Robert Kousal skóre vítězného duelu se Spartou otevřel i uzavřel | Foto: ČTK

Dynamo tak snížilo manko na předposlední Vítkovice a dvanáctý Litvínov na tři body.

Sparťané byli v úvodu aktivnější a i díky brzké přesilovce měli několik šancí, jenže naráželi na brankáře Kacetla. Zato v 6. minutě se Voráčkovo nahození od modré čáry odrazilo ke Kousalovi, který otevřel skóre. Pražany inkasovaný gól očividně trochu zaskočil.

Vyrovnání se hosté dočkali v 23. minutě, kdy Košťálek napřáhl z prostoru mezi kruhy a vyražený kotouč uklidil do branky Buchtele. Uběhlo ale jen 96 sekund a Východočeši měli vedení zpátky. Polášek na vlastní modré čáře zaškobrtl, díky čemuž mohl přihrávku snadno přijmout Machala a sám proti Sedláčkovi skóroval rychlou ranou mezi betony.

Za dvě a půl minuty kontroval opět lídr soutěže. Smejkalovi nesedlo zakončení, když jel sám na Kacetla, ale napravil to parádní nahrávkou Rouskovi, který ze své pozici nemohl minout - 2:2.

Dynamo pak zatápělo Spartě v přesilovce. Nejprve Sedláčka po obloučkem plachtícím puku zachránila branková konstrukce, chvilku poté se gólman vyznamenal, když zakončoval Harju. Ve 35. minutě ale napřáhl za kruhem Tomáš Dvořák a trefil se přesně do horního růžku.

V čase 38:55 skončil zápas pro dva hráče. Buchtele se jen pomalu zvedal po ataku Hollanda, který inkasoval trest na pět minut a do konce utkání za vražení na hrazení.

V závěru dlouhého oslabení se díky své rychlosti dostal do sóla opět Machala, tentokrát měl ale navrch Sedláček. V polovině třetího dějství usedl Polášek na trestné lavici k Dvořákovi a Dynamo mělo k dispozici 93 sekund přesilovky pět na tři. Parádní ranou zápěstím ji využil Tybor a bylo opět vyrovnáno.

Při pokračující klasické početní výhodě to Tybor zkusil úplně stejně a domácí dostali po skrumáži puk za Sedláčka. Sparťané sáhli k trenérské výzvě, ale neúspěšně a Kousal slavil druhý gól v utkání. Vyrovnat mohl krátce před koncem Tomášek, Kacetl byl však proti.

Dohrávka 25. kola hokejové extraligy:

HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 4:3 (1:0, 1:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. R. Kousal (T. Voráček, Tybor), 24. Machala (Holland, Harju), 51. Tybor (Kusý), 52. R. Kousal (Mandát, Tybor) - 23. Buchtele (Košťálek, Forman), 26. Rousek (Smejkal), 35. Tomáš Dvořák (Smejkal, Rousek). Rozhodčí: Hejduk, Micka - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:5, navíc Holland (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 8307.

Pardubice: Kacetl - Holland, Eklund, T. Voráček, J. Kolář, Ivan, J. Mikuš - Tybor, R. Kousal, Mandát - D. Kindl, Harju, Machala - M. Látal, Roman Vlach, Kusý - T. Knotek, Pochobradský, M. Beran - Poulíček. Trenéři: Bělohlav a Janecký.

Sparta: J. Sedláček - Jurčina, Tomáš Dvořák, Blain, Kalina, Košťálek, Polášek, Piskáček - A. Kudrna, Sukeľ, Říčka - Rousek, Tomášek, Smejkal - Forman, Pech, Buchtele - Dvořáček, V. Růžička ml., D. Vitouch. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.