Liberec bude v domácích odvetách bez kapitána. Jelínek dostal za faul dodatečný trest

20. 4. 2021 18:08
Hokejový útočník Petr Jelínek z Liberce dostal dvouzápasový trest za faul na Matěje Stránského ve druhém finále play off extraligy. Kapitán Bílých Tygrů tak nuceně vynechá čtvrteční i páteční utkání série proti Třinci na ledě Severočechů.
Kapitán Petr Jelínek oslabil Bílé Tygry vyloučením do konce zápasu.
Kapitán Petr Jelínek oslabil Bílé Tygry vyloučením do konce zápasu. | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Šestatřicetiletý Jelínek fauloval Stránského v pondělním zápase na třineckém ledě ve 36. minutě, kdy jej zasáhl do hlavy. Rozhodčí Pavel Hodek a Antonín Jeřábek jej vyloučili na pět minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku, předseda disciplinární komise Viktor Ujčík mu navíc dnes zastavil činnost a udělil pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.

"Zákrok byl veden na protihráče, který nebyl v držení kotouče, a to levým ramenem ve snaze zabránit mu v napadání. Hráč při něm neoddělil ruku od těla ani významně nezvýšil rychlost, nade vši pochybnost však při střetu zasáhl primárně hlavu protihráče," uvedl Ujčík v tiskové zprávě s tím, že třinecký útočník atak neočekával a nemohl se tak bránit.

Třinec vede ve finálové sérii hrané na čtyři výhry 2:0 a v Liberci tak může slavit obhajobu titulu.

Aktualizováno před 6 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.