Hokejisté Sparty porazili Litvínov 6:4 a posunuli se na druhé místo

23. 9. 2021 21:08
Gólem a dvěma asistencemi se na výhře domácích v předehrávce 7. kola extraligy podílel kapitán Michal Řepík, dvě branky vstřelil Erik Thorell.
Radost Sparty
Radost Sparty | Foto: ČTK

Domácím se ideálně vydařil vstup do utkání a ve 2. minutě se dostali do vedení, když po Buchteleho akci oslavil gólem jubilejní 500. zápas v extralize Forman.

Litvínov se ale z rychle inkasovaného gólu otřepal, vytvořil si tlak a v 5. minutě hosté vyrovnali. Jarůškova střela se odrazila od tyčky k Irvingovi a kanadský obránce si pohotovou dorážkou připsal první branku v sezoně.

Sparta si sice mohla pomoct přesilovkou, ale Havelkův faul nepotrestala. Více práce než Zajíček v litvínovské brance měl domácí Salák, do vedení se ale opět dostali Pražané. A paradoxně v dlouhém oslabení. Chybu v litvínovské rozehrávce potrestal Horák.

Na začátku druhé části Sparta nevyužila dvě početní výhody po faulech Pospíšila a ve 29. minutě toho litovala. Saláka prostřelil Estephan a vyrovnal. Domácím zpět do vedení pomohl Thorell, který předvedl povedenou individuální akci a po vyjetí zpoza branky překonal Zajíčka potřetí.

Ideální šanci vyrovnat měl Zdráhal, ale ve 33. minutě nevyužil trestné střílení, když Salák jeho pokus zlikvidoval. V závěru druhé třetiny Sparta přidala čtvrtý gól, v přesilové hře se prosadil Řepík.

Severočechy vrátil na dostřel také v početní výhodě Kudrna, který předešlých pět sezon oblékal dres Sparty. Domácí ale na jeho branku rychle odpověděli a opět v přesilovce. Jarůškův faul potrestal Thorell, který dal již pátý gól v sezoně.

Střelecký večer v O2 areně ale nekončil. Za domácí se prosadil Doležal, jenž nahradil v druhé formaci Sobotku, který ze zápasu odstoupil. Za hosty kontroval s koncem další početní výhody Pospíšil. Pak už Sparta dovedla čtvrtý domácí zápas v řadě do vítězného konce.

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 6:4 (2:1, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 2. Forman (Buchtele, Vitouch), 20. Horák (Řepík), 32. E. Thorell (Řepík), 40. Řepík (Moravčík, D. Kaše), 48. E. Thorell (M. Jandus, Z. Doležal), 52. Z. Doležal (D. Kaše) - 5. Irving (Jarůšek, Hrbas), 29. Estephan (Balinskis, Jarůšek), 46. Kudrna (P. Zdráhal), 55. Pospíšil (V. Hubl, Balinskis). Rozhodčí: Pešina, Hejduk - Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení:1:0. Diváci: 4752.

Sparta: Salák - Moravčík, Mikliš, Němeček, M. Jandus, T. Dvořák, R. Jeřábek, T. Tomek - Řepík, Horák, E. Thorell - Chlapík, D. Kaše, Sobotka - Forman, Vitouch, Buchtele - Z. Doležal, Zikmund, Prymula. Trenér: Jandač.

Litvínov: Zajíček - Irving, Hrbas, Stříteský, Balinskis, D. Zeman, Demel - P. Zdráhal, Estephan, Kudrna - Jarůšek, Jícha, P. Straka - F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil - Zygmunt, Havelka, Stehlík. Trenér: Országh.

Komise zamítla odvolání Kuchty proti trestu na pět zápasů

Odvolací komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) zamítla odvolání sparťanského útočníka Jana Kuchty proti zastavení činnosti na pět zápasů za šlápnutí na hlavu brankáři Olivieru Vliegenovi v úvodním kole první ligy proti Liberci. Komise je přesvědčena, že si pětadvacetiletý český reprezentant při svém zákroku na gólmana Slovanu počínal úmyslně a výši trestu označila za odpovídající. Hráče před týdnem potrestala disciplinární komise Ligové fotbalové asociace.