Plzeň ztratila třígólový náskok, přesto Třinec porazila. Z favoritů padly i Pardubice

10. 12. 2023 22:00
Hokejisté Plzně porazili ve 27. kole extraligy Třinec 5:4 a připsali si třetí vítězství z posledních čtyř zápasů.
Radost hokejistů Plzně
Radost hokejistů Plzně | Foto: ČTK

Plzeňští sice ve 21. minutě rušného souboje drželi již tříbrankový náskok, jenže hosté stačili čtyřmi góly během druhé třetiny skóre otočit. Tříbodovou výhru Indiánů proti mistrovskému týmu zajistily dvě trefy v závěrečné části, když vítězný gól na 5:4 zaznamenal v 51. minutě svým prvním zásahem v ročníku obránce David Kvasnička.

Hráči Pardubic prohráli s Litvínovem 2:4. Severočeši tak na ledě lídra soutěže ukončili sérii pěti porážek. Hosté se dostali do vedení ve druhé třetině a postupně si vytvořili tříbrankový náskok. Pardubice vstřelily dva góly během jedné minuty, ale vyrovnat už nedokázaly. Dynamo prohrálo doma teprve podruhé v sezoně.

Sparta v utkání, které bylo součástí oslav 120 let od založení klubu, porazila České Budějovice 3:2 v prodloužení. Pražané přes manko 0:2 vyhráli šestý z posledních sedmi zápasů. Oba góly Jihočechů, kteří prohráli podobným způsobem i v pátek na ledě vedoucích Pardubic, vstřelil Jakub Valský. V čase 60:36 pak před 12.431 diváky rozhodl Vladimír Sobotka. Sparta porazila Motor poosmé v řadě.

Obrat předvedla i Olomouc, která prohrávala s Kladnem 0:2, ale nakonec vyhrála 3:2 v prodloužení. Utkání rozhodl v čase 60:24 útočník Jan Bambula, který tak navázal na svůj gól v prodloužení v předešlém duelu na ledě Litvínova.

Rytíři si připsali jedenáctou porážku z posledních 12 zápasů a nadále jsou předposlední. Zvýšili ale svůj odstup na poslední Mladou Boleslav na šest bodů, navíc mají odehráno o dvě utkání méně než Bruslaři.

Mladá Boleslav totiž dnes prohrála na ledě Liberce 1:4 a připsala si proti regionálnímu rivalovi šestou porážku v řadě. V extralize prohrála popáté za sebou.

Kladnu i Mladé Boleslavi se vzdálily Vítkovice, které porazily i zásluhou dvou gólů francouzského obránce Yohanna Auvitua 4:1 Karlovy Vary. Dva góly dnes vstřelil i kanadský útočník Giorgio Estephan, jež se podílel na výhře Hradce Králové nad Brnem 5:2.

Výsledky 27. kola hokejové Tipsport extraligy:

HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 47. Říčka (Cienciala), 47. A. Musil (Čerešňák, T. Dvořák) - 28. Urban, 32. Šalda (Hlava, Urban), 41. Maštalířský (Koblasa, Abdul), 60. Koblasa (Jícha). Rozhodčí: A. Jeřábek, Vrba - Lhotský, Hnát. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 9498.

HC Sparta Praha - Banes Motor České Budějovice 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 37. Forman (Kempný, Kořenář), 51. Irving (Chlapík, P. Kousal), 61. Sobotka (Řepík, Kempný) - 14. Valský (F. Přikryl), 32. Valský (F. Přikryl). Rozhodčí: Mrkva, Ondráček - J. Svoboda, Klouček. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 12.431.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 5:4 (2:0, 1:4, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Straka (Laakso, Dujsík), 8. Piskáček (Straka), 21. Söderlund (Indrák, Matýs), 48. Jansa (Schleiss), 51. Kvasnička (Rekonen, Lev) - 24. Kurovský (Nestrašil, J. Jeřábek), 30. Kurovský (Marinčin, P. Vrána), 37. M. Růžička (Nestrašil), 39. Pánik. Rozhodčí: Sýkora, Jaroš - Brejcha, Hynek. Vyloučení: 6:6, navíc Mertl (Plzeň) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4032.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 12. T. Pavelka (Blain, Jergl), 42. Jasper (Pláněk, Perret), 54. Estephan (Šťastný, Miškář), 58. Estephan (Lalancette), 60. Jergl (Okuliar) - 13. Flek (Zaťovič, Kaňák), 50. Flek (Ďaloga, Cingel). Rozhodčí: Hribik, Veselý - Špůr, Bohuněk. Vyloučení: 2:5, navíc Jank (Hradec Králové) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4049.

HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Auvitu (Claireaux), 31. Auvitu (Barinka), 35. Raskob (Dej), 53. Barinka (Fridrich, Raskob) - 23. Jiskra (Zetterberg, Pulpán). Rozhodčí: Obádal, Šír - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 3659.

HC Olomouc - Rytíři Kladno 3:2 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Sirota (Navrátil), 41. Nahodil (Navrátil), 61. Bambula (J. Knotek, Ondrušek) - 14. Sideroff (Kusý, Pytlík), 17. Smoleňák (Tralmaks, Klepiš). Rozhodčí: Kika, Cabák - Axman, Blažek. Vyloučení: 3:6, navíc Martenet (Kladno) do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 4790.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branka a nahrávka: 5. Melancon (Filippi), 33. Filippi (Melancon), 39. Kelly Klíma (Šír, T. Galvas), 43. Pérez (Bulíř, McCoshen) - 36. Lantoši (Skalický). Rozhodčí: Pražák, Květoň - Ondráček, Thuma. Vyloučení: 3:2, navíc Šír - Osburn oba 5 min. Bez využití. Diváci: 4796.

1. Pardubice 27 17 3 4 3 101:58 61
2. Sparta Praha 27 16 4 1 6 87:57 57
3. Třinec 26 12 5 4 5 83:66 50
4. Hradec Králové 27 12 3 4 8 74:63 46
5. Litvínov 27 13 3 1 10 81:77 46
6. Liberec 28 12 3 2 11 89:87 44
7. Brno 26 11 3 1 11 76:66 40
8. České Budějovice 26 10 2 6 8 67:70 40