Petružálek z něj měl husí kůži. Emotivní film o Litvínově míří na obrazovky

Sport Sport
1. 8. 2020 9:04
Premiéru v kině mu pokazila koronavirová krize. Dokument Cheza je jen jedna, který mapuje cestu hokejového Litvínova za záchranou v české extralize, teď míří na televizní obrazovky. Na O2 TV Sport má premiéru dnes od 20:00.
Film Cheza je jedna (2020): Nástup v Drážďanech.
Film Cheza je jedna (2020): Nástup v Drážďanech. | Foto: Jana Mensatorová / Bez frází

Celovečerní snímek projektu Bez frází měl online premiéru 11. dubna. Kvůli opatřením v boji proti koronaviru nemohl do kina. Teď se otevře dalším divákům. Stanice O2 TV Sport ho odvysílá 1. srpna od 20:00.

Dokument původně vznikal ke příležitosti unikátního zápasu pod otevřeným nebem v Drážďanech, který odehrál Litvínov zkraje letošního ledna proti Spartě. Nevšednímu duelu s rekordní extraligovou návštěvou je ve filmu věnována podstatná část.

Ty další ukazují zákulisí Litvínova a vedle hráčů a vedení jsou pod drobnohledem také lidé stojící v pozadí. Záchranou extraligy v posledním kole dostal dokument mimořádně emotivní nádech.

"Pevně jsem doufal, že to bude dobré, ale ono je to výborné," komentoval snímek pro Aktuálně.cz útočník Vervy Jakub Petružálek. "Střídají se ve vás různé emoce. Překvapil mě hlas Martina Hofmanna, který filmem provází. Když poprvé promluvil, naskočila mi husí kůže."

Trailer dokumentárního filmu o hokeji v Litvínově Cheza je jen jedna. | Video: YouTube Bez frází
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Ruským bankám loni kvůli sankcím a odlivu vkladů klesl zisk o 90 procent

Ruským bankám loni klesl zisk v úhrnu asi o 90 procent na 203 miliard rublů (64 miliard Kč). Na hospodaření finančních ústavů dopadly západní sankce zavedené za válku na Ukrajině a také odliv vkladů. Oznámila to dnes ruská centrální banka.

Západní státy zablokovaly několika klíčovým ruským bankám přístup k mezinárodnímu platebnímu systému SWIFT krátce poté, co Moskva na konci loňského února vyslala na Ukrajinu desítky tisíc vojáků. Největší banky Sberbank a VTB byly nuceny ukončit činnost ve velké části Evropy.

Spolu s dalšími oblastmi ruské ekonomiky ale prokázal tento sektor určitou odolnost, uvedla agentura Reuters. Centrální banka také sdělila, že se komerčním bankám podařilo vyrovnat ztrátu 1,5 bilionu rublů za první pololetí a do konce roku vykázaly zisk.

"Nicméně ne všechny banky byly schopny zcela vyrovnat ztráty ze začátku roku, přičemž někteří hráči zakončili rok s výraznými ztrátami," uvedla centrální banka. Ke konci roku bylo ztrátových 104 bank, v polovině roku jich ještě bylo 130.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Totalita a nenávist není minulost. Putinův režim hýří antisemitismem, řekl Vystrčil

Důvodem, proč si připomínat oběti holokaustu, je, že totalita, autoritářství a nenávist nejsou minulostí. Na dnešním setkání u příležitosti Dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti to v Senátu řekl předseda horní parlamentní komory Miloš Vystrčil (ODS). Uvedl, že na Ukrajině jsou dnes vražděni nevinní civilisté a jen kousek od Česka Putinův režim nadále hýří antisemitskými výroky i vůči nejvyšším politickým představitelům, jako je například Volodymyr Zelenskyj.

Výročí osvobození koncentračního tábora v Osvětimi se zúčastnili také někteří z těch, kdo holokaust přežili ,a připomněly se i romské oběti holokaustu. Kromě bývalé vězeňkyně nacistického tábora Osvětim-Březinka Dity Krausové dnes pořadatelé přivítali také Vladimira Dvorkina a Vitalije Talalajevského, obyvatele Ukrajiny, kteří uprchli před ruskou agresí a našli útočiště v Česko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy