Sparta zničila Kladno sedmi góly. Brno pořád nemá ani bod, derby vyhrál Třinec

24. 9. 2023 18:59
Hokejisté Sparty vyhráli i čtvrtý zápas nové sezony extraligy, Kladno porazili na jeho ledě vysoko 7:1. Naopak Brno stále čeká na první bod, tentokrát prohrálo v Mladé Boleslavi 3:6. Litvínov zdolal 4:1 soupeře z Liberce, Třinec slavil v derby s Vítkovicemi po vítězství 4:3 v prodloužení. České Budějovice si v prodloužení vychutnaly triumf 2:1 nad Hradcem. Pardubice si poradily 3:1 s Olomoucí.
Kapitán Michal Řepík pomohl Spartě k výhře nad Kladnem jedním gólem
Kapitán Michal Řepík pomohl Spartě k výhře nad Kladnem jedním gólem | Foto: Milan Kammermayer

Na sparťanské demolici Rytířů se dvěma góly podílel útočník Jan Buchtele. Domácím nepomohl ani nástup Jakuba Voráčka na střídačku, zraněná hvězda NHL vypomáhá mateřskému klubu v realizačním týmu jako mentor.

Boleslav zdolala Brno 6:3 a navázala na páteční výhru z Hradce Králové. K prvnímu tříbodovému zisku Bruslařů v sezoně výrazně přispěly čtyři branky z přesilových her, z nichž dvě dal Tomáš Fořt. Dvakrát se prosadil i Tim Söderlund.

Naopak Brno i po odchodu trenéra Patrika Martince neuspělo, prohrálo i čtvrtý zápas sezony a bez bodu mu patří poslední místo v tabulce. Jihomoravany dnes vedl Jaroslav Modrý, který se z pozice asistenta posunul na post hlavního trenéra po sobotním Martincově odstoupení.

Třinečtí hokejisté zdolali na svém ledě Vítkovice 4:3 v prodloužení. Obhájce titulu ztratil v posledních 32 sekundách základní hrací doby dvoubrankový náskok, který si vypracoval ve třetí třetině góly Martina Růžičky a Petra Vrány.

Ostravský klub kontroval dvěma trefami při risku bez gólmana. Prosadili se Stuart Percy a Dominik Lakatoš, který vyrovnal v čase 59:59. Derby rozhodl Libor Hudáček.

České Budějovice porazily Hradec Králové 2:1 v prodloužení a připsaly si třetí výhru za sebou. Východočeši i počtvrté v sezoně bodovali, podruhé za sebou ale prohráli. Alespoň bod jim zajistil v power play Jordann Perret. V prodloužení rozhodl v čase 61:01 Adam Kubík.

Domácí Ordoš pro závadu na brusli ztěžka opouštěl hrací plochu a hosté zkusili hrát bez brankáře s hráčem navíc. Kotouč ale získal Kubík a z obranného pásma trefil opuštěnou branku.

"V prodloužení zkusili hosté znovu hrát bez brankáře a my jsme dali gól, jaký jsem při power play ještě neviděl," divil se kouč Jihočechů Jiří Hanzlík.

Pardubice si poradily 3:1 s Olomoucí a připsaly si třetí výhru v sezoně. Bodovaly přitom ve všech utkáních a v tabulce jsou druzí za Spartou jen zásluhou horšího skóre. Klíčový náskok Dynamo získalo již v první třetině, gólem a asistencí se na výhře podílel útočník Tomáš Hyka.

Litvínov porazil doma Liberec 4:1 a připsal si třetí vítězství za sebou. K úspěchu pomohly Vervě tři využité přesilové hry. Bílí Tygři potřetí za sebou nebodovali, všechny tři porážky si připsali na kluzištích soupeřů.

4. kolo hokejové extraligy:

Rytíři Kladno - HC Sparta Praha 1:7 (0:2, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 45. Ticháček (Pytlík, Melka) - 1. Kempný (Řepík), 9. Buchtele (Mozík, Lajunen), 32. Řepík (Krejčík, O. Najman), 34. Buchtele (Kempný, Forman), 35. O. Najman (Chlapík, Mozík), 43. Irving (Kestner, P. Kousal), ), 59. Horák (Kousal, Kestner). Rozhodčí: Hribik, Veselý - Frodl, Lhotský. Vyloučení: 15:13, navíc Dotchin, Jarůšek (oba Kladno) 5 min a do konce utkání, Chlapík, Irving (oba Sparta) oba 5 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4391.

Kladno: Brízgala (35. Bow) - Hejda, Dotchin, Ticháček, Martenet, Slováček, Veber - Tralmaks, Plekanec, Sideroff - Jarůšek, Klepiš, Beran - Frolík, O. Bláha, Pytlík - Melka, Babka, M. Procházka. Trenér: Vejvoda.

Sparta: J. Kovář - Mozík, Němeček, Irving, Kempný, Moravčík, Krejčík, Mikliš - Kestner, Horák, P. Kousal - Řepík, O. Najman, Chlapík - Hauser, Lajunen, Buchtele - Konečný, Forman, Vitouch. Trenér: Gross.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 6:3 (1:1, 2:0,3:2)

Branky a nahrávky: 15. Järvinen (Lantoši, Prychota), 29. Fořt (Osburn, O. Roman), 37. Söderlund (Čech), 47. Lantoši (Järvinen), 54. Fořt (O. Roman, Osburn), 60. Söderlund - 15. Gazda (Flek, A. Zbořil), 59. Pospíšil (Ščotka, Gazda), 59. Lintuniemi (Zaťovič, Holík). Rozhodčí: Úlehla, Ondráček - Kajínek, J. Svoboda. Vyloučení: 5:6. Využití: 4:1. Diváci: 3314.

Mladá Boleslav: Novotný - Osburn, Pyrochta, Čech, Jánošík, Pláněk, Štibingr, Bernad - Aaltonen, Järvinen, Skalický - Lantoši, O. Roman, Söderlund - Šmerha, Fořt, Malát - J. Stránský, Hradec, Suchý. Trenér: Kalous.

Brno: Lukeš - Ščotka, Ďaloga, Holland, Lintuniemi, Gazda, Kučeřík - Moses, Cingeľ, Pospíšil - Kohout, A. Zbořil, Flek - Okál, Holík, Zaťovič - Jenyš, Zembol, Boltvan. Trenér: Modrý.

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 4:3 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Hrehorčák (M. Roman), 50. M. Růžička (Nestrašil, Kundrátek), 57. P. Vrána (Pánik, L. Hudáček), 64. L. Hudáček (Mazanec) - 37. Krieger (Raskob, Mueller), 60. Percy (Lakatoš), 60. Lakatoš (Kalus). Rozhodčí: Kika, Vrba - Blažek, Rampír. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 5400 (vyprodáno).

Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, M. Adámek, Nedomlel, Polášek - M. Růžička, D. Voženílek, Daňo - L. Hudáček, P. Vrána, Pánik - Hrehorčák, M. Roman, Nestrašil - Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, Zeleňák, Gewiese, L. Kovář - Mueller, Krieger, J. Káňa - Lakatoš, Chlán, Fridrich - Kalus, Kotala, Roberts Bukarts - R. Půček, Přibyl, Krejsa. Trenér: Holaň.

Banes Motor České Budějovice - Mountfield Hradec Králové 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 37. Gulaš (Harris, Hovorka), 62. Kubík - 59. Perret (Miškář). Rozhodčí: Sýkora, Šindel - Brejcha, Zíka. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 6303.

České Budějovice: Hrachovina - Pýcha, Gulaši, Hovorka, M. Doudera, Kachyňa, Štencel - Gulaš, Harris, Simon - Kubík, Pech, Ordoš - Valský, Vopelka, F. Přikryl - Koláček, Toman, M. Beránek. Trenér Čihák.

Hradec Králové Bartošák - Quellet-Blain, Kalina, Pavelka, Freibergs, F. Pavlík, Jank, Marcel - Eberle, Miškář, R. Pavlík - Jergl, Tamáši, Okuliar - D. Šťastný, Lalancette, Perret - Chalupa, Zachar, Jasper. Trenér T. Martinec.

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Poulíček (Radil, Bučko), 15. L. Sedlák (Hyka), 52. Hyka (Cienciala, Bučko) - 20. Řezníček (Nahodil). Rozhodčí: Jeřábek, Pražák - Hynek, Hnát. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 8831.

Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Bučko, T. Dvořák, Hrádek, Vála, J. Kolář - Hyka, L. Sedlák, Cienciala - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Paulovič, Poulíček, Říčka - Vondráček, Rákos, Mandát. Trenér: Varaďa.

Olomouc: Sedláček - T. Černý, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, Škůrek, Rašner, Řezníček - P. Musil, Nahodil, Klimek - Orsava, Kusko, Chmielewski - Navrátil, J. Knotek, Kunc - Kucsera, Macuh, Menšík. Trenér: Tomajko.

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. O. Kaše (D. Kaše, Hlava), 9. Kirk (Jaks), 19. Abdul (Koblasa, Baránek), 40. Koblasa (D. Kaše, Jaks) - 23. J. Pérez (Filippi, Derner). Rozhodčí: Jaroš, Květoň - Šimánek, Špůr. Vyloučení: 7:10. Využití: 3:0. Diváci: 3826.

Litvínov: M. Tomek - Demel, Zile, Jaks, Baránek, D. Zeman, Czuczman, Šalda - Koblasa, M. Sukeľ, A. Kudrna - O, Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Válek - Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.

Liberec: D. Král - M. Ivan, McCoshen, Melancon, Kolmann, J. Dvořák, Derner, od 41. navíc A. Král - Kelly Klíma, Bulíř, Rychlovský - Faško-Rudáš, Filippi, J. Pérez - Flynn, A. Najman, Birner - Mucha, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.

1. Sparta Praha 4 2 2 0 0 19:8 10
2. Pardubice 4 3 0 1 0 14:7 10
3. Litvínov 4 3 0 0 1 12:10 9
4. Hradec Králové 4 2 0 2 0 11:7 8
5. České Budějovice 4 2 1 0 1 8:7 8
6. Karlovy Vary 3 2 0 0 1 13:6 6