Emoce už před play off: Sparta slibuje Varům odvetu

rou
14. 2. 2008 13:00
Asistent Jelínek slibuje Varům odvetu v play off
Druhá třetina byla gólově nejbohatší, padlo jich šest. Častěji se u soupeřovy branky radovali Sparťané, kteří skórovali čtyřikrát. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Základní část hokejové extraligy vrcholí a emoce pracují naplno. Týmům zbývají sehrát ještě tři zápasy, ale blížící se play off už o sobě dává vědět.

Mistrovská Sparta si mohla ve středečním zápase s Karlovými Vary prakticky pojistit účast v elitní šestce.

Připomeňte si zápas minutu po minutě ZDE

Nakonec díky skvělé třetí části vybojoval obhájce titulu alespoň bod, ale závěr utkání proběhl ve znamení ukřivděných slov, hádek s rozhodčími a zuřících diváků.

Čtěte více:
Boj o play off pokračuje. Znojmo vykradlo Budějovice
Už nemá cenu protestovat, zlobil se Bokroš na sudí

Přitom vše dlouho probíhalo v pohodě - sparťané téměř zázračně vyrovnali na 3:3, ještě před koncem zápasu mohl strhnout tříbodové vítězství na stranu domácích Petr Nedvěd.

V prodloužení ale vyloučil rozhodčí Šindler Jiřího Vykoukala, a vyvolal tak vlnu emocí, které jakoby patřily už do vyřazovacích bojů. Vykoukal začal proti trestu vehementně protestovat, bouřit se začali i diváci a na nervózní závěr bylo zaděláno.

"Takovýchto zákroků, za který byl vyloučen Jirka Vykoukal, bylo během večera desítky a nebyly potrestány," rozčiloval se po zápase Miroslav Hlinka, který svým druhým gólem ze tří zápasů po přestupu z Pardubic vyrovnával na 3:3.

"Nemůžu po zápase hodnotit rozhodčího, ale myslím si, že pokud se má v prodloužení vylučovat, mělo by to být opravdu za vyložený faul. Pomalu brutální," prohlašuje Hlinka na sparťanském webu.

Jelínek chce Vary do play off

Sparťané pak v oslabení chybovali a Petr Kumstát vystřelil bonusový bod pro Západočechy. Na led se okamžitě začaly snášet odpadky, hráči obou týmů se shlukli u boxu časoměřičů a všechno si emotivně vyříkávali.

Rozčílení neopustilo asistenta kouče Sparty Mariana Jelínka ani na pozápasové tiskové konferenci. "To, co se stalo v prodloužení, nechci komentovat," snažil se emoce držet na uzdě. Ale pocit křivdy přetrvával.

"Po dnešku bych si Vary do čtvrtfinále opravdu přál," prohlásil kouč ostře. A je velmi pravděpodobné, že se mu toto přání splní.

Karlovy Vary jsou v tabulce čtvrté, s jednobodovým náskokem právě na pátou Spartu. Šestý Litvínov pak ztrácí dva body, třetí Liberec už má o šest bodů více.

Čtvrtfinálová dvojice Karlovy Vary - Sparta se tedy pomalu rýsuje. A po středečním zápase slibuje začátek play off jak se patří.