13. 2. 2008 21:01
Hokejová extraliga pokračovala 49. kolem
Hráči Zlína ztratili čtyřbrankové vedení
Hráči Zlína ztratili čtyřbrankové vedení | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Hokejová Plzeň vstala z mrtvých. V rámci středečního 49. kola hokejové O2 extraligy dokázala na svém ledě zvrátit v souboji se Zlínem nepříznivý výsledek 0:4 a nakonec si připsala dva body za vítězství 5:4 v prodloužení.

Ve středečních zápasech byly také úspěšné týmy Třince, Znojma, Kladna nebo Pardubic.

Znojemští hokejisté vyhlásili boj o play off a svým slovům dodali na vážnosti i v utkání na hřišti ligového lídra. Orli mohli jít v souboji s Českými Budějovicemi poprvé do vedení už na konci první třetiny, kdy se dvakrát za sebou dostal do dobré příležitosti Svoboda, ovšem ani při jednom ze svých pokusů brankáře Turka nepřekonal.

Hostující fanoušky rozjásal až v polovině utkání Tomáš Demel, který dokázal využít závaru před domácím gólmanem. Znojmo své vedení ještě zdvojnásobilo v téže části, kdy se po vyhraném buly opřel do střely Radim Bičánek a proti jeho střele byl brankář Turek bezmocný, 0:2.

Budějovice se v posledním dějství snažily o vstřelení kontaktní branky, ale naopak po jejich chybě v rozehrávce pečetil konečný stav utkání Martin Růžička.

Pořádná kanonáda se naopak strhla v Ústí nad Labem. Domácí celek zde prohrál s Třincem vysoko 2:6.

"Lvi" měli přitom zápas dobře rozehraný. Po trefách Čalouna a Zápotočného dokonce vedli ve 13. minutě 2:1. Oceláři však dokázali rychle vyrovnat a do konce první třetiny ještě strhli vedení na svou stranu. V druhém dějství pak třemi slepenými góly zlomili ústeckou naději na odpor a odvezli si ze severu Čech tři body za vítězství 6:2.

Naděje umírá poslední

S nepříznivým stavem si však poradily i další týmy

Kladno v souboji s Litvínovem reagovalo na nepříznivý stav 0:1 a po závěrečné siréně se mohlo radovat z vítězství 5:1.

Ani tříbranková ztráta nepoložila pražskou Spartu. I ta dokázala na domácím hřišti zabrat a výkonem v poslední třetině vybojovala alespoň bod, za prohru 3:4 v prodloužení.

Neuvěřitelný obrat se ale podařil Plzni. Svěřenci trenéra Hořavy zvládli v utkání se Zlínem vstřelit v posledních sedmi minutách 4 branky, a dotáhli tak zápas do prodloužení. Tam jim navíc zajistil konečné vítězství Mario Cartelli.