Eisbären Berlín s Pöpperlem míří do finále

ČTK
2. 4. 2006 17:01
Hannover - Hokejisté Eisbären Berlín míří potřetí za sebou do finále německé ligy. Obhájci titulu dnes v semifinálové sérii hrané na tři vítězství podruhé zdolali Hannover 3:2 na jeho ledě a vedou 2:0 na zápasy.

Na výhře berlínského mužstva se podílel i český gólman Tomáš Pöpperle. V první třetině sice inkasoval laciný gól po zdánlivě neškodné střele Todda Warrinera v době, kdy Eisbären hráli přesilovku pět na tři, ale pak už kapituloval pouze jednou. V úvodu druhé části vyrovnal Sascha Goc, vzápětí však vstřelil vítězný gól hostů Jens Baxmann.

V druhé semifinálové sérii je po dnešním vítězství Kolína nad Rýnem 5:3 nad Düsseldorfem stav na zápasy vyrovnaný.

Výsledky - semifinále, 2. zápasy: Hannover - Eisbären Berlín 2:3 - stav série 0:2, Kolín nad Rýnem - Düsseldorf 5:3 - stav série 1:1.

Frölunda odvrátila vyřazení

Obhájci titulu z Frölundy odvrátili v semifinále play off švédské hokejové ligy hrozbu vyřazení. V pátém utkání série hrané na čtyři vítězství dnes porazili Linköping 3:1 a snížili stav duelu na 2:3.

V druhé semifinálové sérii se vedení 3:2 na zápasy ujali předloňští šampioni HV 71. Na domácím ledě porazili Färjestad 7:5, na jednom gólu hostů se asistencí podílel český obránce Radek Hamr.

Šesté zápasy jsou na programu v úterý.

Výsledky - semifinále, 5. zápasy: HV 71 - Färjestad 7:5 (za hosty Hamr 0+1) - stav série 3:2, Frölunda - Linköping 3:1 - stav série 2:3.

Rakouským mistrem je Villach

Mistrovský titul v letošním ročníku rakouské ligy získali hokejisté Villachu. V šestém finálovém duelu dnes porazili v domácím prostředí vítěze základní části ze Salcburku 3:2 v prodloužení a celou sérii vyhráli 4:2. Vítězný gól vstřelil v 18. minutě nastaveného času kanadský kanonýr ve službách Villachu Danny Bousquet, nejproduktivnější hráč soutěže.

Poražení finalisté, jejichž branku hájil lotyšský gólman Arturs Irbe a ze střídačky mužstvo vedl renomovaný švédský kouč Hardy Nilsson, vyřadili v semifinále 4:1 na zápasy obhájce titulu Vídeň Capitals. Villach přešel nejprve přes Innsbruck do finále a v něm si zajistil šestý titul v klubové historii.

Sedmičlenná rakouská hokejová liga zaznamenala v letošním ročníku další zvýšení diváckého zájmu. Do hlediště zavítalo více než 600.000 příznivců a průměr činí přes 3240 diváků na jedno utkání.

Finále: Villach - Salcburk 4:2 na zápasy (3:2, 4:1, 0:3, 3:4, 6:2, 3:2 v prodloužení).

Semifinále: Salcburk - Vídeň Capitals 4:1 (6:1, 3:2, 0:5, 5:3, 4:1), Vilach - Innsbruck 4:3 (5:2, 3:4, 4:1, 5:1, 2:3 v prodl., 2:3, 6:4).