Duda volal Hadamczikovi. Jenže telefon a góly nestačí

Miroslav Harnoch
1. 2. 2012 14:16
Dudovy góly na reprezentaci nestačí. Musí se zklidnit.
Radek Duda v dresu Plzně exceluje. Na reprezentaci to ale zatím nestačí.
Radek Duda v dresu Plzně exceluje. Na reprezentaci to ale zatím nestačí. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Věčný hříšník Radek Duda se do reprezentace zatím nepodívá. Třiatřicetiletý útočník je lídrem hokejové Plzně a pohybuje se na špici žebříčku bodování extraligy.

Trenér českého výběru Alois Hadamczik ale Dudu na další turnaj Euro Hockey Tour do Švédska nepovolal. Důvodem jsou hlavně hráčovy průšvihy z poslední doby.

Dudovu skvělou hokejovou formu kalí hlavně problémy se zákonem. V pondělí byl odsouzen ke třem měsícům podmíněně za napadení důchodce v Karlových Varech.

Čtěte také:

Hadamczik bere do Švédska Nedvěda, Dudu nechce hlídat
Duda za napadení penzisty dostal tři měsíce. Podmíněně

Hráčův advokát se na místě odvolal, takže soudní pře bude pokračovat. Přesto všechno Duda táhne plzeňský tým a je spolu s karlovarským Petrem Kumstátem a Petrem Tonem ze Sparty v současnosti nejlepším střelcem domácí soutěže.

Trenéra Hadamczika kdysi Duda nazval
Trenéra Hadamczika kdysi Duda nazval | Foto: Vojtěch Marek

Kouč národního týmu Alois Hadamczik na středeční tiskové konferenci k nominaci prohlásil, že Duda ho ještě bude muset přesvědčit. 

"Body nejsou všechno. Hráč národního týmu musí mít dlouhodobou výkonnost. A hlavně jeho předešlá extempore, ať už na ledě nebo mimo něj, nezaručují, že něco podobného neudělá i v reprezentaci. Já nemám čas někoho v národním týmu hlídat," řekl trenér.

Hadamczik zároveň přiznal, že mu Duda volal a sešli se v Ostravě, aby si promluvili. "Řekl jsem mu, že jeho výkony sleduji a že stále ještě zbývají zápasy turnaje v Brně nebo Euro Hockey Challenge. Takže, pokud si udrží tuhle formu a adekvátní chování, tak se nebráním tomu, že ho do reprezentace pozvu."  

Své rozhodnutí nenominovat jednoho z nejproduktivnějších hráčů extraligy konzultoval Hadamczik také s plzeňským trenérem Mariánem Jelínkem.

"On s ním pracuje, zná jeho dobré i špatné stránky, takže to byla velmi přínosná debata. Musíme zkrátka vzít v potaz, jak bude hráč působit nejen na ledě ale i navenek, když někam vyjíždíme." dodal kouč národního týmu.

Plzeňský tým ale bude přeci jen na Švédských hrách mít své zastoupení. Pozvánku do reprezentace totiž obdržel útočník Jan Kovář, který právě vedle Dudy v jedné formaci také září.

 

Právě se děje

Další zprávy