Dresy reprezentace pro Světový pohár připomenou Československo

Sport Sport
3. 3. 2016 17:25
Se zveřejněním prvních nominací ukázali pořadatelé Světového poháru v hokeji i dresy jednotlivých účastníků. Podívejte se, v čem vyjedou na led čeští hokejisté.
Tento dres budou čeští hokejisté oblékat na zářijovém Světovém poháru v Torontu.
Tento dres budou čeští hokejisté oblékat na zářijovém Světovém poháru v Torontu. | Foto: NHL.com

Praha - Čeští hokejisté obléknou na zářijovém Světovém poháru v Torontu netradiční dresy. Místo velkého státního znaku budou nosit na hrudi ten malý, který fanouškům může připomenout hokejovou slávu Československa. (Nutno dodat, že tehdejší dvouocasý lev na prsou hráčů nosil místo koruny rudou hvězdu a ve středu měl znak Slovenské socialistické republiky.)

Právě českoslovenští hráči vybojovali na Kanadském poháru, který předcházel Světovému poháru, největší úspěch v historii. V roce 1976 postoupili až do finále, kde je skolila domácí Kanada s Philem Espositem a Bobbym Orrem.

Češi budou moct v září nastoupit ve dvou variantách dresů. Červenou vidíte na videu, bílou si můžete prohlédnout ZDE. Zápasové uniformy všech účastníků vyrobila společnost Adidas.

U Kanady, prvního českého soupeře na turnaji, vsadila na modernizované logo a motiv javorového listu na rukávech. Ten by mohl odkazovat na kanadské dresy ze Sérii století v roce 1972, kdy zámořští profesionálové svedli legendární bitvy se Sovětským svazem.

I Američané vsadili na modernizované logo, ale jinak se drží tradiční uniformy, která toho kromě tmavě modré barvy moc nenabízí. U bílé varianty se vyjímá nápis "USA".

Ve skupině Češi narazí ještě na tým Evropy, který představil logo s dominantním písmenem "E". Dresy netradičního mužstva tvoří odstíny modré. Zvláštností je, že každý hráč bude na rukávu nosit vlajku rodného státu.

Jestliže někdo při tvorbě dresu ani trochu neexperimentoval, bylo to Švédsko, možná největší favorit druhé skupiny. Hokejisté skandinávského mužstva vyjedou na led v tradiční uniformě se třemi korunkami.

I dresy sborné se velmi podobají těm, na které jsou fanoušci zvyklí. Obvyklé barvy, státní znak... Rusko se zkrátka drží tradic.

Finové mají dominantní státní znak pouze u bílé varianty dresu, zatímco tu modrou zdobí hlavně nápis "Suomi".

Největší pozornost poutá ve druhé skupině uniforma severoamerického výběru do 23 let. Zámořští mladíci budou mít k dispozici černou a bílou variantu dresu, pokaždé s červenými a šedými vzory. Uniformy nestandardního mužstva zdobí logo z písmen "N" a "A" (North America).

Také jaké dresy se povedly nejvíc?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Kvůli bouřkám a silnému větru zemřelo ve čtvrtek v Evropě 13 lidí

Evropa se v pátek vzpamatovává z tragicky bouřlivého čtvrtka, kdy kvůli bouřím a silnému větru zemřelo nejméně 13 lidí. Některé země rozmary počasí stále trápí. Varování před bouřemi platí i v pátek na jihu Německa, naopak na Korsice, kde ve čtvrtek zahynulo pět lidí, už bylo zrušeno. Na mnoha evropských řekách, včetně veletoků jako Rýn a Dunaj, kvůli suchu naopak komplikuje lodní dopravu stále extrémně nízká hladina vody.

Pro jih Bavorska a části jihozápadní spolkové země Bádensko-Württembersko vydala německá meteorologická služba varování před následky extrémního trvalého deště. V podhůří Alp platí do sobotního rána varování před extrémně vydatným vytrvalým deštěm s až 140 litry srážek na metr čtvereční. V Rakousku, kde bouřky ve čtvrtek ve velkém vyvracely stromy a zabily tak pět lidí, byla i dnes na jihu země přerušena některá železniční spojení. Ve čtvrtek byla železniční doprava v oblasti zcela ochromena kvůli přerušení dodávek proudu.

Na severu Itálie a v částech střední Itálie utrpělo kvůli bouřkách s větrem o rychlosti přes 100 kilometrů za hodinu několik lidí zranění. "Bohužel to ještě není za námi," řekl deníku La Stampa šéf italské civilní ochrany Luigi D'Angelo. Důvodem prudkých průtrží mračen je studený vzduch ze severní Evropy, který se ve Středomoří střetává s teplým vzduchem, vysvětlil v deníku Corriere della Sera klimatolog Antonio Navarra.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Dodávky plynu Nord Streamem 1 do Evropské unie se kvůli údržbě opět zastaví

Dodávky plynu hlavním plynovodem Nord Stream 1 do Německa se kvůli údržbě opět zastaví, a to od 31. srpna do 2. září. Oznámila to v pátek ruská plynárenská společnost Gazprom, nad kterou má kontrolu Kreml.

Po dokončení prací, pokud nenastanou žádné technické problémy, bude přeprava obnovena na současnou sníženou úroveň 33 milionů metrů krychlových denně, dodal podle agentury Reuters Gazprom.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Česko se v žebříčku čerpání z EU fondů dostala na čtvrté místo, dosud nejvýše

Česká republika v posledních měsících rychle stoupá v žebříčku čerpání evropských fondů, ke konci července se mezi členskými zeměmi dostala na čtvrté místo. Je to dosud nejvyšší dosažená pozice. Evropská komise na uskutečnění projektů do ČR poslala 81 procent vyčleněných peněz pro období 2014 až 2020, konkrétně 535 miliard korun. Ke konci června byla ČR v žebříčku sedmá z unijní sedmadvacítky. Vyplývá to z dnes zveřejněných informací ministerstva pro místní rozvoj (MMR).

Na hodnotu 80 a více procent se dostalo zatím jen pět států. V čerpání fondů byly podle nich ke konci července úspěšnější než ČR Irsko, Lucembursko a Finsko. Těsně za ČR se umístilo Portugalsko, které dostalo proplaceno 80,8 procenta vyčleněných financí. Polsko se dostalo na 79,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy