Detroit na startu paběrkuje. Schází mu Haškův duch?

17. 10. 2008 7:50
Detroit - Vancouver 3:4 PP

Detroit - Narazit loni v NHL na tým Detroit Red Wings znamenalo pro hokejové trpaslíky jistou zkázu, pro obry perný boj.

Když se „rudá mašina" rozžhavila naplno, býval z toho solidní debakl soupeře.

Jenže letos zatím Detroit nezáří. Ze čtyř duelů dva prohrál, byť ten poslední, ve čtvrtek doma s Vancouverem, až 3:4 v prodloužení.

Čtěte více:

Většina hvězd přitom v kádru zůstala, jednou z mála, které jej opustily,& byl jen český gólman Dominik Hašek, jenž ukončil kariéru.

Zdá se, jako by družstvu chyběl. Jeho duch v kabině, jeho rady na tréninku, jeho povzbuzení na ledě či na střídačce.

Vedení za něj přitom sehnalo solidní náhradu. Přišel Ty Conklin, jenž loni coby dvojka odchytal sérii skvělých utkání za Pittsburgh.

Všechno málo platné, ani jednička Chris Osgood není zdaleka tak suverénní jako v posledním play off, kdy skvěle nahradil Dominika Haška a pomohl Detroitu k dalšímu Stanley Cupu.

Tým navíc doplnilo útočné eso Marián Hossa, jenž rovněž přišel od Tučňáků.

Všechno málo platné, ale možná se jen ona rudá mašina stále ještě zahřívá na provozní teplotu. Jenže po suverénních přípravných zápasech se zdálo, že je nažhavená až až.

Hejduk: 4 zápasy, 3 góly

Joe Sakic a Paul Stastny (zleva) vévodí se šesti body kanadskému bodování Colorada. Oba však dali jen jeden gól, Hejduk už tři a je nejlepším střelcem. | Foto: Zuzana Hronová, Reuters

O hvězdných výkonech nelze mluvit ani v případě brankáře Tomáše Vokouna. Ten v domácím utkání Floridy s Minnesotou pustil z 22 střel čtyři a do třetí třetiny již nenastoupil. Florida nakonec podlehla vysoko 2:6.

Ve čtvrtek neuspěl ani druhý finalista posledního Stanley Cupu, Pittsburgh. I Tučňáci museli spolknout domácí prohru 3:4, stejně jako Detroit. Washingtonu navíc na triumf stačila normální hrací doba. V ní se o vítězství zasloužil i Tomáš Fleischmann jedním gólem a jednou asistencí.

1+1 si ve čtvrtek zapsal i Václav Prospal z Tampy Bay, proti New York Islanders to však stačilo  jen na jeden bod za prohru 3:4 v prodloužení.

Brankou přispěl k výhře Colorada nad Philadelphií 5:2 Milan Hejduk. Ten si zatím drží skvělou bilanci 4 zápasy, 4 body, z toho 3 góly, což ho pasuje na momentálně nejlepšího střelce Lavin.

Atlanta - New Jersey 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka: 39. Rolston

St.Louis - Dallas 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
Branky: 13. Tkachuk, 16. McKee, 23. Yan Stastny, 33. Boyes, 38. Wagner, 53. Brewer - 17. Barch

Florida - Minnesota 2:6 (0:1, 2:3, 0:2)
Branky: 25. Boynton, 35. Skrastinš - 34. a 47. Miettinen (na první Mojžíš), 12. Brunette, 23. Johnsson, 36. Pouliot, 56. Mikko Koivu. Tomáš Vokoun: 40 minut,  22/18, úspěšnost 81,8%

Colorado - Philadelphia 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Branky: 10. Clark, 17. Svatoš, 26. Hejduk, 40. McCormick, 53. Paul Stastny - 25. Gagne, 29. Richards

Pittsburgh - Washington 3:4 (2:0, 1:1, 0:3)
Branky: 13. Goligoski, 20. Malkin, 22. Šatan (Sýkora) - 26. Fleischmann, 44. Sjomin, 50. Nylander (Fleischmann), 56. Gordon

Detroit - Vancouver 3:4 PP (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 7. Holmström, 24. Rafalski, 32. Cleary - 6. Hansen, 11. Kesler, 43. Raymond, 61. Burrows

Tampa Bay - New York Islanders 3:4 PP (0:1, 0:1, 3:1 - 0:1)
Branky: 44. Lecavalier (Prospal), 53. Prospal (Krajíček), 55. Malone - 54. a 61. Hunter, 3. Comrie, 34. Weight