Rangers poprvé prohráli. Gólem je srazil i Kotalík

16. 10. 2008 8:15
New York Rangers - Buffalo 1:3
Aleš Kotalík
Aleš Kotalík | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Buffala Sabres si připsali další výhru, na níž měl znovu velký podíl český útočník Aleš Kotalík. V noci ze středy na čtvrtek dobyli Madison Square Garden, když porazili New York Rangers.

Odchovanec jihočeského hokeje vstřelil úvodní branku hostujícího týmu, rozhodující góly potom přidala rakouská hvězda Thomas Vanek. Domácí Jezdci tak museli zkousknout první porážku v nové sezoně.

Jediný, kdo překonal brankáře Millera, byl Scott Gomez, jenž dorážel střelu Michala Rozsívala. Po úvodní třetině se však karta obrátila a začalo se dařit Šavlím. Domácím nepomohl ani návrat Petra Průchy do sestavy.

Nejprve v 26. minutě na 1:1 vyrovnával svým třetím gólem v sezoně Kotalík, do konce druhého dějství strhl vedení na stranu hostů Vanek. Obě branky padly v přesilové hře. Výhru v poměru 3:1 korunoval na začátku třetí třetiny opět Vanek.

Lindy Ruff, trenér Buffala, se stal třiadvacátým koučem, který zaznamenal 400. vítězství v kariéře. "Měl jsem opravdu dobrý tým a dobré hráče," poznamenal.

Z českých hokejistů se dařilo i Martinu Havlátovi z Chicaga. Do sítě Phoenixu se jednou trefil a navrch přidal asistenci. Byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Hráči Blackhawks se radovali z výhry 4:1.

Velkou slávu viděli diváci Montrealu, který se letos poprvé představil na domácím ledě. Vzhledem k tomu, že Canadiens slaví sté výročí od založení klubu, bylo se na co těšit. Hokejisté si navíc v zápase proti Bostonu nenechali ujít oslavu z vítězství.

Domácím pomohla jedna přihrávka Tomáše Plekance, naopak hostům nestačil ani gól a asistence Davida Krejčího. Medvědi z Bostonu prohráli v Kanadě 3:4 po samostatných nájezdech.

Nejprve radost z gólu, potom zklamání z porážky. To všechno čišelo z Martina Erata. Jeho Nashville přes jeho přesný zásah prohrál v Dallasu 4:6.

NY Rangers - Buffalo Sabres 1:3