Chicago je zpět ve hře. Havlát utkání nedokončil

Ivo Pospíšil, Red Spo
23. 5. 2009 9:34
Český útočník se nevzpamatoval ze střetu s Kronwallem
Martin Havlát přihrával na jeden gól. Utkání s Detroitem však nedohrál
Martin Havlát přihrával na jeden gól. Utkání s Detroitem však nedohrál | Foto: Reuters

Chicago - Hokejisté Chicaga Blackhawks porazili v nočním třetím semifinálovém střetnutí kanadskoamerické NHL Detroit 4:3 v prodloužení a vrátili se zpět do boje o vytoužené finále Stanley Cupu.

Klíčovém mužem vítězného týmu se stal Patrick Sharp, jenž už ve druhé minutě nastaveného času svou druhou brankou v utkání rozhodl.

V dresu domácích se podílel na důležité výhře i útočník Martin Havlát, který zaznamenal jednu asistenci.

Střetnutí však pro českého krajánka skončilo špatně, neboť ho v polovině první třetiny nepříjemně srazil Niklas Kronwall.

Švédský bek sice dostal následně trest pět minut plus do konce utkání, na ledě se však do závěrečné sirény neobjevil ani Havlát. Ten se přesunul do kabiny až za pomoci svého spoluhráče.

„Byl to normální, férový souboj. Takových jsem měl předtím několik. Puk byl mezi jeho bruslemi a já neudělal nic hrozného. Opakuji, že to bylo čisté a do svého dalšího střetu půjdu úplně stejně," hájil se po zápase Kronwall.

V samotném duelu mělo Chicago po jedenadvaceti odehraných minutách vše ve svých rukou, vždyť vedlo už 3:0. Hosté se však dostali obdivuhodně do hry a ještě ve druhé části stihli vyrovnat.

Po bezbrankovém posledním dějství pak přišlo na řadu prodloužení, kde se stal hrdinou již zmíněný Patrick Sharp.

„Už se mi to snad jednou povedlo. Ale teď před vlastními diváky to bylo úplně jiné. Byl to opravdu příjemný večer. Fanoušci nebyli moc nadšení, když jsme ztratili tříbrankové vedení a proto když jsme rozhodli, dali to o to hlasitěji znát. Ten pocit byl báječný," dodal autor vítězné branky.

Play-off NHL, finále Západní konference:

Chicago - Detroit 4:3pp (2:0, 1:3, 0:0 - 1:0)
9. a 62. Sharp, 10. Ladd (Havlát), 21. Pahlsson - 35. Lidström, 38. Rafalski, 40. Ericsson.. Stav série: 1:2.