Chabarovsk si přiblížil play off KHL, Kolář nahrál na vítězný gól

27. 2. 2018 13:39
V dresu Chabarovsku se při výhře nad Vladivostokem prosadili oba čeští olympionici Jan Kolář a Tomáš Zohorna.
Tomáš Zohorna
Tomáš Zohorna | Foto: Michal Eger

Moskva - Obránce Jan Kolář přihrál na vítězný gól a hokejisté Chabarovsku porazili v Kontinentální lize Vladivostok 5:3. Asistenci si připsal i další český olympionik Tomáš Zohorna a Amur si výhrou přiblížil postup do play off.

Po Zohornově přihrávce se v páté minutě trefil Kondraťjev a dostal Chabarovsk do vedení 2:1. Český útočník zaznamenal třicátý bod v ročníku (11+19).

Vladivostok pak smazal dvoubrankovou ztrátu a na začátku poslední třetiny vyrovnal na 3:3, po Kolářově asistenci ale v 53. minutě rozhodl v přesilovce Litovčenko. Poslední gól padl do prázdné branky hostů.

Chabarovsk se v Černyševově divizi bodově vyrovnal vedoucí Ufě, má ale méně vítězství a je druhý. Za ním však s nevelkou ztrátou číhají týmy Novosibirsku a Omsku, jeden z této čtveřice se pravděpodobně do vyřazovací části KHL nedostane. Amuru zbývá sehrát už jen jeden zápas, jeho konkurentům dva.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Vladivostok 5:3 (za domácí T. Zohorna a Kolář 0+1),

14:00 Omsk - Novosibirsk, 15:00 Jekatěrinburg - Čeljabinsk, Magnitogorsk - Chanty-Mansijsk, Ufa - HK Soči, 17:00 Kazaň - Nižnij Novgorod, Nižněkamsk - Lada Togliatti, 17:30 CSKA Moskva - Čerepovec, Dinamo Minsk - Dinamo Riga, Jokerit Helsinky - Petrohrad, Spartak Moskva - Jaroslavl, Viťaz Podolsk - Slovan Bratislava.

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.