Česká osmnáctka zakončila MS porážkou se Švýcary

23. 4. 2011 22:26
Česká republika - Švýcarsko 2:4

Crimmitschau/Drážďany - Čeští hokejisté prohráli ve svém posledním vystoupení na mistrovství světa hráčů do 18 let ve skupině o udržení se Švýcary 2:4. Na setrvání obou týmů mezi elitou však výsledek již nemohl nic změnit.

Finále bude mít stejné obsazení jako před rokem, v neděli od 18:30 se utkají USA a Švédsko.

Slovenský kouč ´se pomátl´, daroval Čechům záchranu
Česká osmnáctka se po výhře nad Slováky zachránila

V české brance se poprvé na turnaji objevil Jaroslav Pavelka. Český tým sice vedl gólem Jaškina, ale Švýcaři skóre třemi brankami do konce druhé třetiny otočili. Pak ještě snížil Hyka, ale necelé dvě minuty poté přidal soupeř čtvrtý gól a stav 4:2 pro Švýcarsko se již nezměnil.

V již rozhodnuté skupině o udržení ještě předtím vypili kalich hořkosti až do dna Slováci. V souboji dvou sestupujících týmů vedli nad Norskem po první třetině 2:1, ale nakonec se s turnajem rozloučili debaklem 2:6.

Oba favorizované týmy v semifinálových bojích prohrávaly. Obhájci prvenství Američané si postup proti Kanadě zajistili až po velkém dramatu a výhře 5:4 v prodloužení, Švédové nakonec porazili Rusy 3:1.

Mistrovství světa hokejistů do osmnácti let v Drážďanech - o udržení:

Česká republika - Švýcarsko 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
11. Jaškin, 43. Hyka (Hampl, Sedlák) - 16. Andrighetto (Martschini), 18. Bertaggia (Marti), 35. Richard (Martschini), 45. Martschini (Hebeisen). Rozhodčí: Brüggemann (Něm.), Solem (Nor.) - Suominen (Fin.), Wahl (USA). Vyloučení: 5:6, navíc Celio (Švýc.) 10 min. Bez využití. Diváci: 535.

Sestava ČR: J. Pavelka - Růžička, Hrbas, T. Pavelka, Jeník, Šidlík, Kvapil - Hampl, Hyka, Sedlák - Matai, Švihálek, Rousek - Hertl, Moravec, Jaškin - Faksa, Beránek, Frk - Beran. Trenéři: Jiří Šolc a Martin Hosták.