Ottawa - Florida 3:4 PP
Radost Floridy.
Radost Floridy. | Foto: Reuters

Ottawa -  Česká „floridská mafie" má v NHL od pondělí dalšího člena.

K brankáři Tomáši Vokounovi a útočníkům Radku Dvořákovi, Kamilu Krepsovi, Michaelu Frolíkovi a Rostislavu Oleszovi přibyl další forvard, Michal Řepík.

Čtěte více: Vrbata v Tampě paběrkuje. Rozhodl se vrátit do Evropy

Ten v NHL debutoval zápasem Floridy Panthers na ledě Ottawy Senators.

A šlo o parádní debut. V čase 22:32 vedli domácí po trefě Danyho Heatlyho 2:1.  Řepík však dokázal  zareagovat za pouhou minutu a půl a vyrovnal na 2:2.

Okamžitě po vstřelení branky uháněl ke střídačce podělit se o svou radost se spoluhráči. Památný puk mu proto musel u rozhodčího vyžádat obránce Keith Ballard.

Ve druhé třetině se tento scénář ještě jednou opakoval, pouze v jiném obsazení. Ve 29. minutě Senátoři znovu vedli, Panteři o pouhou minutu a půl později vyrovnali a bylo to 3:3.

Skóre takto vydrželo až do konce třetí třetiny, o vítězství hostů 4:3 a podtržení úspěšného debutu Michala Řepíka se zasloužil pouhých deset vteřin před koncem prodloužení  Stephen Weiss.

Vítězství znovu Floridě vychytal brankář Craig Anderson, Tomáš Vokoun byl pouze na střídačce.

Kdo je Michal Řepík

Řepík je devatenáctiletý rodák z Vlašimi, čtyřicítka loňského draftu, který hrál juniorskou extraligu za Spartu Praha.

Pak odešel do zámořské WHL, kde tři sezóny působil v barvách Vancouveru Giants a udržoval si solidní průměr téměř bodu na zápas. V předloňském ročníku dokonce vyhrál bodování play-off a výrazně přispěl k zisku Memorial Cupu pro vítěze soutěže.

Letos se přes farmu v Rochesteru vypracoval až do prvního týmu Floridy a hned ve svém úvodním zápase se prosadil i střelecky.

„Je to můj první gól v National Hockey League. Je to můj sen. Přišel jsem do NHL a hned dal gól," citovala mladíka agentura AP.

Ottawa - Florida 3:4 PP (1:1, 2:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 8. Kelly, 23. Heatley, 29. Spezza - 12. Boynton, 24. Řepík, 30. Bouwmeester, 65. Weiss

Boston - Tampa Bay 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)
Branky: 7. Lucic, 10. Kessel, 11. Ryder, 39. Chára (Krejčí), 60. Axelsson - 34. Hall, 50. Lecavalier, 60. Szczechura (Malík)

Pittsburgh - Buffalo 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
Branky: 10. a 16. Fedotěnko (na obě Sýkora), 22. Letang - 12. Roy, 27. Kotalík, 35. Paille, 47. Vanek

Toronto - NY Islanders 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky: 4. Kulemin, 33. White, 39. Blake (Tomáš Kaberle), 49. Williams (Kubina) - 5. Guerin, 37. Sillinger

St. Louis - Nashville 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)
Branky: 20., 57. a 60. Crombeen, 35. Steen, 37. Berglund, 58. Boyes - 10. Pihlström, 27. Klein, 37. Dumont