reklama
 
 

Češi vychovali jedničku draftu pro KHL. Je to ale Rus

9. 6. 2010 11:00
Je jím dorostenec Slavie Dmitrij Jaškin

Praha - Český hokej vychoval jedničku draftu pro Kontinentální hokejovou ligu. Přestože však sedmnáctiletý útočník Dmitrij Jaškin odmala vyrůstá v Česku, má stejně jako jeho otec, bývalý extraligový obránce Alexej, ruské občanství.

Vsetínského odchovance, který v současné době hraje za starší dorost či juniorku Slavie, si jako jedničku vybral HK Sibir Novosibirsk.

Sám Jaškin ale letos odchod do Ruska neplánuje. "Určitě budu ještě minimálně rok hrát v Praze, takže to pro mě skoro nic neznamená. Ale potěšilo to," řekl Dmitrij.

Čtěte také:
Žádná KHL. ČSLH s účastí Hradce v soutěži nesouhlasí
Potvrzeno: Hašek podepsal roční smlouvu se Spartakem
Expressen: ´Evropskou NHL´ si zahrají čtyři české kluby

Podobný názor má i jeho otec Alexej. "Tento úspěch však ještě neznamená, že by hned mířil do ruské ligy. Draftovaný hráč je takto pojištěný, aby nemohl přejít do jiného manšaftu."

Dodal však, že jej synův úspěch těší. "Skauti ruské kontinentální ligy jej ale budou dál sledovat, jak se vyvíjí a když se mu bude dařit, může to být první krůček k tomu, aby se do ligy dostal. Jako otce mě to samozřejmě těší."

Jaškin se s rodinou přestěhoval do Vsetína v roce 1993, kdy mu bylo osm měsíců. Jeho otec s místním klubem v sezoně 1993/94 vybojoval postup do extraligy a v následujích pěti sezonách s ním vybojoval titul.

Šestý titul přidal v roce 2001 a poté ukončil kariéru. V téže sezoně nastoupil v obraně po boku svého otce k jednomu extraligovému zápasu Dmitrijův starší bratr Michail.

autor: Jaroslav Šindelář | 9. 6. 2010 11:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama