Čeští hokejisté v přípravě na MS hravě přehráli Německo

12. 4. 2013 22:15
Česká hokejová reprezentace v přípravě na mistrovství světa uspěla v Německu. Domácí hokejisty porazila hravě 3:1.
Česká hokejová reprezentace v přípravě před světovým šampionátem porazila i Německo. | Foto: CPA - Eduard Erben

Regensburg - Čeští hokejisté pokračují v přípravě na blížící se mistrovství světa vítězně, v rámci Euro Hockey Challenge porazili i Německo 3:1.

Utkání jsme sledovali v online reportáži (čtěte ZDE).

Češi zápas v Regensburgu ovládli, s domácím týmem měli problémy jen v první třetině, kterou Hadamczikově výběru výrazně komplikovala častá oslabení a dvě dlouhé dvojnásobné německé přesilovky.

Jistý brankář Jakub Kovář ale několik vyložených šancí dokázal pochytat a v poslední vteřině první třetiny otevřel skóre zápasu tečovanou střelou Ivan Rachůnek.

Od druhé části už patřil zápas Čechům. Ti se nehnali bezhlavě do útoku, ale spíše s podporou neprostupné obrany čekali na svou šanci.

Klíčový náskok se zrodil na přelomu poloviny zápasu. Nejprve se hned po buly prosadil Ondřej Roman a na luxusních 3:0 zvýšil ještě obránce Tomáš Mojžíš.

Čechy vedení trochu uspokojilo, takže Němci do přestávky ještě stihli brankou Maurera snížit, ale třetí třetina takticky zase patřila českémý výběru a domácí tým se nezmohl ani k závěrečnému tlaku.

Oba týmy na sebe v Německu narazí ještě v sobotní odvetě, Čechy pak před světovým šampionátem čeká ještě dvojzápas se Slovenskem a vrcholem přípravy budou České hokejové hry v Brně.

Výsledek:

Německo - Česko 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Mauerer (Hager) - 20. I. Rachůnek (Koukal), 29. Roman (Orsava, Kutlák), 34. Mojžíš (Kašpar, Hertl). Rozhodčí: Leppäalho (Fin.), Bauer - Buse, Flad (všichni Něm.). Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 4600.
Německo: Endras - S. Sturm, Köppchen, Kettemer, Ebner, Ondruschka, N. Goc, Lindlbauer, Brückner - Ulmann, M. Wolf, Plachta - Hager, Buchwieser, Maurer - Greilinger, Röthke, Müller - Lewandowski, Y. Seidenberg, Kink. Trenér: Pat Cortina.
Česko: Jakub Kovář - Čáslava, Nakládal, Kutlák (55. Trončinský), Krejčík, Mojžíš, Kolář II - Gulaš, Koukal, I. Rachůnek - T. Rachůnek, Vrána, Sekáč - Kašpar, Hertl, Tenkrát - Orsava, Roman, Svačina. Trenér: Alois Hadamczik.