Červenka je bez práce. Pořád čekáme na NHL, říká jeho agent

Podívejte se, kteří další Češi ještě stále nemají smlouvu v NHL.
Úplně jinak na tom je Jiří Tlustý. Teprve 27letý útočník v Carolině nemíval problém nastřílet kolem 20 gólů za sezonu, jenže v letošní sezoně ho potkal trejd do Winnipegu, kde se mu přestalo dařit. Ve 20 zápasech vstřelil jen jeden gól a teď se mu o nové smlouvě v NHL vyjednává těžce. Tlustý nicméně přiznal, že je v kontaktu se čtyřmi kluby: Montrealem, Torontem, New Jersey a Carolinou, Pokud do konce srpna smlouvu nepodepíše, začne být ale ve hře i přesun do Ruska.
Tam skončil milionářskou smlouvu s Petrohradem Roman Červenka, který by se z KHL rád podruhé v kariéře pokusil prosadit v NHL. Jeho poslední anabáze v Calgary moc povedená nebyla. Možná i proto Červenka na příští rok podepsanou smlouvu stále nemá. Bude mít o něj někdo zájem?
Bez práce je i zkušený obránce Jan Hejda. V 37letech už o něj Colorado nemá zájem, a je otázkou, jestli se do jednání s tím nahrne některý z jiných klubů. Trend v NHL je týmy spíše omlazovat.
A tak se do podobných problémů může dostat i jen o rok mladší Michal Rozsíval. Ten sice příští týden přiveze domů do Vlašimi Stanley Cup, který už podruhé vyhrál se Chicagem. Letošní finále ale kvůli vážnému zranění sledoval jen z tribuny, a jeho kotník stále vyléčený není. I proto zatím žádná nabídka nepřišla, Rozsíval však věří, že se některý z klubů ozve těsně před začátkem sezony.
Foto: ČTK
Adam Sušovský Adam Sušovský
19. 8. 2015 6:02
Hokejista Roman Červenka po konci angažmá v ruském Petrohradu marně čeká na nabídku z NHL. Pokud do konce prázdnin nepřijde, mohl by český reprezentant zamířit do Švýcarska.

Praha - Hokejista Roman Červenka po předčasném ukončení milionového kontraktu s Petrohradem stále nemá angažmá. Švýcarská média před časem spekulovala o tom, že je reprezentant blízko podpisu smlouvy s Bernem. Pravda je ale jiná. Hokejový útočník stále čeká na nabídku z NHL, ta však zatím nevolá.

"Jsme ve spojení i s jinými kluby, ale pro nás je pořád priorita NHL. Nic se nemění, stále čekáme na další možnosti," řekl Aktuálně.cz Červenkův agent Aleš Volek.

Nespokojený v Calgary i Petrohradu

Červenka, který si jinak slušnou pověst udělal především v KHL, už v NHL působil jednu sezonu. Ta nebyla nijak slavná. Ve výlukové sezoně 2012/13 odehrál 39 zápasů v dresu Calgary, ale příliš se neprosadil. Vstřelil devět gólů, na dalších osm nahrál a postupně se propadal sestavou.

Také proto se Červenka před dvěma lety nakonec rozhodl k návratu do KHL, kde podepsal výnosný kontrakt s Petrohradem. S ním dokonce letos vyhrál Gagarinův pohár, ale moc spokojený nebyl ani tam. V nabitém ruském kádru totiž jako cizinec moc prostoru nedostával. Přesto teď věří, že ještě přijde jedna šance zahrát si v NHL.

Trh s volnými hráči je letos jiný

Rozhodnout se má v příštích dnech, ideálně do konce prázdnin. Těsně před tím, než kluby rozbalí předsezonní kempy. Na čem to vázne?

"Trh s hráči je letos v zámoří jiný. Stále je spousta volných hráčů a spousta starších hráčů bez smlouvy. Proto se to takhle všechno protahuje," říká Volek s tím, že věří, že těsně před začátkem kempů se některý z týmů ozve.

Podobně jsou na tom ostatně i jiní čeští hráči, které si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii. Na smlouvu v NHL zatím marně čekají také Marek Židlický, Martin Erat, Jiří Tlustý nebo třeba Martin Havlát.

Červenka už na šampionátu v Praze přitom vyloučil, že by se v případě neúspěšného jednání v zámoří vrátil do KHL. A nepravděpodobné je nejspíš také angažmá v české extralize. Pokud se tedy 29letý útočník nedohodne na smlouvě v zámoří, nejpravděpodobnější variantou je švýcarská liga.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy