Červenka je bez práce. Pořád čekáme na NHL, říká jeho agent

Podívejte se, kteří další Češi ještě stále nemají smlouvu v NHL.
Úplně jinak na tom je Jiří Tlustý. Teprve 27letý útočník v Carolině nemíval problém nastřílet kolem 20 gólů za sezonu, jenže v letošní sezoně ho potkal trejd do Winnipegu, kde se mu přestalo dařit. Ve 20 zápasech vstřelil jen jeden gól a teď se mu o nové smlouvě v NHL vyjednává těžce. Tlustý nicméně přiznal, že je v kontaktu se čtyřmi kluby: Montrealem, Torontem, New Jersey a Carolinou, Pokud do konce srpna smlouvu nepodepíše, začne být ale ve hře i přesun do Ruska.
Tam skončil milionářskou smlouvu s Petrohradem Roman Červenka, který by se z KHL rád podruhé v kariéře pokusil prosadit v NHL. Jeho poslední anabáze v Calgary moc povedená nebyla. Možná i proto Červenka na příští rok podepsanou smlouvu stále nemá. Bude mít o něj někdo zájem?
Bez práce je i zkušený obránce Jan Hejda. V 37letech už o něj Colorado nemá zájem, a je otázkou, jestli se do jednání s tím nahrne některý z jiných klubů. Trend v NHL je týmy spíše omlazovat.
A tak se do podobných problémů může dostat i jen o rok mladší Michal Rozsíval. Ten sice příští týden přiveze domů do Vlašimi Stanley Cup, který už podruhé vyhrál se Chicagem. Letošní finále ale kvůli vážnému zranění sledoval jen z tribuny, a jeho kotník stále vyléčený není. I proto zatím žádná nabídka nepřišla, Rozsíval však věří, že se některý z klubů ozve těsně před začátkem sezony.
Foto: ČTK
Adam Sušovský Adam Sušovský
19. 8. 2015 6:02
Hokejista Roman Červenka po konci angažmá v ruském Petrohradu marně čeká na nabídku z NHL. Pokud do konce prázdnin nepřijde, mohl by český reprezentant zamířit do Švýcarska.

Praha - Hokejista Roman Červenka po předčasném ukončení milionového kontraktu s Petrohradem stále nemá angažmá. Švýcarská média před časem spekulovala o tom, že je reprezentant blízko podpisu smlouvy s Bernem. Pravda je ale jiná. Hokejový útočník stále čeká na nabídku z NHL, ta však zatím nevolá.

"Jsme ve spojení i s jinými kluby, ale pro nás je pořád priorita NHL. Nic se nemění, stále čekáme na další možnosti," řekl Aktuálně.cz Červenkův agent Aleš Volek.

Nespokojený v Calgary i Petrohradu

Červenka, který si jinak slušnou pověst udělal především v KHL, už v NHL působil jednu sezonu. Ta nebyla nijak slavná. Ve výlukové sezoně 2012/13 odehrál 39 zápasů v dresu Calgary, ale příliš se neprosadil. Vstřelil devět gólů, na dalších osm nahrál a postupně se propadal sestavou.

Také proto se Červenka před dvěma lety nakonec rozhodl k návratu do KHL, kde podepsal výnosný kontrakt s Petrohradem. S ním dokonce letos vyhrál Gagarinův pohár, ale moc spokojený nebyl ani tam. V nabitém ruském kádru totiž jako cizinec moc prostoru nedostával. Přesto teď věří, že ještě přijde jedna šance zahrát si v NHL.

Trh s volnými hráči je letos jiný

Rozhodnout se má v příštích dnech, ideálně do konce prázdnin. Těsně před tím, než kluby rozbalí předsezonní kempy. Na čem to vázne?

"Trh s hráči je letos v zámoří jiný. Stále je spousta volných hráčů a spousta starších hráčů bez smlouvy. Proto se to takhle všechno protahuje," říká Volek s tím, že věří, že těsně před začátkem kempů se některý z týmů ozve.

Podobně jsou na tom ostatně i jiní čeští hráči, které si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii. Na smlouvu v NHL zatím marně čekají také Marek Židlický, Martin Erat, Jiří Tlustý nebo třeba Martin Havlát.

Červenka už na šampionátu v Praze přitom vyloučil, že by se v případě neúspěšného jednání v zámoří vrátil do KHL. A nepravděpodobné je nejspíš také angažmá v české extralize. Pokud se tedy 29letý útočník nedohodne na smlouvě v zámoří, nejpravděpodobnější variantou je švýcarská liga.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Trump po čtyřech letech opustil Bílý dům, míří na Floridu

Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci krátce po 08:00 místního času (14:00 středoevropského času) opustil Bílý dům, do kterého se nastěhuje jako nová hlava státu Joe Biden. Do vrtulníku Trumpa doprovodila jeho manželka Melania a prezident před nástupem krátce promluvil k přítomným novinářům. Jeho funkční období skončí v poledne místního času (18:00 SEČ).

Ještě před koncem svého mandátu má Trump vystoupit s prohlášením na Andrewsově základně, odkud pak v prezidentském speciálu Air Force One odletí na Floridu. První chvíle v pozici exprezidenta podle všeho stráví ve své rezidenci Mar-a-Lago ve West Palm Beach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy