Černý den pražských týmů. Sparta i Slavia prohrály

17. 1. 2008 21:18
Liberec porazil Spartu, Vary přehrály Slavii
Peter Nedvěd dal Liberci dvě branky, nestačilo to.
Peter Nedvěd dal Liberci dvě branky, nestačilo to. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - 42. kolo hokejové extraligy nepřálo oběma pražským týmům. Sparta podlehla Liberci na nájezdy, Slavia zase nestačila na Karlovy Vary.

Hokejisté Slavie do utkání vstoupili velmi nesoustředěně. Už po 12 vteřinách inkasovali první branku. Kapitán Energie Václav Skuhravý prodloužil puk do jízdy Petu Kumstátovi, který šikovným blafákem překonal Furcha v domácí brance.

O 4 minuty později už to bylo o dvě branky. V přesilové hře Procházka ukázkově našel Melenovského, kterému stačilo už jen nastavit hůl.

Domácí byli v šoku, který se ještě prohloubil v 17. minutě. Agilní Skuhravý schoval svoji jedovatou střelu za slávistického obránce a prostřelil Furcha - 3:0 pro Energii.

Utkání jsme sledovali přímo na stadionech ON-LINE
Matějovský bije na poplach. Plzeň se propadá

Slavia dokázala odpovědět v 19. minutě. Před Sáblíkem dobře zakombinovali Rataj s Bednářem a posledně jmenovaný přesným zásahem snížil na 1:3.

Druhá třetina branku nepřinesla, zato úvod třetího dějství patřil opět Karlovým Varům. Ve 44. minutě domácí obrana úplně zapomněla na Skuhravého, který na modré dostal přihrávku do jízdy a svůj nájezd proměnil přesně mezi Furchovy betony.

Energie kontrolovala vývoj utkání, domácím se podařilo výsledek už jen zkorigovat v 51. minutě, kdy Jakub Klepiš využil Sáblíkovy chyby, a do prázdné brány pohodlně skóroval. Na víc se slávisté však už nezmohli a prohráli s Karlovými Vary 2:4.

Oslabený Liberec porazil Spartu na nájezdy

Hokejisté Liberce přicestovali do Prahy s oslabeným útokem, přesto se jim v 10. minutě povedlo vstřelit úvodní gól střetnutí. Po krásné Zíbově přihrávce napříč útočným pásmem přehodil Dubův beton Václav Pletka.

Sparta však kontrovala o dvě minuty později. Tibor Melichárek ukázal, jak má vypadat důraz před brankou, prokličkoval se obranou Liberce a nakonec puk propasíroval i mezi tyčkou a betonem brankáře Pince.

Domácí se dostali do vedení v 17. minutě. Michal Sivek se velmi dobře uvolnil v rohu, Pinc jeho střílenou přihrávku vyrazil přímo na hůl Petra Nedvěda, který bez problémů uklidil kotouč do sítě.

Liberci se podařilo vyrovnat ve 33. minutě, Kašpařík hledal spoluhráče před brankou. Vzdušnou přihrávkou našel aktivního Pletku a od jeho kolene se kotouč odrazil za Dubova záda - 2:2.

Liberečtí hokejisté byli po vyrovnávací brance aktivnější, což se projevilo ve 46. minutě. Sparťanský gólman Duba vyrazil střelu Hunkese přímo na hůl Jana Víška, který bez problému dorazil do odkryté brány. Hosté využili svoji třetí přesilovou hru.

Sparta ale dokázala srovnat skóre. V 55. minutě našel Sivek dobrou přihrávkou Petra Nedvěda, který se prosmýkl mezi obránci Liberce a naprosto neomylně trefil horní růžek Pincovy branky.

Utkání dospělo do prodloužení. Ani v něm však branka nepadla, a tak o osudu zápasu rozhodly samostatné nájezdy. V těch se jako jediný trefil liberecký Jan Víšek a Bílí Tygři si tak z Prahy vezou cenné vítězství.

Sparta - Liberec 3:4 po nájezdech
12. Melichárek (Dragoun), 17. P. Nedvěd (Sivek), 55. P. Nedvěd (Sivek) - 10. Pletka (Zíb), 33. Pletka (Kašpařík), 46. Víšek (Hunkes), rozhodující nájezd Víšek.
Sparta: Duba - Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Tabaček - Netík, Langhammer, Sivek - Dragoun, P. Nedvěd, Melichárek - Hromas, Švagrovský, Podlešák - Mrňa, Vaic, Vondráček. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Liberec: Pinc - J. Moravec, Zíb, Hunkes, Krstev, Holub, Kočí, Žabka, Derner - L. Čermák, Kašpařík, Pletka - Bartovič, Pabiška, Víšek - Vantuch, Šachl, Špaček - Rapáč, Dušek, Jech. Trenéři: Gregor, V. Čermák a Kapoun.

Slavia - Karlovy Vary 2:4
19. Bednář (Rataj), 51. Klepiš (Vondrka) - 1. Kumstát (Skuhravý), 5. Melenovský (Milan Procházka), 17. Skuhravý (Jiří Hanzlík), 44. Skuhravý (Dobroň).
Slavia: Furch - Kadlec, Vašíček, Drtina, Kolařík, Sloboda, Žižka, Němeček, Jebavý - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Rataj, Sup - Klepiš, V. Růžička ml., Doležal - Holec, Sklenář, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.
Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Duben, Grof, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Pech, Hluchý - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Dej, Kraft, Skladaný. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.