Bukač mladší: Osobní útoky Krále jsou ubohost

Adam Sušovský Adam Sušovský
27. 5. 2015 11:17
Luděk Bukač mladší se důrazně ohradil proti výrokům Tomáše Krále, který v otevřeném dopisu jeho otci naznačil, že bral u reprezentací úplatky.
Tomáš Král je ve válce s kritiky českého hokeje. Teď se proti němu ostře ohradil i sportovní manažer Slavie Luděk Bukač mladší.
Tomáš Král je ve válce s kritiky českého hokeje. Teď se proti němu ostře ohradil i sportovní manažer Slavie Luděk Bukač mladší. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Rozbroje v zákulisí českého hokeje pokračují, Luděk Bukač mladší Aktuálně.cz předložil e-mail, který zaslal šéfovi ČSLH Tomáši Královi a ve kterém se ostře ohradil proti jeho včerejším výrokům a jeho jednání označil za ubohé.

Tomáš Král v otevřeném dopisu jeho otci, Luďku Bukači staršímu, totiž napsal mimo jiné i to, že v minulosti obdržel anonymní upozornění tvrdící, že úplatky u mládežnické reprezentace údajně bral i jeho syn, současný sportovní manažer Slavie, že je však jako anonymy bez konkrétních faktů považoval za absurdní - čtěte ZDE.

A právě proto Bukačovi staršímu v dopise doporučil, aby zveřejnil jména všech trenérů, o kterých ví, že úplatky berou, jak Bukač starší naznačil i ve čtvrtečním vysílání pořadu ČT Máte slovo (více zde). Svaz by prý všechny takové případy začal řešit ve spolupráci s orgány činnými v trestním řízení.

Osobní útoky Krále jsou ubohost

"Pro přesnější představu, 'jak to v praxi chodí', bych Vás chtěl informovat, že řadu anonymních upozornění na údajné korupční ovlivňování nominace jsem obdržel i v případě mládežnických reprezentací, které v minulosti vedl Váš syn. Netřeba dodávat, že jsem je považoval za absurdní a naložil s nimi jako s jinými anonymními, reálná fakta a údaje postrádajícími informacemi," napsal včera Král (více zde), čímž pořádně naštval zejména Luďka Bukače mladšího.

"Osobní útoky prezidenta svazu vůči mé osobě považuji za ubohost, k níž by se prezident svazu neměl snížit," napsal Bukač mladší dnes Aktuálně.cz.

"Během tří let práce pro ČSLH jsem nikdy nebyl konfrontován s nějakým udáním, nikdy mně ani pan Král, ani pan Lener nenapadli jedinou nominaci, nikdy nebyla sebemenší výhrada k mé práci," dodává a v e-mailu se podobně obouvá i do Krále. 

Místo řešení problémů osobní útoky

"Neočekávám, že mi na tento mail odpovíš. Místo abychom řešili změny, které naše hnutí potřebuje a očekává, tak zde dochází k osobním útokům. Nikdy tomu tak nebylo z mé strany a nejsem si vědom, že by můj otec na někoho osobně útočil! Řešíme a chceme řešit pouze odbornou stránku!" píše Bukač mladší Královi. 

"Pro mne je to za hranou. Během své práce pro ČSLH jsem nikdy, nikým nebyl vyzván, abych obhájil jakoukoliv svoji nominaci. Nikdy nikdo nevznesl žádnou námitku vůči jakékoliv mé nominaci. Pro mne je to smutný příběh a obrovské zklamání. Je smutné, že se neřeší věcně témata, jež by ozdravila náš hokej, ale vše směřuje k osobním útokům," tvrdí manažer Slavie.

Hokejový svaz měl včera napilno a vedle útoku na Bukače se přes média tvrdě bránil také Hráčské asociaci Marka Černoška, která v oficiální tiskové zprávě aktuální poměry v českém hokeji, a zejména pak nakládání s veřejnými penězi a přestupní tabulky, kritizovala v pondělí. 

Hokejový svaz ji vyzval k oficiální omluvě. Pokud prý nepřijde, bude s Hráčskou asociací řešit celý spor soudní cestou - více čtěte ZDE.

V původní verzi článku jsme mylně uvedli, že Tomáš Král ve svém dopise přímo obvinil Luďka Bukače mladšího z příjímání úplatků. Za nepřesnost se omlouváme. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy