Budějovice přejely mistra, Pardubice Lašák nespasil

rou
7. 10. 2007 20:22
Hokejisté Sparty poprvé padli doma, Ústí má další body

Praha - Hokejisté Českých Budějovic zlomili v 9. kole extraligy domácí neporazitelnost obhájce titulu ze Sparty a díky výhře 4:1 si upevnili vedení v tabulce.

Sparta šla sice do vedení po brance Sivka ze 7. minuty, ale Jihočeši dokázali díky využité přesilovce ještě do konce první třetiny vyrovnat. A díky dvěma slepeným gólům z poloviny druhé části dokázali domácím odskočit a i díky výbornému výkonu brankáře Turka zvrat v zápase nepřipustili. Naopak Sailer sedm minut před koncem s pomocí břevna definitivně rozhodl.

Slavia pokračovala ve výborných výkonech i v neděli. Ve Zlíně si Pražané s chutí zastříleli a zvítězili jasně 7:2.

Slavia je při chuti, rozstřílela domácí Zlín - čtěte ZDE

To Pardubicím nepomohl ani návrat brankářské jedničky Jána Lašáka a černá série Moelleru pokračovala i v Plzni. Po dvou bezbrankových třetinách udeřili Západočeši ve 44. minutě dvakrát během deseti vteřin a pardubičtí hráči už odpovědět nedokázali.

Do branky se vrací Lašák. Dostane Pardubice z krize? - čtěte ZDE

Nejdříve se před Lašákem nejlépe zorientoval Tomáš Divíšek, který dorazil dělovku Martina Čakajíka, vzápětí zaskočil pardubickou obranu Michal Důras.

Všechny zápasy jsme sledovali ON-LINE

Domácí si tak připisují první vítězství za tři body a Roman Málek první vychytanou nulu, Pardubičtí si budou muset na své vítězství za tři body počkat.

Bílí Tygři z Liberce si poradili na domácím ledě s Litvínovem. Na vedoucí gól hostujícího Bahenského dokázali rychle odpovědět a do konce první třetiny ještě otočil skóre Krstev. Převahu libereckých hokejistů pak ve druhé třetině korunovali Klimenta s Čermákem a bylo prakticky rohodnuto.

Kladno si doma připsalo první tříbodové vítězství, když Znojemské Orli porazilo 4:2. Vítězství po samostatných nájezdech vybojoval i nováček z Ústí nad Labem, který díky vyrovnávací brance Pavla Janků a proměněné penaltě Zápotočného sesadil Karlovy Vary te druhého místa.

RI Okna Zlín - HC Slavia Praha 2:7 (0:2, 1:2, 1:3)
Střleci:
29. Kubiš (Rachůnek), 51. Nosek - 6. Bednář (Červenka), 19. Duda (Růžička), 30. Tomica (Hlavačka), 33. Bednář (Hlavačka), 41. Rataj, 47. Micka (Červenka), 50. Hruška (Žižka). Rozhodčí: Bolina - Gebauer, Hlavatý. Diváci: 4 098.

Zápas jsme sledovali v podrobné reportáži ZDE

HC Sparta Praha - HC Mountfield 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Střelci:
7. Sivek (Melichárek) - 18. Hřebejk (Hudec), 27. Hudec (Toman), 29. Hřebejk (Šimánek), 54. Sailer. Rozhodčí: Partanen - Charvát, Kalivoda. Diváci: 6 641.

Bílí Tygři Liberec - HC Litvínov 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Střleci:
9. Kašpařík (Čermák), 18. Krstev (Hunkes), 27. Klimenta (Krstev), 38. Čermák (Pabiška), 57. Pabiška (Procházka) - 7. Bahenský (Bednařík), 48. Trávníček (Benda). Rozhodčí: Mikula - Barvíř, Blümel. Diváci: 4 733.

HC Lasselsberger Plzeň - HC Moeller Pardubice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Střelci:
44. Divíšek (Čakajík), 44. Důras (Benák). Rozhodčí: Husička - Lederer, Tošenovjan. Diváci: 5 150.

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Energie Karlovy Vary 2:1 SN (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Střelci:
33. Janků (Vágner), rozhodující náj. Zápočný - 11. Grof (Zucker). Rozhodčí: Jeřábek - Bryška, Chytil. Diváci: 4 932.

HC GEUS OKNA Kladno - HC Znojemští Orli 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Střelci:
17. Horna (Tenkrát), 20. Procházka M. (Bělohlav), 33. Ševc (Kalla), 35. Čurilla (Tenkrát) - 39. Meidl (Padělek), 47. Dopita (Chvátal). Rozhodčí: Rejthar - Tošenovjan, Pešek. Diváci: 2 214.