reklama
 
 

Brankář Fernandez prodloužil smlouvu

4. 3. 2006 21:54
Minneapolis - Hokejový brankář Manny Fernandez bude i v dalších třech letech působit v týmu NHL Minnesota Wild. Klub se rozhodl s jednatřicetiletým gólmanem uzavřít nejvyšší kontrakt ve své historii a v nadcházejících třech sezonách mu vyplatí 13 milionů dolarů.

Fernandez se dočká výrazného navýšení příjmu, protože ze současného platu 1,672 milionu dolarů si polepší na 4,33 milionu ročně. V letošním ročníku je třetí mezi gólmany s úspěšností zákroků 92,4 procenta a pátý s průměrem 2,20 inkasované branky na zápas.

Podle deníku Star Tribune pravděpodobně znamená tento kontrakt konec působení druhého gólmana Dwayna Rolosona v Minnesotě. "Bylo by hezké, kdybych byl teď vyměněn," řekl šestatřicetiletý Roloson.

Přestupní termín skončí v NHL ve čtvrtek a podle deníku by po Rolosonovi mohla sáhnout Ottawa. Ta nyní postrádá zraněného českého brankáře Dominika Haška a jeho náhradník Ray Emery nemá tolik zkušeností.

Fernandez se dočká pozice jasné jedničky poté, co byli více než tři roky s Rolosonem na stejné úrovni. "To jsem už dlouho potřeboval. Nebylo lehké toho dosáhnout. Klobouk dolů před Rolliem. Chytal skvěle minulé tři sezony a já jsem dosáhl svého cíle letos," řekl Fernandez.

autor: ČTK | 4. 3. 2006 21:54

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama