10. 3. 2009 21:07
V dalším zápase play-out Znojmo porazilo Kladno 4:0
Budějovický brankář Roman Turek.
Budějovický brankář Roman Turek. | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

České Budějovice - Hokejisté Mladé Boleslavi po nedělní domácí výhře nad Znojmem zvítězili i dnes v Českých Budějovicích 3:2 a ve skupině o udržení stále živí naději na únik baráži o extraligu.

Na posledním místě mají pět kol před koncem sice stále šestibodovou ztrátu na Znojmo, ale stejně tak i na Kladno, které v pátek doma hostí.

Hosté byli od počátku pohyblivější, přičemž domácí jim sami pomohli dostat se do tempa díky dvěma po sobě jdoucím vyloučením.

První střela na Turka přesto mířila až v druhé přesilovce, kdy od modré čáry vypálil Benda. Brzy po něm to vyzkoušel bekhendem z tří metrů také Padělek.

Zápas jsme sledovali zde

Jihočeši se začali osmělovat až v polovině úvodního dějství, ale Melichárkovo nahození před branku nenašlo adresáta. Ani Hřebejkova střela z ostrého úhlu nebyla účinná. Na protější straně byl znovu aktivní Padělek, zacílil však mimo českobudějovickou klec.

Vedení hostů zařídil Důras, který se vysmýkl Kotrlovi, natlačil se do prostoru mezi kruhy a střelou po ledě překonal Turka, jemuž clonil spoluhráč Ptáček. Na bleskovou odpověď potřebovali domácí necelou minutu.

Vak se vřítil do útočného pásma, převzal Veselého přihrávku od bočního mantinelu, a přestože měl v zádech vracejícího se Nouzu, pověsil puk pod horní spojovací tyčku boleslavské branky.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky měl obrovskou šanci Bílek, ale ležící gólman Schwarz máchl rukou a střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil.

Poté si vzali slovo Středočeši. Nejprve Důras švihem vyprášil Turkovy betony a při dalším střídání Pšurný ve středu kluziště odzbrojil nepozorného Gřegořka. Kotouč převzal rozjetý Nouza a mohutným nápřahem vrátil svému týmu vedení.

V polovině utkání Bílek šikovně předložil puk Mertlovi, ten však hradbu těl před mladoboleslavskou brankou neprostřelil. Při Sičákově trestu zlomil Šimánek hůl a domácí se tak bránili prakticky ve třech proti pěti, čehož hosté dokonale využili. Přesilovkovou kombinaci zakončil nápřahem z pravé strany Král.

Českobudějovický Sičák své vyloučení brzy odčinil. Výborně přečetl hru, když současně s Muchovou střelou od modré čáry vyrazil naproti odraženému kotouči a poslal ho kolem bezmocného Schwarze za brankovou čáru.

Při Bendově trestu mohli Jihočeši srovnat, ale Toman z ostrého úhlu netrefil odkrytou branku.

Čtěte více: Plzeň po šoku obrat nedotáhla. Pardubice sérii srovnaly

Na začátku závěrečné třetiny nabídli Středočeši domácím přesilovku, ale Schwarz byl prakticky bez práce. Do varu se hostující gólman dostal až o pět minut později, kdy musel zlikvidovat Ptáčkovo nahození a Hudcovu střelu z voleje.

Následně se zaskvěl také při Hřebejkově bekhendu a Kůrkově dorážce.

Jihočeši pálili ze všech pozic, neujala se však Poživilova bomba ani Melichárkův bleskový švih. Po zaváhání obranné dvojice Toman - Gřegořek ujel ve vlastním oslabení hostující kapitán Král, ale Turka nepřelstil.

Necelých šest minut před koncem stál na ideální parketě mezi kruhy Mucha, ani jeho rána však nenašla cíl. Z protiútoků zahrozili rovněž Pšurný a Důras, ale tlak domácích pokračoval. Ze tří metrů neprostřelil Hudec, z levého kruhu Šimánek trefil tyčku, marný byl i Sičákův pokus.

K power play se Jihočeši odhodlali až v posledních 15 vteřinách, ale vyrovnat nedokázali.

Znojmo přejelo Kladno

Po sérii tří porážek se hokejisté Znojma probrali a ve skupině o udržení v extralize zdolali na domácím ledě zcela jednoznačně Kladno 4:0.

Po předcházejícím dvouzápasovém střeleckém půstu vyšel Orlům dokonale vstup do utkání, už po sedmi minutách získali dvoubrankový náskok. K úspěchu výrazně pomohl Znojmu i brankář Jiří Trvaj, který podruhé v sezoně udržel čisté konto. První nulu vychytal Trvaj v základní části soutěže rovněž proti Kladnu.

Znojmo se tak bodově dotáhlo na svého dnešního soka. V boji o únik hrozbě baráže mají oba tyto celky před poslední Mladou Boleslaví náskok šesti bodů.

K získání náskoku dopomohlo Znojmu hned první vyloučení kladenského obránce Nádašdiho. Už po dvaceti sekundách po spolupráci s Dopitou vstřelil vedoucí branku Selingr. Kladno po tomto gólu na chvíli zcela vypadlo z herního rytmu.

Po pouhých 61 sekundách založil Erat akci, při níž obešel dva hráče soupeře, a po jeho přihrávce obránce Rýgl překonal podruhé brankáře Kopřivu.

Teprve v závěru třetiny se hosté probrali z útlumu; v 18. minutě propásl velkou šanci ke skórování Patera, který nedokázal přehodit ležícího brankáře Trvaje.

Kladnu příliš nevycházela kombinační souhra, kterou by překonalo pozorně bránící domácí hokejisty. Pokud se už hosté dostali ke střelbě, tak si neporadili s pozorně chytajícím brankářem Trvajem.

On-line přenos jsme sledovali zde

Těsně před koncem druhé třetiny, opět při vyloučení Nádašdiho, využilo Znojmo za necelou minutu početní výhodu. Po spolupráci Selingra s Dopitou se opět prosadil střelou od modré čáry obránce Rýgl.

Kladno přidalo v závěrečném dějství na útočné aktivitě, k níž mu dopomohly i dvě po sobě jdoucí přesilovky. Navzdory tlaku ale kladenští útočníci nenašli recept na pozorně chytajícího Trvaje.

Ze soustředěné obrany hrozilo Znojmo bleskovými protiútoky. Kladno ale podržel dobře chytající Kopřiva, který se blýskl po střelách Demela a Růžičky, o pár chvil později ve vyložené šanci Vyrůbalík přestřelil branku.

V pohodě hrající Znojmo v poslední minutě potvrdilo svoje vítězství čtvrtým gólem, když střelu Švrčka tečoval Demel.