Bartošák odmítl zdravotní prohlídku. Na Slovensku končí, aniž by odchytal jediný duel

Sport ČTK Sport, ČTK
12. 2. 2024 10:58
Patrik Bartošák za hokejisty Spišské Nové Vsi nakonec chytat nebude. Slovenský klub oznámil, že český brankář odmítl podstoupit vstupní zdravotní prohlídku, což byla jedna z podmínek spolupráce.
Patrik Bartošák v zápase Česko - Švýcarsko na MS 2019
Patrik Bartošák v zápase Česko - Švýcarsko na MS 2019 | Foto: Milan Kammermayer

Třicetiletý gólman se po listopadovém předčasném konci v Hradci Králové domluvil na příchodu do předního týmu slovenské extraligy.

Nakonec však za druhý tým soutěže neodchytá ani jeden zápas. 

"Byli jsme si vědomi, že případné angažování vyvolá vlnu kritiky," uvedl generální manažer klubu Richard Rapáč, a narážel tak na Bartošákovu vizitku problémového hráče.

"V klubu jsme ale v posledních letech dali podobnou šanci i jiným hráčům a v konečném účtování se naše rozhodnutí ukázalo jako správné," vysvětloval funkcionář slovenského celku.

"Proto jsme i v tomto případě věřili našim pozitivním zkušenostem respektive lidskému přístupu, který se osvědčil a fungoval," doplnil.

Zástupci Spišské Nové Vsi se podle jeho slov s Bartošákem před dohodou o spolupráci do konce sezony sešli a měli informace o jeho problémech při minulých angažmá.

V Hradci Králové se s účastníkem mistrovství světa 2019 a členem reprezentace na olympijských hrách 2018 a 2022 rozloučili kvůli závažnému porušení smluvních povinností a opakovaným neomluveným absencím.

Předčasně v minulosti skončil i v Třinci, kdy mu Oceláři ukončili smlouvu z důvodu porušení životosprávy. V sezoně 2019/20 řešil psychické problémy alkoholem.

"Jsme si vědomi, že v hráčově minulosti existují události, které jsou právem vnímané kriticky," pokračoval Rapáč.

"Ale i přesto jsme věřili, že jsme na základě úspěšné práce s hráči s různými problémy mimo led věřili, že budeme schopni pomoct i Patrikovi," zopakoval šéf spišského klubu.

Například v minulé sezoně ve Spišské Nové Vsi úspěšně působil slovenský útočník Martin Réway, který také v průběhu své kariéry řešil řadu nesportovních problémů.

Dohodu s Bartošákem zastavilo neabsolvování zdravotní prohlídky. "Byla jedním ze základních bodů smlouvy. Nezbývá nám tak nic jiného, než smlouvu pozastavit," dodal Rapáč.

Slovenský klub je prý podle jeho slov i nadále ochotný podat rodákovi z Kopřivnice pomocnou ruku.

 

Právě se děje

Další zprávy