Zranil Ballacka. Boateng? Nepřítel číslo 1, tvrdí Němci

Ivo Pospíšil, ip
18. 5. 2010 17:00
Němci navíc na Ghanu narazí na MS

Berlín - V Německu byste nyní těžko hledali většího nepřítele. Zlobu, nadávky i výhružky, to vše nyní musí přetrpět třiadvacetiletý záložník Portsmouthu (avšak rodák z Berlína) Kevin Prince Boateng.

Proč? V sobotním finále anglického FA Cupu totiž ostře fauloval kapitána reprezentačního výběru Michaela Ballacka a zkušený fotbalista bude muset kvůli zraněnému kotníku vynechat účast na nadcházejícím mistrovství světa.

Čtěte také: Ballack si na MS kvůli zraněnému kotníku nezahraje

Jeho absence znamená velkou ránu pro kouče Joachima Löwa i nadějím na možný titul.

Negativní ohlasy proto na sebe nenechaly dlouho čekat. Boateng je na internetových diskuzích nazýván nepřítelem státu číslo 1, v chatu zase uživatelé založili skupiiny s výmluvnými názvy jako: 82 milionů lidí proti Boatengovi, či Anti-Boateng.

"Omlouvám se. Nebylo to úmyslné. Šel jsem do souboje pozdě a nechtěně ho naplno trefil. Vím, že to vypadalo hloupě," kál se Boateng na stránkách Eurosportu.

Ve finále nedal ani penaltu

Marně. Averze trvá a nejspíše trvat bude. Mladý záložník, který má matku Němku a otce z Ghany, si už užil s fanoušky své během svého působení v Herthě Berlín. 

Zatímco on sám nenavázal na působení z mládežnických reprezentací a od roku 2010 reprezentuje africkou zemi, jeho bratr Jerome, jinak fotbalista Hamburku, je povolán do širšího výběru německé reprezentace.

"Tady vidíte Afriku a Ghanu mého otce," má Kevin vytetováno na své paži. Je to jeho jedno z celkových třinácti tetování.

Boateng pak bude v červenci africkou zemi s největší pravděpodobností reprezentovat. V základní skupině vyzve jeho celek Srbsko, Austrálii a paradoxně také... Německo.

"Jasně, že jsem naštvaný a zklamaný, ale ve fotbale se takové věci stávají," smutnil po diagnóze Ballack. Sen na třetí účast na MS se pro něj rozplynula v takřka poslední chvíli.

Ani Boateng však nesehrál proti Chelsea vůbec povedený zápas.

V průběhu zápasu totiž mohl poslat Pompey do vedení, když se ve druhé půli postavil k exekuci pokutového kopu. Petr Čech ho však vychytal a londýnský klub pak díky pozdější trefě Didiera Drogby vyhrála 1:0.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy