reklama
 
 

Zranil Ballacka. Boateng? Nepřítel číslo 1, tvrdí Němci

18. 5. 2010 17:00
Němci navíc na Ghanu narazí na MS

Berlín - V Německu byste nyní těžko hledali většího nepřítele. Zlobu, nadávky i výhružky, to vše nyní musí přetrpět třiadvacetiletý záložník Portsmouthu (avšak rodák z Berlína) Kevin Prince Boateng.

Proč? V sobotním finále anglického FA Cupu totiž ostře fauloval kapitána reprezentačního výběru Michaela Ballacka a zkušený fotbalista bude muset kvůli zraněnému kotníku vynechat účast na nadcházejícím mistrovství světa.

Čtěte také: Ballack si na MS kvůli zraněnému kotníku nezahraje

Jeho absence znamená velkou ránu pro kouče Joachima Löwa i nadějím na možný titul.

Negativní ohlasy proto na sebe nenechaly dlouho čekat. Boateng je na internetových diskuzích nazýván nepřítelem státu číslo 1, v chatu zase uživatelé založili skupiiny s výmluvnými názvy jako: 82 milionů lidí proti Boatengovi, či Anti-Boateng.

"Omlouvám se. Nebylo to úmyslné. Šel jsem do souboje pozdě a nechtěně ho naplno trefil. Vím, že to vypadalo hloupě," kál se Boateng na stránkách Eurosportu.

Ve finále nedal ani penaltu

Marně. Averze trvá a nejspíše trvat bude. Mladý záložník, který má matku Němku a otce z Ghany, si už užil s fanoušky své během svého působení v Herthě Berlín. 

Zatímco on sám nenavázal na působení z mládežnických reprezentací a od roku 2010 reprezentuje africkou zemi, jeho bratr Jerome, jinak fotbalista Hamburku, je povolán do širšího výběru německé reprezentace.

"Tady vidíte Afriku a Ghanu mého otce," má Kevin vytetováno na své paži. Je to jeho jedno z celkových třinácti tetování.

Boateng pak bude v červenci africkou zemi s největší pravděpodobností reprezentovat. V základní skupině vyzve jeho celek Srbsko, Austrálii a paradoxně také... Německo.

"Jasně, že jsem naštvaný a zklamaný, ale ve fotbale se takové věci stávají," smutnil po diagnóze Ballack. Sen na třetí účast na MS se pro něj rozplynula v takřka poslední chvíli.

Ani Boateng však nesehrál proti Chelsea vůbec povedený zápas.

V průběhu zápasu totiž mohl poslat Pompey do vedení, když se ve druhé půli postavil k exekuci pokutového kopu. Petr Čech ho však vychytal a londýnský klub pak díky pozdější trefě Didiera Drogby vyhrála 1:0.

autoři: Ivo Pospíšil, ip | 18. 5. 2010 17:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama