Zraněný Šimůnek chyběl. Wolfsburg dostal pět gólů

4. 11. 2007 18:55
Mladý stoper má problémy se stehenním svalem
Talentovaný Dejagah se proti Bochumi neprosadil. Střílelo jiných šest hráčů
Talentovaný Dejagah se proti Bochumi neprosadil. Střílelo jiných šest hráčů | Foto: Reuters

Bochum - Bez Jana Šimůnka to nejde, musel si uvědomit trenér Wolfsburgu Felix Magath. Český obránce je totiž zraněný a tým bez něho v nedělním utkání proti Bochumi inkasoval pět branek.

Stoper Jan Šimůnek chyběl v sestavě Wolfsburgu poprvé od svého příchodu do Německa. Jeho zranění, které si způsobil v poháru proti Karlsruhe, však není podle kouče Wolfsburgu tak vážné, má pohmoždený stehenní sval.

Hlavní postavou zápasu se stal slovenský reprezentant ve službách Bochumi Stanislav Šesták. Bývalý hráč Žiliny zatím předvádí v Bundeslize výborné výkony, což potvrdil i v domácím prostředí v zápase 12. kola německé nejvyšší soutěže.

V prvním poločase totiž dirigoval senzační vstup Bochumi, která po 45 minutách vedla 4:0! Šesták vstřelil dva góly, na další branku přihrál a utkání se zdálo být rozhodnuto.

Jenže do druhého dějství poslal kouč Wolfsburgu novou posilu do útoku. Exteplický kanonýr Edin Džeko vystřídal neviditelného Munteanua, což hned přineslo ovoce.

Hosté snížili už v 49. minutě, střelou z šestnácti metrů se prosadil Schäfer. O chvíli později vykřesal naději pro Wolfsburg brazilský útočník Grafite a domácí fotbalisté viditelně znervózněli.

Ještěže je po hodině hry vysvobodil z trápení Epalle, jenž opět zvýšil na tříbrankový rozdíl. V 73. minutě totiž přidal Grafite další gól a divoký zápas nakonec skončil výsledkem 5:3.

Kritizovaný gólman Laštůvka vůbec poprvé od léta nenastoupil v bráně Bochumi. Po osmi bundesligových utkáních, v nichž tým nevyhrál, to byl očekávaný krok. Na hřiště se na posledních 25 minut dostal český obránce Drsek.

V druhém nedělním zápase porazilo Karlsruhe nejtěsnějším rozdílem Duisburg. V souboji dvou nováčků ukázalo Karlsruhe mimořádnou formu a i nadále figuruje na překvapivém čtvrtém místě.