Léto rekordů: Tři miliardy za Pogbu, Stones druhým nejdražším obráncem historie. Higuaín? Taky úlet

Paul Pogba, to nejžhavější zboží na letnm přestupním trhu
Paul Pogba, mladý muž, za jehož fotbalové služby Manchester United neváhal vyplatit Juventusu tři miliardy. Cena se nakonec ustálila na 105 milionech eur + 5 miliionech bonusů. Francouz se tak stal dosud nejdražším fotbalistou všech dob
Gonzalo Higuaín v uplynulé sezoně Serie A zazářil 36 vstřelenými góly. V létě Neapoli oznámil, že nemá v úmyslu prodlužovat pod Vesuvem smlouvu, kterou měl do roku 2018. Šéfové klubu se jej tak rozhodli zpeněžit a povedlo se jim to náramně. Za devadesát milionů eur, jež na stůl složil Juventus, nikdy žádný hráč v Itálii nepřestoupil.
Číňané se snaží všemi prostředky zpropagovat svůj fotbal a vynakládají na transfery velké částky. Šanghaj SIPG z Petrohradu za 55,8 milionu eur vykoupil Brazilce Hulka.
John Stones už nepatří Evertonu, ale Manchesteru City. A suma 55,6 milionu eur z něj činí druhého nejdražšího obránce všech dob. Víc svého času zaplatili jen PSG do kasy Chelsea za Davida Luize
Foto: Reuters
Luděk Mádl Sport Luděk Mádl, Petr Havlíček, Sport
Aktualizováno 2. 8. 2016 16:09
Přestupní okno je otevřeno až do konce srpna, řada hvězdných přesunů už však proběhla. Všechny dosavadní rekordy už zlomil transfer Paula Pogby v hodnotě 3 miliard českých korun.
 

Právě se děje

Další zprávy