Zidane se stal novým sportovním ředitelem Realu Madrid

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
7. 7. 2011 16:45
Zidane dosud působil jako poradce šéfa Péreze
Zinedine Zidane
Zinedine Zidane | Foto: Reuters

Madrid - Novým sportovním ředitelem A-týmu Realu Madrid se stal někdejší nejdražší hráč světa Francouz Zinedine Zidane.

Dosavadní poradce klubového prezidenta Florentina Péreze, který hrál za španělský velkoklub v letech 2001-2006 a jenž v roce 2002 přispěl k dosud poslednímu triumfu Realu v Lize mustrů, to uvedl v rozhovoru pro španělský deník As.

"Jaká bude má práce? To ještě uvidíme. Ptá se mě na to každý, ale to se ukáže od příštího pondělí a bude ukazovat až do konce sezony," řekl listu Zidane.

Čtěte také:
V Realu bude hrát další portugalský fotbalista

Osmatřicetiletý Zidane se stal sportovním ředitelem poté, co na pozici generálního ředitele abdikoval letos v květnu po neshodách s trenérem José Mourinhem další bývalý hráč Realu Jorge Valdano.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy