Zbrojovku povede i po sestupu Pivarník, ze Sparty přijde Požár

ČTK ČTK
28. 5. 2018 16:52
Oba společně působili před čtyřmi lety v Bohemians.
Roman Pivarník
Roman Pivarník | Foto: Milan Kammermayer

Brno - Fotbalisty Zbrojovky Brno povede i po sestupu do druhé ligy trenér Roman Pivarník. Novým sportovním manažerem bude Tomáš Požár, který přichází ze Sparty Praha. Oba společně působili před čtyřmi lety v Bohemians.

"Naším cílem je okamžitý návrat do první ligy. K tomu vede i posílení klubového vedení," uvedl v tiskovém prohlášení majitel brněnského klubu Václav Bartoněk.

Pivarník převzal tým začátkem října loňského roku po devátém kole s pouhými čtyřmi body na posledním místě a stal se už třetím koučem Zbrojovky v sezoně. Do konce podzimu získal 11 bodů a vytáhl tým na dvanáctou příčku. Z posledních 12 utkání ale vyhrál jediné a získal jen šest bodů.

"V Brně jsem vnitřně spokojený. Vnímám nadále velký potenciál klubu a jeho historii. Před čtyřmi lety se nastartoval progres na poli mládeže. To je pilíř, o který se chceme opírat. Zároveň jsme si samozřejmě vědomi toho, že pro splnění našich ambicí je potřeba tým vhodně doplnit," řekl Pivarník, bývalý trenér Plzně, Bohemians, Olomouce či Jihlavy.

Právě mládež zachraňuje dojem ze sezony. Zbrojovka je jedním ze šesti klubů v republice, který obdržel licenci Klubové fotbalové akademie. V kategoriích do 15 až do 19 let dodala do reprezentačních výběrů 41 hráčů. Zkušební sezona Klubové fotbalové akademie přinesla úspěchy dorosteneckých týmů do 19, do 18 a do 17 let, které v celostátních soutěžích bojují o medailové pozice.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 6 hodinami

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy