Zbrojovku povede i po sestupu Pivarník, ze Sparty přijde Požár

ČTK ČTK
28. 5. 2018 16:52
Oba společně působili před čtyřmi lety v Bohemians.
Roman Pivarník
Roman Pivarník | Foto: Milan Kammermayer

Brno - Fotbalisty Zbrojovky Brno povede i po sestupu do druhé ligy trenér Roman Pivarník. Novým sportovním manažerem bude Tomáš Požár, který přichází ze Sparty Praha. Oba společně působili před čtyřmi lety v Bohemians.

"Naším cílem je okamžitý návrat do první ligy. K tomu vede i posílení klubového vedení," uvedl v tiskovém prohlášení majitel brněnského klubu Václav Bartoněk.

Pivarník převzal tým začátkem října loňského roku po devátém kole s pouhými čtyřmi body na posledním místě a stal se už třetím koučem Zbrojovky v sezoně. Do konce podzimu získal 11 bodů a vytáhl tým na dvanáctou příčku. Z posledních 12 utkání ale vyhrál jediné a získal jen šest bodů.

"V Brně jsem vnitřně spokojený. Vnímám nadále velký potenciál klubu a jeho historii. Před čtyřmi lety se nastartoval progres na poli mládeže. To je pilíř, o který se chceme opírat. Zároveň jsme si samozřejmě vědomi toho, že pro splnění našich ambicí je potřeba tým vhodně doplnit," řekl Pivarník, bývalý trenér Plzně, Bohemians, Olomouce či Jihlavy.

Právě mládež zachraňuje dojem ze sezony. Zbrojovka je jedním ze šesti klubů v republice, který obdržel licenci Klubové fotbalové akademie. V kategoriích do 15 až do 19 let dodala do reprezentačních výběrů 41 hráčů. Zkušební sezona Klubové fotbalové akademie přinesla úspěchy dorosteneckých týmů do 19, do 18 a do 17 let, které v celostátních soutěžích bojují o medailové pozice.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib zemřelo nejméně 21 lidí

Při dvou útocích v syrské provincii Idlib dnes zahynulo nejméně 21 lidí. Ostřelování uprchlického tábora na severozápadě Sýrie nedaleko turecké hranice si vyžádalo 15 obětí a nálet na povstalci držené město dalších šest mrtvých. Informovala o tom exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která získává zprávy od svých informátorů v Sýrii.

Podle SOHR stojí za útokem na uprchlický tábor syrská vládní vojska. Další množství lidí bylo při ostřelování zraněno. K útoku došlo nedlouho poté, co jiný nálet na povstalci držené město Maarat Numán rovněž v provincii Idlib usmrtil nejméně šest osob. O tomto útoku informovala organizace SOHR a rovněž dobrovolnická organizace Bílé přilby, která v povstaleckých oblastech pomáhá zraněným.

V provincii Idlib od konce srpna platí křehké příměří oznámené Moskvou. Do té doby během ofenzivy, kterou zahájila v dubnu syrská armáda, zahynula téměř tisícovka civilistů a na 400.000 lidí muselo opustit své domovy, uvedla nedávno OSN.

před 8 hodinami

Spojené státy začaly udělovat licence firmám pro obchodování s Huawei

Americké ministerstvo obchodu ve středu začalo udělovat některým firmám omezené licence pro obchodování s čínskou společností Huawei Technologies. Informovala o tom agentura Reuters. Washington v květnu zařadil tuto čínskou společnost na černou listinu. V pondělí resort potřetí prodloužil takzvanou dočasnou všeobecnou licenci, která umožňuje limitované obchodování s Huawei, bez něhož se neobejdou operátoři provozující komunikační sítě na americkém venkově.

"Ministerstvo vydává tyto omezené licence, jimiž povoluje limitované a konkrétně vymezené aktivity, které nepředstavují významné riziko pro národní bezpečnost anebo pro zahraniční zájmy Spojených států," uvedl resort obchodu v prohlášení.

Zatím není jasné, které produkty mohou americké společnosti největšímu výrobci telekomunikačních zařízení na světě prodávat. Čínský technologický gigant, který je zároveň druhým největším výrobcem chytrých telefonů na světě, především čeká, zda licenci dostane Google, který by pak mohl dodávat svůj operační systém Android a aplikace do nových přístrojů Huawei, napsala Reuters. Internetová společnost Google věc odmítla komentovat.

Další zprávy