Utkání nizozemské ligy se nedohrálo, brankáře na hřišti oživovali. Brzy nabyl vědomí

Aktualizováno 1. 10. 2023 9:59
Zápas nizozemské fotbalové ligy mezi Waalwijkem a Ajaxem byl v závěru předčasně ukončen kvůli vážnému stavu domácího brankáře Etiennea Vaessena, jenž musel být na hřišti oživován. Hráč nabyl už během převozu do nemocnice vědomí.
Lékaři oživují brankáře Waalwijku Etiennea Vaessena při utkání s Ajaxem
Lékaři oživují brankáře Waalwijku Etiennea Vaessena při utkání s Ajaxem | Foto: Profimedia

Gólman zkolaboval po střetu s hostujícím útočníkem Brianem Brobbeym.

Vaessen zůstal bezvládně ležet na trávníku v 84. minutě poté, co vyběhl na malé vápno proti míči, který si hráč Ajaxu předkopl příliš dopředu.

Fotbalisté Waalwijku začali okamžitě gestikulovat směrem ke střídačkám, aby přivolali pomoc.

Vaessen byl několik minut oživován na hřišti, kde hráči a zdravotníci roztáhli deky a fólie, aby na něj nebylo vidět. Poté byl na nosítkách odnesen ze hřiště.

Hráči obou týmů byli viditelně otřesení a měli v očích slzy. Přerušený zápas rozhodčí kvůli události předčasně ukončil. Ajax v době přerušení vedl 3:2.

Frank van Mosselveld, generální manažer Waalwijku, uvedl, že hráč už cestou do nemocnice nabyl vědomí. "Chvíli byl Etienne mimo. Velká poklona lékařům, kteří okamžitě zahájili resuscitaci. Pro lidi okolo to byl šok, protože si hned myslíte, že jde o problém se srdcem. Teď to tak nevypadá," uvedl Van Mosselveld.

"Když ho odnášeli ze hřiště, byl Etienne zase při vědomí, ale nevěděl, kde je," řekl Van Mosselveld. Týmy se přesto rozhodly v utkání nepokračovat. "Samozřejmě vás to ohromně ovlivní. Byl to docela šok," dodal manažer.