Zamračený smajlík na fotbale nechceme, hřímal odsouzený šéf egyptského klubu

ČTK Sport ČTK, Sport
1. 4. 2023 15:59
Předsedovi egyptského fotbalového klubu Zamalek Mortadu Mansúrovi se hrubě nelíbil protest fanoušků v podobě zamračeného smajlíku.
Zamračený smajlík fanoušků Zamaleku
Zamračený smajlík fanoušků Zamaleku | Foto: Repro: TV

Příznivci celku z předměstí Káhiry se při zápase africké Ligy mistrů v hledišti seskupili do podoby emotikonu, čímž chtěli dát najevo nespokojenost s tím, že jejich klub potřetí v řadě nepostoupil v prestižní kontinentální soutěži ze základní skupiny.

Fanoušci protest uspořádali při pátečním zápase se súdánským klubem Al-Merreich, v němž už ani vítězství 4:3 nemohlo na vyřazení Zamaleku z Ligy mistrů nic změnit. Místo tradiční bílé přišli na stadion v černém oblečení a v prázdném sektoru za brankou vytvořili mračící se obličej.

"Zamalek nosí bílou se dvěma červenými pruhy. Každý, kdo nás chce podpořit, je vítán, ne ale v černé," prohlásil rozzlobený Mansúr. "Ti, kteří přišli na zápas v černém, sem nebudou znovu vpuštěni," dodal.

Zamalek aktuálně neprožívá vydařené období. V egyptské lize je pátý jedenáct bodů za rivaly z Al-Ahlí a před týdnem propustil portugalského trenéra Jesualda Ferreiru. Mansúr si navíc musel odpykat měsíční trest vězení za pomluvu předsedy konkurenčního Al-Ahlí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy