Zahraniční ligy: West Ham dostal trojku na Old Trafford, Chelsea má smutný rekord

4. 2. 2024 17:19
Fotbalisté Liverpoolu prohráli ve šlágru 23. kola anglické ligy na hřišti Arsenalu 1:3 a mohou přijít o první místo. Obhájce titulu Manchester City sice ztrácí na "Reds" pět bodů, odehrál však o dvě utkání méně. West Ham podlehl na stadionu Manchesteru United 0:3 a po šesti zápasech nebodoval.
Tomáš Souček se svými spoluhráči
Tomáš Souček se svými spoluhráči | Foto: Reuters

V základní sestavě poraženého týmu nastoupili čeští reprezentanti Vladimír Coufal a Tomáš Souček. Chelsea po 45 letech doma nestačila na Wolverhampton, o vítězství hostů 4:2 se hattrickem zasloužil Matheus Cunha.

Arsenal se prosadil jako první ve 14. minutě po trefě Saky. Na konci první půle Liverpool srovnal díky vlastnímu gólu Gabriela. V 67. minutě vystřelil "Kanonýrům" cenné vítězství Martinelli, který po nedorozumění mezi gólmanem Beckerem a stoperem Van Dijkem zakončil do odkryté branky. V 88. minutě hosté dohrávali v oslabení po vyloučení Konatého, pojistku přidal v nastavení střídající Trossard.

Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa, který po sezoně na lavičce Liverpoolu skončí, prohráli teprve podruhé v ligové sezoně a po 15 kolech. Arsenal díky třetí ligové výhře po sobě zdramatizoval boj o titul, z druhého místa ztrácí na Liverpool jen dva body.

Manchester United proti West Hamu poslal do vedení ve 23. minutě útočník Höjlund. Dánský reprezentant stylově oslavil dnešní 21. narozeniny. V Premier League skóroval ve čtvrtém soutěžním utkání po sobě, do něhož nastoupil, což se mu povedlo jako nejmladšímu hráči v klubové historii.

"Rudí ďáblové" si pojistili plný bodový zisk krátce po změně stran zásluhou Garnacha. Devatenáctiletý Argentinec v 84. minutě stanovil konečný výsledek. Svěřenci trenéra Ten Haga se posunuli před dnešního soupeře na šesté místo, "Kladiváři" nevyhráli šestý soutěžní duel v řadě.

Chelsea se proti Wolves dostala do vedení v 19. minutě díky Palmerovi, o tři minuty později ale Cunha vyrovnávací trefou otevřel na Stamford Bridge svůj střelecký účet. V závěru úvodního dějství si domácí obránce Disasi dal vlastní gól, po hodině hry zvýšil Cunha na 3:1 a hattrick završil v 82. minutě z penalty. Čtyřiadvacetiletý Brazilec se stal teprve čtvrtým hráčem v Premier League, jenž na stadionu Chelsea zažil v roli soupeře třígólový zápas. Stoper "Blues" Silva už pouze zkorigoval skóre.

Londýnský tým prohrál druhé kolo za sebou a znovu při tom inkasoval čtyři branky, minule podlehl na hřišti vedoucího Liverpoolu 1:4. Současně přenechal Wolverhamptonu desáté místo. Chelsea pod vedením trenéra Pochettina podruhé v ligové sezoně inkasovala ve dvou zápasech po sobě čtyři góly, před jeho loňským příchodem se jí to naposledy stalo v prosinci 1989.

Bournemouth remizoval s Nottinghamem Forest 1:1. Domácí vedli od páté minuty díky Kluivertovi, na konci prvního poločasu vyrovnal Hudson-Odoi. Bournemouth dohrával závěr zápasu bez vyloučeného Billinga.

Anglická fotbalová liga - 23. kolo: Bournemouth - Nottingham 1:1 (5. Kluivert - 45. Hudson-Odoi), Chelsea - Wolverhampton 2:4 (19. Palmer, 86. Silva - 22., 63. a 82. z pen. Cunha, 43. vlastní Disasi), Manchester United - West Ham 3:0 (49. a 84. Garnacho, 23. Höjlund), Arsenal - Liverpool 3:1 (14. Saka, 67. Martinelli, 90.+2 Trossard - 45.+3 vlastní Gabriel).

20. Sheffield United 23 2 4 17 19:59 10

Poznámka: Everton přišel o 10 bodů jako trest za porušení finančních pravidel.

Šlágr pro Inter

Fotbalisté Interu Milán v přímém souboji o první místo v italské lize porazili Juventus 1:0 a tabulku vedou o čtyři body, navíc mají oproti dnešnímu soupeři zápas k dobru. Neapol zvítězila doma po obratu v 23. kole nad Veronou 2:1. Obhájce titulu se posunul na sedmé místo. Bergamo zdolalo doma Lazio Řím 3:1, dvakrát skóroval Charles De Ketelaere. FC Turín remizoval se Salernitanou bez branek.

Šlágr kola mezi Interem a Juventusem rozhodl na San Siru vlastní gól Gattiho ve 37. minutě. Domácí bodovali v 16. kole po sobě, naopak turínský tým našel přemožitele v Serii A po 17 duelech.

Italská fotbalová liga - 23. kolo: FC Turín - Salernitana 0:0, Neapol - Hellas Verona 2:1 (79. Ngonge, 87. Kvaracchelija - 72. Coppola), Bergamo - Lazio Řím 3:1 (43. z pen. a 76. De Ketelaere, 16. Pašalič - 84. Immobile z pen.), Inter Milán - Juventus Turín 1:0 (37. vlastní Gatti).

Černý versus Kadeřábek

Wolfsburg remizoval doma ve 20. kole německé ligy s Hoffenheimem 2:2, přestože dvakrát prohrával. Zatímco v dresu domácích odehrál záložník Václav Černý pouze úvodní poločas, na druhé straně jiný Čech Pavel Kadeřábek strávil na hřišti celý zápas. Naopak obránce David Jurásek, jenž je v Hoffenheimu od ledna na půlročním hostování s opcí z Benfiky Lisabon, stále čeká na bundesligový debut. Po příchodu do Německa strávil na lavičce i druhé utkání.

Hostům zařídili vedení Beier s Prömelem, vyrovnání Wolfsburgu ale v obou případech obstaral Chorvat Majer, přičemž druhý gól z penalty. Domácí ve čtvrtém kole po sobě remizovali a jsou jedenáctí, Hoffenheim nevyhrál šesté kolo po sobě a je osmý.

Německá fotbalová liga - 20. kolo: Wolfsburg - Hoffenheim 2:2 (58. a 70. z pen. Majer - 6. Beier, 66. Prömel).

Madridské derby smírně

Fotbalisté Realu Madrid kvůli gólu v závěrečném nastavení remizovali ve 23. kole španělské ligy v městském derby s Atlétikem 1:1. "Bílý balet" vede tabulku o dva body před Gironou. Soupeř pražské Sparty z podzimní skupiny Evropské ligy Betis Sevilla uhrál stejný výsledek s Getafe.

Real se v derby prosadil ve 20. minutě zásluhou Díaze. Utkání směřovalo k nejtěsnější možné výhře, jenže ve třetí minutě nastavení zařídil dělbu bodů hlavičkou Llorente.

Svěřenci trenéra Ancelottiho tak neoplatili Atlétiku lednové vyřazení z osmifinále Španělského poháru, v La Lize neprohráli 17 utkání po sobě. "Rojiblancos" nenavázali na předchozí tři ligové triumfy a zůstali čtvrtí.

Španělská fotbalová liga - 23. kolo: Villarreal - Cádiz 0:0, Pamplona - Celta Vigo 0:3 ( 24. Larsen, 25. De la Torre, 90. Douvikas), Betis Sevilla - Getafe 1:1 (35. Isco z pen. - 8. Greenwood z pen.), Real Madrid - Atlético Madrid 1:1 (20. Díaz - 90.+3 Llorente).

1. Real Madrid 23 18 4 1 48:15 58
2. Girona 23 17 5 1 52:25 56
3. FC Barcelona 23 15 5 3 47:30 50
4. Atlético Madrid 23 15 3 5 45:25 48
5. Bilbao 23 13 6 4 42:21 45
6. San Sebastian 23 9 10 4 32:21 37
7. Valencie 23 10 5 8 29:27 35
8. Betis Sevilla 23 8 11 4 26:25 35