Zahraniční ligy: Senzace v Německu, černé dny Bayernu nekončí. Prohrál i s Bochumí

Aktualizováno 19. 2. 2024 0:12
Černé dny fotbalistů Bayernu nekončí. Poté, co fotbalisté mnichovského velkoklubu prohráli minulý víkend bundesligový šlágr s Leverkusenem a ve středu duel play off Ligy mistrů s Laziem, podlehli dnes v německé nejvyšší soutěži Bochumi 2:3. A stejně jako v Římě dostal opět červenou kartu stoper Upamecano.
Sestřih utkání Bochum - Bayern Mnichov | Video: Asociated Press

Fotbalisté Bayernu Mnichov v 22. kole německé ligy prohráli 2:3 na hřišti nováčka Bochumi. Obhájci titulu utrpěli třetí soutěžní porážku za sebou a na vedoucí Leverkusen ztrácejí z druhého místa už osm bodů.

Bayern se přitom ujal vedení ve 14. minutě po zásahu Musialy. Domácí však těsně před pauzou skóre otočili.

Ve 38. minutě udeřil po rychlém brejku se šesti brankami nejlepší střelec týmu Asano a vzápětí se prosadil Schlotterbeck hlavou po rohovém kopu.

Stejný hráč byl i v 78. minutě u penaltového zákroku, když ho Upamecano trefil ve vápně loktem. Francouzský stoper byl po druhé žluté kartě vyloučen a Stöger proměnil pokutový kop.

V 87. minutě snížil z dorážky kanonýr Kane, jenž pokořil hranici 25 gólů v bundesligové sezoně nejrychleji v historii.

Na remízu ale bavorský gigant nedosáhl a na vedoucí Leverkusen ztrácí už osm bodů.

Frankfurt remizoval 3:3 ve Freiburgu a potřetí za sebou nevyhrál. Eintracht má i přesto na poslední pohárové šesté příčce náskok čtyř bodů na sedmé Brémy. Osmý Freiburg má pouze horší skóre než Werder.

V základní sestavě Frankfurtu nastoupila zimní posila do útoku Kalajdzic, ale už po deseti minutách musel rakouský reprezentant ze hřiště odejít vinou zranění. Nahradil ho Knauff.

Eintracht otevřel skóre ve 27. minutě zásluhou Marmúše. Hned o tři minuty později vyrovnal domácí Doan.

Střídající Knauff dostal hosty ve 35. minutě zpět do vedení, ale Freiburg stihl podruhé vyrovnat ještě před poločasem. Z penalty se prosadil Grifo.

V 72. minutě se podruhé v utkání radoval Knauff a Frankfurt šel potřetí v zápase do vedení.

Svěřenci Christiana Streicha však dokázali v 90. minutě do třetice srovnat. Po rohovém kopu se trefil Gregoritsch.

Německá fotbalová liga - 22. kolo:

Bochum - Bayern Mnichov 3:2 (38. Asano, 44. Schlotterbeck, 78. Stöger z pen. - 14. Musiala, 87. Kane), Freiburg - Eintracht Frankfurt 3:3 (30. Doan, 45.+5 Grifo z pen., 90. Gregoritsch - 35. a 72. Knauff, 27. Marmúš).

Real opět jen remizoval s Vallecanem

Vedoucí Real Madrid ve španělské fotbalové lize remizoval na hřišti patnáctého Vallecana 1:1.

Domácí obrali giganta po listopadovém bezbrankovém utkání o body i ve druhém vzájemném zápase v ligovém ročníku, což se jim podařilo teprve podruhé v historii. Poprvé to dokázali v sezoně 1992/1993.

Útočník Joselu poslal Real do vedení už ve 3. minutě po vydařeném brejku. Ve 27. minutě vyrovnal z penalty odchovanec "Bílého baletu" De Tomás a stal se prvním hráčem, jemuž se v této sezoně podařilo proti Realu skórovat ze standardní situace.

Vallecano k cennému bodu dovedl dosavadní asistent trenéra Iňigo Pérez, který na lavičce nahradil odvolaného Francisca Rodrígueze.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Vallecano - Real Madrid 1:1 (27. De Tomás z pen. - 3. Joselu), Granada - Almería 1:1 (75. Uzuni - 9. Pubill), Mallorca - San Sebastian 1:2 (4. Sánchez - 38. Kubo, 90.+3 Merino), Betis Sevilla - Alavés 0:0.

Höjlund dvěma góly zařídil výhru ManU

Fotbalisté Manchesteru United zvítězili ve 25. kole anglické ligy 2:1 na hřišti Lutonu. Zápas rozhodl dvěma brzkými góly Rasmus Höjlund.

Dánský útočník otevřel skóre už po 36 vteřinách, když po nedorozumění v domácí obraně s přehledem zakončil samostatný únik.

Druhou trefu přidal v 7. minutě po teči Garnachovy střely. Höjlund se prosadil v posledních šesti zápasech anglické ligy, do kterých nastoupil, což se mu ve věku 21 let a 14 dní povedlo jako nejmladšímu hráči v historii.

Za domácí snížil po čtvrthodině kapitán Morris, víc už ale nesvedli a "Rudí ďáblové" vyhráli v lize počtvrté v řadě.

Brighton deklasoval 5:0 poslední Sheffield. Další z nováčků v dosavadních 13 domácích zápasech inkasoval 36 branek.

V historii nejvyšší anglické soutěže měly horší bilanci už jen Darwen v sezoně 1891/92 (43 gólů) a Aston Villa v ročníku 1935/36 (41 gólů). V úvodních 25 utkáních dostal Sheffield 62 gólů, což je negativní rekord v éře Premier League.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo:

Sheffield United - Brighton 0:5 (78. a 86. Adingra, 21. Buonanotte, 25. Welbeck, 75. vlastní Robinson), Luton - Manchester United 1:2 (14. Morris - 1. a 7. Höjlund).

20. Sheffield United 25 3 4 18 22:65 13

Poznámka: Everton přišel o 10 bodů jako trest za porušení finančních pravidel.

Oslabený AC Milán podlehl Monze

Fotbalisté AC Milán ve 25. kole italské ligy prohráli 2:4 na hřišti Monzy. "Rossoneri" nevyužili šanci dostat se na druhé místo před Juventus a na lídra tabulky Inter ztrácejí 11 bodů. Jejich městský navíc sehrál o zápas méně.

Monzu poslali do vedení v závěru první půle z penalty Pessina a následně Dany Mota. Kouč Pioli udělal o poločase tři změny v sestavě, plány mu však zkomplikoval v 53. minutě Jovič, jenž dostal za udeření protihráče červenou kartu.

V 65. minutě přesto snížil z voleje Giroud, se 12 brankami třetí nejlepší střelec soutěže, a v 88. minutě srovnal Pulisic. Vzápětí ale rozhodl o domácím triumfu střelou zpoza vápna Bondo a pojistku přidal Colombo.

Lazio Řím nenavázalo na vítězství nad Bayernem Mnichov v osmifinále Ligy mistrů a prohrálo doma s Boloňou 1:2. Hosté si připsali čtvrtou výhru v řadě a v boji o kvalifikaci do milionářské soutěže se bodově dotáhli na čtvrté Bergamo, které má utkání k dobru.

Lazio do utkání vstoupilo lépe a v 18. minutě ho dánský útočník Isaksen poslal do vedení. Šest minut před poločasem poskytl brankář Provedel hostům obrovskou šanci. Ve vápně přihrál míč přímo na kopačky Fabbiana, který přihrávkou vybídl spoluhráče Azzúzího a ten vstřelil premiérový gól v dresu Boloni, kam v létě přestoupil z belgického Saint-Gilloise.

Po změně stran měli navrch hosté a po několika promarněných šancích se v dočkali vítězné branky. Podeváté v sezoně se prosadil Zirkzee a vyrovnal se nejlepšímu týmovému střelci Orsolinimu.

Empoli remizovalo 1:1 s Fiorentinou, v jejímž dresu strávil celý zápas na lavičce Antonín Barák. Domácí pod vedením nového trenéra Davideho Nicoly popáté v řadě neprohráli a na sestupové pozice mají náskok dvou bodů.

Stejným výsledkem skončil i zápas Udine s předposledním Cagliari, za které po dvou zápasech nastoupil Jakub Jankto a jako člen základní sestavy odehrál 76 minut.

Italská fotbalová liga - 25. kolo:

Lazio Řím - Boloňa 1:2 (18. Isaksen - 39. Azzúzí, 78. Zirkzee), Empoli - Fiorentina 1:1 (56. Niang z pen. - 30. Beltrán), Udine - Cagliari 1:1 (14. Zemura - 44. Gaetano), Frosinone - AS Řím 0:3 (38. Huijsen, 71. Azmún, 81. Paredes), Monza - AC Milán 4:2 (45. Pessina z pen., 45.+6 Dany Mota, 90. Bondo, 90.+5 Colombo - 65. Giroud, 88. Pulisic).

1. Inter Milán 24 20 3 1 59:12 63
2. Juventus Turín 25 16 6 3 38:17 54
3. AC Milán 25 16 4 5 49:31 52
4. Bergamo 24 14 3 7 46:23 45
5. Boloňa 25 12 9 4 37:23 45
6. AS Řím 25 12 5 8 45:30 41
7. Fiorentina 25 11 5 9 37:29 38
8. Lazio Řím 24 11 4 9 29:26 37