Žádný respekt, Mané nepodal Kloppovi ruku. Dělal jsem šílenější věci, hájí ho trenér

ČTK ČTK
14. 5. 2021 19:25
Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp pro důležitý zápas s Manchesterem United posadil důležitého útočníka Sadia Maného. Ten taktický tah kouče Reds nesl velmi nelibě a po zápase mu nepodal ruku.
Jürgen Klopp a Sadio Mané
Jürgen Klopp a Sadio Mané | Foto: Reuters

Klopp je přesvědčený, že roztržku s Maném vyřeší domluvou. Senegalský útočník po čtvrtečním vítězství 4:2 nad Manchesterem United v anglické lize nepodal německému kouči ruku.

Mané začal pro Liverpool důležitý zápas v boji o Ligu mistrů na lavičce, protože Klopp se rozhodl dát přednost trojici Diogo Jota, Roberto Firmino a Muhamad Salah. Firmino se na výhře podílel dvěma góly a Salah s Jotou dali po jedné brance.

Mané nastoupil v 74. minutě a po utkání, když mu chtěl Klopp podat ruku, jen zakroutil hlavou a odešel pryč.

Třiapadesátiletý kouč je přesvědčený, že vše vyřeší domluvou.

"Samozřejmě že nechci, aby se mi takové věci stávaly. Ale nebylo to poprvé a obávám se, že ani naposledy, co se mi něco takového přihodilo," řekl Klopp novinářům na dnešní tiskové konferenci.

"Promluvíme si o tom a bude to vyřízené. Když vám někdo milionkrát prokáže respekt a jednou ne, co je pro vás důležitější? Dnešní svět je však takový, že z toho jednoho případu se hned dělá velké drama," dodal. "Hráči jsou zvyklí, že jim věci vysvětlím, tentokrát na to ale nebyl čas," ozřejmil trenér.

"Já jsem jako hráč dělal naprosto šílené věci a přitom jsem úplně normální chlap. Fotbal je o emocích a všichni očekávají, že je budeme mít vždy pod kontrolou. To ale ne vždycky jde," prohlásil Klopp.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 34 minutami

Soudcovská unie nesouhlasí se zmrazením platů, podpoří ty, kteří se budou bránit

Soudcovská unie ČR (SU) zásadně nesouhlasí s vládním návrhem na letošní zmrazení platů všech ústavních činitelů včetně soudců na loňské úrovni. Na čtvrtečním zasedání v Kroměříži se republiková rada unie shodla na tom, že podpoří soudce, kteří se budou za využití všech právních prostředků domáhat "oprávněných platových nároků" za tento rok. Unie státních zástupců (USZ) rovněž vzkázala, že civilní žaloby státních zástupců jsou reálnou variantou.

Novelu schválila sněmovna a ve čtvrtek umožnil její přijetí Senát, který využil ústavní možnosti nezabývat se návrhem. Norma míří k prezidentu Miloši Zemanovi, který avizoval, že ji podepíše.

"Soudcovská unie České republiky vyjadřuje hluboké zklamání nad přístupem vlády ČR, která na jedné straně deklaruje posilování demokratického právního státu a vlády práva, a v rozporu s tím ve vztahu k nezávislé soudní moci, navíc bez potřebného předchozího dialogu s ní, pokračuje v dlouholeté erozi materiálního zabezpečení soudců," uvedla Soudcovská unie v prohlášení.

Zmrazení platů se týká rovněž státních zástupců. "Unie státních zástupců lituje, že Senát Parlamentu ČR dnes nevyhověl návrhům dvou vlastních výborů - ústavně-právního a hospodářského - na zamítnutí zákona snižujícího platy státních zástupců a soudců," sdělil viceprezident USZ Ondřej Šťastný.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Europoslanci podpořili prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora Jana Gregora

Evropský parlament ve čtvrtek doporučil Radě EU prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora (EÚD) Jana Gregora o dalších šest let. Nynější mandát mu skončí 6. května, stanovisko europarlamentu není pro Radu závazné, ale zpravidla se jím řídí.

Poslanci Gregora podpořili 656 hlasy z celkem 705 možných. Plénum doporučilo také prodloužení mandátů lotyšského a slovinského člena účetního dvora. Naopak polský kandidát stejně jako v roce 2020 podporu nezískal, tehdy ho však Rada přesto jmenovala. Kandidáty do tohoto úřadu navrhují jednotlivé členské země, každá zde má svého zástupce.

Gregor před nástupem k EÚD v roce 2016 působil mimo jiné na pozici náměstka ministra financí České republiky, kde sestavoval český rozpočet. Ministrem byl tehdy Andrej Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy