Žádný respekt, Mané nepodal Kloppovi ruku. Dělal jsem šílenější věci, hájí ho trenér

ČTK ČTK
14. 5. 2021 19:25
Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp pro důležitý zápas s Manchesterem United posadil důležitého útočníka Sadia Maného. Ten taktický tah kouče Reds nesl velmi nelibě a po zápase mu nepodal ruku.
Jürgen Klopp a Sadio Mané
Jürgen Klopp a Sadio Mané | Foto: Reuters

Klopp je přesvědčený, že roztržku s Maném vyřeší domluvou. Senegalský útočník po čtvrtečním vítězství 4:2 nad Manchesterem United v anglické lize nepodal německému kouči ruku.

Mané začal pro Liverpool důležitý zápas v boji o Ligu mistrů na lavičce, protože Klopp se rozhodl dát přednost trojici Diogo Jota, Roberto Firmino a Muhamad Salah. Firmino se na výhře podílel dvěma góly a Salah s Jotou dali po jedné brance.

Mané nastoupil v 74. minutě a po utkání, když mu chtěl Klopp podat ruku, jen zakroutil hlavou a odešel pryč.

Třiapadesátiletý kouč je přesvědčený, že vše vyřeší domluvou.

"Samozřejmě že nechci, aby se mi takové věci stávaly. Ale nebylo to poprvé a obávám se, že ani naposledy, co se mi něco takového přihodilo," řekl Klopp novinářům na dnešní tiskové konferenci.

"Promluvíme si o tom a bude to vyřízené. Když vám někdo milionkrát prokáže respekt a jednou ne, co je pro vás důležitější? Dnešní svět je však takový, že z toho jednoho případu se hned dělá velké drama," dodal. "Hráči jsou zvyklí, že jim věci vysvětlím, tentokrát na to ale nebyl čas," ozřejmil trenér.

"Já jsem jako hráč dělal naprosto šílené věci a přitom jsem úplně normální chlap. Fotbal je o emocích a všichni očekávají, že je budeme mít vždy pod kontrolou. To ale ne vždycky jde," prohlásil Klopp.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP. Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce "podpořit investice" v Británii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy