West Ham rozesmutnily hodinky, bral jen bod. V Itálii dal Barák desátý gól v sezoně

Aktualizováno 19. 2. 2022 20:57
Projděte si zpravodajství ze zahraničních fotbalových soutěží.
Joe Willock z Newcastlu jásá, zato hráči West Hamu vstřebávají zklamání - právě dostali gól, který je nakonec připravil o výhru | Foto: Reuters

Anglie: West Ham ztratil, šlágr pro Spurs

Fotbalisté West Hamu v anglické lize remizovali 1:1 s Newcastlem a po druhé remíze za sebou zůstali na pátém místě neúplné tabulky. Celé utkání 26. kola za domácí odehrál záložník Tomáš Souček. Obránce Vladimír Coufal chyběl kvůli zranění a další český reprezentant středopolař Alex Král zůstal opět na lavičce "Kladivářů".

Newcastle v Londýně z úvodní převahy gól nevytěžil. West Ham nejprve zahrozil Bowenovou ranou do břevna, po půl hodině hry už otevřel skóre Dawson hlavou po standardní situaci.

V nastavení prvního poločasu vyrovnal Willock, který potrestal nedůraz domácí defenzivy. Míč se po odrazu od tyče kutálel po brankové čáře, gólman Fabianski ho však přece jen vytáhl až pár centimetrů za ní, což rozhodčímu potvrdila technologie goal-line, která mu vyslala signál do hodinek.

Bojovné druhé dějství už další branky ani velké šance nenabídlo. Newcastle protáhl sérii bez ligové porážky na šest zápasů a je dál na 17. příčce těsně nad sestupovým pásmem.

Manchester City v dramatické přestřelce podlehl Tottenhamu 2:3, v Premier League prohrál po 15 zápasech. Hosty poslal do vedení už ve čtvrté minutě Kulusevski, zimní posila z Juventusu, premiérovým gólem za Spurs. Po půl hodině hry odpověděl Gündogan.

V 59. minutě hostům vrátil náskok Kane po druhé asistenci Son Hung-mina. City vyrovnali ve druhé minutě nastavení po penaltě střídajícího Mahríze. Londýnský tým však těsně před koncem díky hlavičce Kanea přece jenom vybojoval vítězství. Tottenham zabral po třech ligových prohrách za sebou a posunul se na sedmou příčku.

Tým City vede tabulku o šest bodů před Liverpoolem, který po obratu zvítězil nad nováčkem Norwichem 3:1. "Reds" odehráli o zápas méně než úřadující mistři.

Liverpool v úvodním poločase neproměnil šance a ve 48. minutě Rashica zařídil Norwichi senzační vedení. Mezi 64. a 67. minutou se ale prosadili domácí hvězdní útočníci Mané se Salahem, který dal 150. soutěžní gól v dresu "Reds". V 81. uzavřel skóre Díaz první brankou za Liverpool po lednovém přestupu z Porta.

Třetí Chelsea se trápila na stadionu londýnského rivala Crystal Palace, kde nakonec zvítězila 1:0 díky Zijachově trefě z 89. minuty. "Blues" nastoupili v Premier League téměř po měsíční absenci, během níž absolvovali vítězné mistrovství světa klubů ve Spojených arabských emirátech.

Arsenal zdolal Brentford 2:1 a je šestý o skóre za West Hamem, který odehrál o tři zápasy víc. Domácím po změně stran zařídili dvoubrankové vedení Smith Rowe a Saka. Nováček až v nastavení snížil zásluhou Nörgaarda.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

West Ham United - Newcastle 1:1 (32. Dawson - 45.+1 Willock), Manchester City - Tottenham 2:3 (33. Gündogan, 90.+2 Mahríz z pen. - 59. a 90.+5 Kane, 4. Kulusevski), Arsenal - Brentford 2:1 (48. Smith Rowe, 79. Saka - 90.+3 Nörgaard), Aston Villa - Watford 0:1 (78. Dennis), Brighton - Burnley 0:3 (21. Weghorst, 40. Brownhill, 69. Lennon), Crystal Palace - Chelsea 0:1 (89. Zijach), Liverpool - Norwich 3:1 (64. Mané, 67. Salah, 81. Díaz - 48. Rashica), Southampton - Everton 2:0 (52. Armstrong, 84. Long).

Itálie: Desátý Barákův gól

Fotbalový reprezentant Antonín Barák vstřelil desátý gól v této sezoně italské ligy, ale Hellas Verona na hřišti AS Řím ztratil dvoubrankové poločasové vedení a remizoval 2:2.

Barák otevřel skóre už v páté minutě pohotovou dorážkou. Sedmadvacetiletý záložník se v Serii A trefil podruhé za sebou. Za čtvrt hodiny zvýšil Tameze, třetí gól Hellasu ve 33. minutě neplatil kvůli ofsajdu.

Římanům v závěrečné půlhodině zachránili bod střídající mladíci. V 65. minutě snížil osmnáctiletý Volpato a v 84. minutě vyrovnal o rok starší Bove. V nastaveném čase byl vyloučen domácí trenér Mourinho za protesty.

Stejný výsledek překvapivě uhrál první AC Milán na půdě poslední Salernitany. Lídr začal lépe a rovněž od páté minuty vedl brankou Messiase. Salernitana však držela s favoritem krok. Ještě do přestávky vyrovnal Bonazzoli a v 72. minutě Djurič otočil skóre. Chvíli nato Rebič zařídil AC alespoň bod. Trenéru Nicolovi se tak povedla premiéra na domácí lavičce.

"Rossoneri" vedou neúplnou tabulku o dva body před městským rivalem a obhájcem titulu Interem, který má dva zápasy k dobru a v neděli přivítá Sassuolo.

Italská fotbalová liga - 26. kolo:

AS Řím - Hellas Verona 2:2 (65. Volpato, 84. Bove - 5. Barák, 20. Tameze), Sampdoria Janov - Empoli 2:0 (14. a 29. Quagliarella), Salernitana - AC Milán 2:2 (29. Bonazzoli, 72. Djurič - 5. Messias, 77. Rebič).

Německo: Kadeřábek pomohl asistencí k obratu

Český obránce Pavel Kadeřábek jako náhradník pomohl fotbalistům Hoffenheimu gólovou asistencí k obratu na hřišti Wolfsburgu, kde hosté v zápase 23. kola německé ligy vyhráli 2:1 a udrželi čtvrté místo v tabulce.

Wolfsburg ve 36. minutě poslal do vedení Wind. Kadeřábek z lavičky naskočil do druhého poločasu a v 73. minutě po jeho centru Bruun Larsen vyrovnal akrobatickými "nůžkami". Pět minut nato Kramarič otočil zápas ve prospěch Hoffenheimu, který zvítězil podruhé za sebou.

Augsburg na svém stadionu podlehl Freiburgu 1:2 a zůstal na šestnácté barážové příče. Závěrečnou půlhodinu za domácí odehrál český záložník Jan Morávek, jeho spoluhráč brankář Tomáš Koubek zůstal znovu na lavičce.

Německá fotbalová liga - 23. kolo:

Wolfsburg - Hoffenheim 1:2 (36. Wind - 73. Bruun Larsen, 78. Kramarič), Augsburg - Freiburg 1:2 (16. Gregoritsch - 4. Petersen, 26. Schlotterbeck), Bielefeld - Union Berlín 1:0 (53. Okugawa), Stuttgart - Bochum 1:1 (56. vlastní Bella-Kotchap - 90.+4 Löwen z pen.), Kolín nad Rýnem - Eintracht Frankfurt 1:0 (84. Modeste).

Francie: PSG podlehlo v Nantes

Čtyři dny po vítězství 1:0 v úvodním osmifinále Ligy mistrů fotbalisté Paris St. Germain v domácí soutěži překvapivě podlehli 1:3 na hřišti Nantes. Domácí šokovali lídra tabulky třemi góly v prvním poločase.

Ihned po přestávce snížil po Messiho přihrávce Neymar, který se tento týden vrátil do hry po zranění po dvou a půl měsících. V 59. minutě mohl brazilský kanonýr vstřelit kontaktní gól, ale penaltu zahodil.

Pařížský tým utrpěl v 25. kole teprve druhou porážku v soutěži. Druhý Olympique Marseille se mu může v neděli přiblížit na deset bodů.

Francouzská fotbalová liga - 25. kolo:

Nantes - Paris St. Germain 3:1 (4. Kolo Muani, 16. Merlin, 45.+6 Blas z pen. - 47. Neymar), Lens - Lyon 1:1 (13. Clauss - 44. Kadewere).

20. Bordeaux 24 4 8 12 36:61 20

Poznámka: Nice a Lyonu byl z disciplinárních důvodů odečten 1 bod.

Španělsko: Real vede o sedm bodů

Fotbalisté Realu Madrid ve španělské lize doma porazili Alavés 3:0. "Bílý balet" vede neúplnou tabulku o sedm bodů před Sevillou, která má zápas k dobru. Ve 25. kole uspěl i další madridský tým Atlético. Obhájce titulu zvítězil v Pamploně 3:0 a vrátil se na čtvrté místo. Villarreal je po výhře 4:1 v Granadě pátý. Hattrickem se blýskl útočník Arnaut Danjuma, dva góly vstřelil nizozemský reprezentant z penalt.

Favorizovaný Real si v úvodním poločase proti Alavésu nevytvořil větší šanci, ale po změně stran se na Bernabéu zlepšil. V 63. minutě se jako první trefil Asensio a po něm zvýšil Vinícius Júnior. Oba góly připravil Benzema, jenž sám v nastavení skóroval z pokutového kopu. Madridští protáhli ligovou šňůru bez porážky na pět utkání a částečně si spravili chuť po úterní prohře 0:1 na stadionu Paris St. Germain na úvod osmifinále Ligy mistrů.

Atlético, které před utkáním s Pamplonou prohrálo čtyři z posledních šesti soutěžních zápasů, výborně začalo a už ve třetí minutě otevřel skóre Félix. Po jeho asistenci v 59. minutě zvýšil Suárez dalekonosným lobem a těsně před koncem triumf madridského týmu korunoval střídající Correa. Atlético si zvedlo sebevědomí před středečním úvodním osmifinále Ligy mistrů proti Manchesteru United.

Pětadvacetiletý Danjuma první pokutový kop proměnil ve 35. minutě, chvíli nato zvýšil ze samostatného úniku. Granadu vrátil do hry po hodině hry Milla z dalšího pokutového kopu, Danjuma v 81. minutě zkompletoval hattrick z třetí penalty v utkání. Triumf Villarrealu ještě v nastaveném čase zvýraznil střídající Gómez.

Fotbalisté "Žluté ponorky" vyhráli třetí z posledních čtyř kol a dobře se naladili na úterní osmifinále Ligy mistrů s Juventusem. Sedmnáctá Granada nebodovala popáté za sebou.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Real Madrid - Alavés 3:0 (63. Asensio, 80. Vinícius Júnior, 90.+1 Benzema z pen.), Granada - Villarreal 1:4 (61. Milla z pen. - 35. a 81. obě z pen. a 39. Danjuma, 90.+6 Gómez), Pamplona - Atlético Madrid 0:3 (3. Félix, 59. Suárez, 89. Correa), Cádiz - Getafe 1:1 (45.+2 Negredo - 6. Mayoral z pen.).

1. Real Madrid 25 17 6 2 51:20 57
2. FC Sevilla 24 14 8 2 36:16 50
3. Betis Sevilla 24 13 4 7 45:29 43
4. Atlético Madrid 25 12 6 7 45:34 42
5. Villarreal 25 10 9 6 42:24 39
6. FC Barcelona 23 10 9 4 38:27 39
7. San Sebastian 23 10 8 5 24:21 38
8. Bilbao 24 8 10 6 25:21 34