West Ham padl v derby s Arsenalem a přenechal mu čtvrté místo v tabulce

15. 12. 2021 23:19

Český fotbalista Vladimír Coufal dostal červenou kartu a West Ham v 17. kole anglické ligy prohrál v londýnském derby na stadionu Arsenalu 0:2. "Kladiváři", za které nastoupil i další reprezentant Tomáš Souček, přepustili městskému rivalovi čtvrté místo v neúplné tabulce a jsou pátí.

Arsenal už na konci prvního poločasu sahal po gólu, ale bývalý brankář domácích Fabiaňski vytáhnul Tierneyho ránu na břevno a později zneškodnil i Lacazetteho střelu. Chvilku po změně stran už "Kanonýry" poslal do vedení Martinelli.

Krajní obránce Coufal v 67. minutě dostal druhou žlutou kartu za faul na Lacazettea v šestnáctce a poprvé v Premier League byl vyloučen. Francouzský útočník sice z penalty nepřekonal gólmana Fabiaňského, ale tři minuty před koncem zápasu přesilovku Arsenalu přece jenom využil Smith Rowe. Porážku hostů sledoval z lavičky další český hráč Alex Král.

Anglická fotbalová liga - 17. kolo:

Arsenal - West Ham United 2:0 (48. Martinelli, 87. Smith Rowe), Brighton - Wolverhampton 0:1 (45.+1 Saiss), Crystal Palace - Southampton 2:2 (2. Zaha, 65. J. Ayew - 33. Ward-Prowse, 36. Broja), Burnley - Watford odloženo kvůli koronaviru v týmu hostů.

1. Manchester City 17 13 2 2 40:9 41
2. Liverpool 16 11 4 1 45:12 37
3. Chelsea 16 11 3 2 38:11 36
4. Arsenal 17 9 2 6 23:22 29
5. West Ham United 17 8 4 5 28:21 28
6. Manchester United 16 8 3 5 26:24 27
7. Tottenham 14 8 1 5 16:17 25
8. Wolverhampton 17 7 3 7 13:14 24