Český majitel v klubu plném Čechů? Křetínský je prý blízko zisku podílu ve West Hamu

Sport Sport
28. 10. 2021 16:05
Česká enkláva v londýnském fotbalovém klubu West Ham United se může dočkat českého spolumajitele. Miliardář Daniel Křetínský je blízko koupi 27procentního podílu.
Velkými hvězdami West Hamu jsou čeští reprezentanti Vladimír Coufal a Tomáš Souček.
Velkými hvězdami West Hamu jsou čeští reprezentanti Vladimír Coufal a Tomáš Souček. | Foto: Reuters

Uvedl to ve čtvrtek server Hospodářských novin s odkazem na web The Athletic. Český byznysmen by pak měl postupně svůj podíl navyšovat.

K londýnským kladivářům patří obránce Vladimír Coufal a záložníci Tomáš Souček a Alex Král, který přišel na hostování ze Spartaku Moskva.

Britská televize Sky uvedla, že Křetínského podíl ve West Hamu by měl mít hodnotu zhruba 700 milionů liber, tedy přibližně 21,3 miliardy korun.

Případnému zisku většinového podílu ovšem brání pravidla evropské fotbalové asociace UEFA, podle nichž v evropských pohárových soutěžích nemůže hrát více týmů se stejným většinovým vlastníkem. Přitom od jara 2019 má Křetínský majoritní podíl v pražské Spartě.

Vstup do West Hamu by nebyl první Křetínského snahou proniknout do Premier League. Už v roce 2017 česká média přišla se zprávou, že měl zájem o celek FC Southampton.

Šestačtyřicetiletý podnikatel je podle nejnovějšího žebříčku časopisu Forbes čtvrtým nejbohatším Čechem s odhadovanou hodnotu majetku ve výši 87,8 miliardy korun. Křetínský je mimo jiné majoritním vlastníkem Energetického a průmyslového holdingu (EPH) a podniká také v médiích.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy