Běsnící fanoušci v Brazílii: Vytrhané sedačky a dělobuchy. Policie evakuovala stadion

Lukáš Caha Lukáš Caha
9. 12. 2019 18:48
Sestup slavného brazilského klubu Cruzeiro vyvolal mezi fanoušky nevídané nepokoje. Jeho poslední utkání v nejvyšší soutěži musela dokonce předčasně ukončit policie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Za stavu 2:0 pro hostující Palmeiras začala v útrobách stadionu bouchat pyrotechnika a na hrací plochu přilétlo i několik vytržených sedaček. Utkání tak skončilo předčasně v pětaosmdesáté minutě, čímž byl definitivně zpečetěn sestup klubu do nižší soutěže. 

Na tribunách však po závěrečném hvizdu zhoustla atmosféra ještě více a kvůli trvajícím výtržnostem byli povoláni těžkooděnci se slzným plynem. Policie nejprve odvedla hráče do bezpečí a následně evakuovala celý stadion. 

Cruzeiro nebude hrát příští rok první ligu vůbec poprvé ve své 98leté historii. Za tu dobu získal čtyři ligové tituly, šest Brazilských pohárů a dva jihoamerické Poháry osvoboditelů. V této sezoně se na lavičce vystřídali čtyři trenéři během pěti měsíců. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sparta si pojistila kapitána Řepíka na další tři roky

Hokejový útočník Michal Řepík bude i nadále oblékat dres Sparty. Jedenatřicetiletý hráč podepsal s Pražany novou tříletou smlouvu, současný kapitán a nejproduktivnější hráč týmu by tak za Spartu měl hrát do konce sezony 2022/23. "Jsme spokojení s jeho výkony nejen na ledě, ale také v kabině. Našli jsme v něm toho pravého lídra," uvedl sportovní ředitel Petr Ton na klubovém webu.

Další zprávy