Tottenham v derby porazil 3:0 Arsenal a udržel si naději na Ligu mistrů

12. 5. 2022 23:03

Fotbalisté Tottenhamu porazili ve 22. kole anglické ligy jednoznačně 3:0 londýnského rivala Arsenal a udrželi si naději na Ligu mistrů. Arsenal dvě kola před koncem drží klíčové čtvrté místo v tabulce před dotahujícími Spurs už jen o bod.

"Kanonýři" si mohli postup do elitní pohárové soutěže zajistit v případě dnešního vítězství, měli k němu ale daleko. Skóre otevřel ve 22. minutě z penalty Harry Kane, a než přidal kapitán Tottenhamu ve 37. minutě odvážnou "rybičkou" druhou branku, stihl se vyfaulovat hostující Rob Holding.

Obránce Arsenalu dostal ve 26. a 33. minutě karty za zákroky na Son Hung-min a právě korejský reprezentant pojistil dvě minuty po přestávce vítězství Spurs třetím gólem.

Arsenal usiluje o první postup do Ligy mistrů od roku 2016 a čekají ho ještě zápasy proti Newcastle a Evertonu. Tottenham, jenž má pro případ bodové rovnosti výrazně lepší skóre, se střetne s Burnley a sestupujícím Norwichem.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:

Tottenham - Arsenal 3:0 (22. z pen. a 37. Kane, 47. Son Hung-min).

Španělská fotbalová liga - 36. kolo:

San Sebastian - Cádiz 3:0 (19. Sörloth, 53. Januzaj z pen., 90.+8 Portu z pen.), Vallecano - Villarreal 1:5 (21. Guardiola - 3. a 88. Pedraza, 27. Foyth, 38. Alcácer, 45.+1 Torres), Real Madrid - Levante 6:0 (45., 68. a 83. Vinícius Júnior, 13. Mendy, 19. Benzema, 34. Rodrygo).

1. Real Madrid 36 26 6 4 79:30 84
2. FC Barcelona 36 21 9 6 68:36 72
3. Atlético Madrid 36 20 7 9 62:41 67
4. FC Sevilla 36 17 15 4 51:29 66
5. Betis Sevilla 36 18 7 11 60:40 61
6. San Sebastian 36 16 11 9 37:34 59
7. Villarreal 36 15 11 10 60:35 56
8. Bilbao 36 13 13 10 41:35 52