Češi zase okouzlili fanoušky. "Lajdácký výkon," schytal přitom Souček kritiku

mar mar
27. 9. 2021 10:06
West Ham ve fotbalové Premier League navázal na středeční výhru z Carabao Cupu a zvítězil v utkání v Leedsu 2:1. Po chybě Tomáše Součka museli hosté dotahovat, nakonec se dokonce radovali z plného bodového zisku.
Radost fotbalistů West Hamu.
Radost fotbalistů West Hamu. | Foto: Reuters

Hammers si proti Leedsu připsali letošní třetí vítězství díky obratu ve druhém poločase, kdy se po odrazu od Júniora Firpa podařilo hostům srovnat a v 90. minutě se prosadil uzdravený Michail Antonio.

Londýnský celek přitom nezačal příliš dobře, když brzo prohrával. Tomáš Souček přišel na polovině hřiště o míč a od unikajícího Rodriga Morena se balon dostal až na Raphinhu, který otevřel skóre utkání.

Český záložník skončil po gólové akci soupeře s hlavou v dlaních.

"Opravdu lajdácký zápas od Součka. Netypické vystoupení od jinak spolehlivého záložníka," hodnotil server Football.London Součkovo vystoupení.

Bývalý plejer Slavie dokonce dostal v utkání nejhorší hodnocení ze všech hráčů West Hamu na hřišti. Na škále od jedné do desíti dostal od redaktorů serveru pouze čtyřku.

Fanoušky si ovšem získal ihned po zápase zpět. Společně s Declanem Ricem, Vladimírem Coufalem a Aaronem Cresswellem zamířili k fanouškům Hammers a hodili jim své dresy.

"Mezi hráči a fanoušky je silné pouto. Naši fanoušci byli neuvěřitelní. Pokud chcete příklad dobrého týmu, podívejte se i na dnešní Leeds, dnes vytvořili naprosto bouřlivou kulisu," vracel se k atmosféře zápasu trenér David Moyes.

Celek z východního Londýna spadl v utkání brzy do taktických osidel argentinského stratéga Marcela Bielsy. Charakteristicky plastická hra domácích zafungovala i na West Ham. Hra se přelévala od brány k bráně.

"Svým přístupem nás zatáhli do svého stylu hry," přiznal po zápase westhamský Moyes. "Pro neutrálního fanouška to musel být zajímavý zápas, ale pro nás trenéry tolik ne. Šancí z protiútoků bylo příliš," dodal.

České duo Souček-Coufal platilo v uplynulé sezoně za nejlépe fyzicky připravené v týmu skotského trenéra. Letos ovšem vyniká ještě další hráč - Jarod Bowen. Anglický útočník nastoupil ve všech posledních třech utkáních West Hamu jako jediný v základní sestavě.

"Před sezonou na tom byl nejlíp z týmu, měl nejlepší kondičku. Má energie na rozdávání, i když měl dnes trochu smůlu v zakončení, čekáme od něj letos hodně," hodnotil Moyes. O čtyřiadvacetiletého útočníka se měl dle The Sun zajímat i Liverpool.

West Ham nyní čekají dva domácí zápasy v řadě. Nejdřív uvítá doma v Evropské lize Rapid Vídeň, o víkendu pak na London Stadium přicestuje Brentford. Lze očekávat, že v blížících se zápasech po chvále ze všech stran dostane další minuty na hřišti i Alex Král, který proti Leedsu zůstal jen na lavičce.

teď

Důvěra v českou ekonomiku v říjnu klesla na 95,3 bodu, snížila se tak čtvrtý měsíc za sebou

Důvěra v českou ekonomiku v říjnu klesla o 0,9 bodu na 95,3 bodu, snížila se tak čtvrtý měsíc za sebou. Pesimističtější jsou firmy i spotřebitelé.

Krejčí poprvé v sezoně NBA nehrál, Oklahoma dlouho trápila Philadelphii

Poprvé v ročníku basketbalové NBA nenastoupil český nováček Vít Krejčí, jelikož poprvé v sezoně hrála Oklahoma City vyrovnanější utkání. S Philadelphií prohrávala ve třetí čtvrtině jen o tři body.

Na začátku čtvrté části sice Sixers utekli, ale Thunder ještě snižovali a minutu před koncem to bylo jen o osm bodů. Trenér Mark Daigneault tak na Krejčího neukázal, Oklahoma ovšem nakonec prohrála i třetí zápas, tentokrát 103:115.

Basketbalisté Los Angeles Lakers doma porazili Memphis 121:118 a dosáhli na první vítězství v sezoně. Hlavní zásluhu na tom měl Carmelo Anthony, který z lavičky nastřílel 28 bodů a posunul se před Mosese Malonea na deváté místo historické tabulky střelců soutěže s 27.423 body.

Lakers nevyhráli ani jedno utkání v přípravě a nepovedly se jim ani první dva zápasy sezony. Tým složený z hvězdných veteránů tak už nutně potřeboval zabrat, jenže proti Memphisu opět začal špatně a rychle prohrával dvouciferným rozdílem. Pomohla však silnější lavička v čele s Anthonym, který se rozstřílel a řídil obrat. Takže ačkoli základní pětka Lakers skončila v minusu, při Anthonyho pobytu na hřišti vyhráli Lakers o 19 bodů.

Memphis táhl rozehrávač Ja Morant, který nasbíral 40 bodů a 10 asistencí, ale dvě sekundy před koncem nedokázal vyrovnat, neboť proměnil jen dva ze tří trestných hodů. Anthony pak z trestných hodů pečetil výhru Lakers. Anthony Davis měl 22 bodů, LeBron James 19 bodů.

Stoprocentní zůstaly týmy Golden State a Charlotte. Warriors přehráli Sacramento 119:107, přestože v poslední čtvrtině ani jednou neskóroval klíčový hráč týmu Stephen Curry. Ten sice nasbíral 27 bodů, ale naposledy srovnal na 86:86 třináct minut před koncem. Pak už se netrefil a hlavně přihrával. Nakonec tak měl i 7 doskoků a 10 asistencí a pokořil tak hranici 5000 asistencí v kariéře.

Hornets překvapivě porazili i Brooklyn, když tým táhl 32 body a 9 doskoky Miles Bridges. Nets se sice mohli opřít o 38 bodů Kevina Duranta, ale ten postrádal větší pomoc spoluhráčů. Na dvouciferný počet bodů už se dostal jen James Harden, ale na 15 bodů potřeboval 16 střel. Pro Hornets jde s bilancí 3:0 o nejlepší start do sezony v historii klubu.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Charlotte 95:111, Houston - Boston 97:107, LA Lakers - Memphis 121:118, New York - Orlando 104:110, Oklahoma City - Philadelphia 103:115, Sacramento - Golden State 107:119.

1. Utah 2 2 0 100
2. Minnesota 2 2 0 100