Schick se vrátil na hřiště, parádním gólovým volejem se ale blýskl Darida

2. 4. 2022 17:39
Český záložník Vladimír Darida vstřelil v 28. kole německé fotbalové ligy druhý gól v sezoně, jeho trefa ale jen zmírnila porážku Herthy Berlín 1:2 v Leverkusenu. Do sestavy domácího týmu se po měsíc a půl dlouhé absenci způsobené zraněním vrátil jako střídající hráč útočník Patrik Schick. Lídr soutěže Bayern Mnichov zvítězil 4:1 ve Freiburgu.
Vladimír Darida
Vladimír Darida | Foto: Reuters

V utkání Leverkusenu s Herthou padly všechny branky v rozmezí sedmi minut na konci prvního poločasu. Domácí poslali do dvougólového vedení Alario a Bellarabi, obě trefy připravil Diaby. Darida snížil v 42. minutě, kdy si zaběhl na přetažený centr na zadní tyč a z voleje poslal míč do sítě.

Gól Vladimíra Daridy:

Závěrečnou půlhodinu odehrál Schick, jenž absentoval od 18. února a utkání v Mohuči, ve kterém utrpěl trhlinu v levém lýtkovém svalu. Druhý nejlepší střelec soutěže ale svůj účet 20 ligových branek v sezoně nerozšířil. Bayer si přesto výhrou upevnil třetí příčku, Hertha se propadla na předposlední místo.

Bayern hrál ještě v 73. minutě ve Freiburgu nerozhodně 1:1 a hrozila mu třetí ztráta z posledních čtyř zápasů. Nakonec ale rozhodly trefy Gnabryho a Comana, kteří zastoupili vystřídaného kanonýra Lewandowského.

Dortmund podlehl Lipsku i podruhé v sezoně a šest kol před koncem si výrazně zkomplikoval boj o titul. Dvakrát se trefil Laimer, gól a dvě asistence zaznamenal Nkunku.

Freiburg navzdory porážce udržel páté místo, Hoffenheim totiž nezvládl domácí duel s Bochumí. Nováčkovi zařídil cenné tři body dvěma brankami japonský reprezentant Asano.

Německá fotbalová liga - 28. kolo:

Bielefeld - Stuttgart 1:1 (59. Krüger - 25. Kalajdžič z pen.), Eintracht Frankfurt - Fürth 0:0, Freiburg - Bayern Mnichov 1:4 (63. Petersen - 58. Goretzka, 73. Gnabry, 82. Coman, 90.+6 Sabitzer), Hoffenheim - Bochum 1:2 (54. Raum - 28. a 59. Asano), Leverkusen - Hertha Berlín 2:1 (35. Alario, 40. Bellarabi - 42. Darida), Dortmund - Lipsko 1:4 (84. Malen - 21. a 30. Laimer, 58. Nkunku, 86. Olmo).

1. Bayern Mnichov 28 21 3 4 85:29 66
2. Dortmund 28 18 3 7 68:42 57
3. Leverkusen 28 15 6 7 68:42 51
4. Lipsko 28 14 6 8 61:31 48
5. Freiburg 28 12 9 7 44:33 45
6. Hoffenheim 28 13 5 10 50:42 44
7. Union Berlín 28 11 8 9 34:38 41
8. Kolín nad Rýnem 28 10 10 8 38:41 40