"Nebudu u svých hráčů akceptovat chytré telefony. Od nynějška budou hráči v mém klubu používat telefony s tlačítky," vzkázal Becali, a aby bylo jasno, že nejde o žert, doplnil: "Myslím to naprosto vážně. Chceš hrát za můj tým? Tak používej telefon s tlačítky."
FCSB owner Becali: 'I am not accepting smartphones for my players. From now on, the players in my club need to own phones with buttons. I am very serious when I say this. You want to play for my team? You use a phone with buttons' pic.twitter.com/RaSmXrR3CN
— Emanuel Roşu (@Emishor) June 13, 2019
Rumunský politik a byznysmen vlastní nejslavnější rumunský klub, který nyní oficiálně nese název FCSB, od roku 2003 a často poutá pozornost svými činy. Patří k nim časté výměny trenérů, v roce 2009 propustil tureckého kondičního trenéra, protože prý jako muslim nosil týmu smůlu.
Jeho výroky, že by ve svém klubu nikdy nestrpěl homosexuálního hráče, se zabýval i Evropský soudní dvůr. V roce 2012 zase prohlásil, že v klubu nechce ani jednoho zahraničního hráče (nyní má tým na soupisce jen čtyři cizince).
Proti obvinění z korupce, podle něhož se pokusil uplatit hráče Universitatey Kluž 1,7 miliony eur, se bránil tím, že své spolupracovníky poslal do Kluže proto, aby mu ve městě nakoupili pamlsky.
"Se svými penězi si dělám, co chci. Měli u sebe 1,7 milionů eur, protože jsem je do Kluže poslal nakoupit čokoládu a sladkosti. Jsou to moje peníze a já je můžu poslat, kam se mi zlíbí," citovala ho tehdy agentura Reuters.
Becali, bývalý poslanec Evropského parlamentu, však není prvním šéfem klubu, který přišel s nečekanými příkazy pro hráče. Loni na podzim se třetiligové Monzy ujal v Itálii Silvio Berlusconi, bývalý vlastník AC Milán, a fotbalistům zakázal výstřední účesy, plnovousy, náušnice nebo tetování.
"Budou muset nosit slušné účesy, už jsme dokonce našli v Monze holiče, co je ostříhá zdarma," dodal. "Hráči se také nebudou smět pyšnit hromadou náušnic, nebudou smět nosit plnovousy a tetování," prohlásil bývalý šéf italské vlády.
"Chtěl bych, aby byli příkladem fair play, takže po faulu se protihráči omluví, po zápase jim podají ruku a k rozhodčímu se budou chovat jako gentlemani," uvedl Berlusconi, pod jehož vedením AC Milán získal osm titulů a pětkrát vyhrál Ligu mistrů.
Dohlédnout hodlal dokonce i na krasopis. "Když někdo hráče požádá o podpis, tak budou muset napsat křestní jméno i příjmení. Navíc čitelně, ne žádné škrábanice. A také vždycky budou muset chodit slušně oblečení," prohlásil Berlusconi. "Chci abychom byli úplně jiní, než je moderní fotbal," dodal.