Mourinho ve svém živlu. Velká gesta i divoké oslavy, to byl jeho debut v Tottenhamu

José Mourinho při utkání Tottenhamu s West Hamem
Mourinhova euforie.
Rady předával reprezentantovi Dele Allimu.
Tohle se nepodařilo... West Ham snížil na rozdíl jediného gólu. To už ale běžela šestá minuta nastavení.
Podívejte se na další snímky z Mourinhovy vítězné premiéry v Tottenhamu.
Foto: Reuters
Sport Sport
23. 11. 2019 16:05
Podívejte se, jak proslulý trenér José Mourinho prožíval premiéru na lavičce fotbalistů Tottenhamu při výhře 3:2 nad West Hamem.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy